ספרד ואיטליה לאזרחיהן: לא לעשות עסקים עם ההתנחלויות וברמת הגולן

משרדי החוץ של ספרד ואיטליה פרסמו שחברות עסקיות שמבצעות פעילות כלכלית בהתנחלויות
חושפות עצמן לשורה של סיכונים.

האיחוד האירופי והמדינות החברות בו אינן מכירות בשליטה הישראלית בגדה המערבית, במזרח ירושלים וברמת הגולן שנכבשו ב-1967 . האיחוד  ומדינותיו רואה בהתנחלויות כלא חוקיות מבחינת הדין הבינלאומי.

דברי ספרד: "אין לנו כל כוונה לפגוע בסחר או בשיתוף הפעולה עם ישראל בגבולותיה המוכרים מבחינה בינלאומית", קרי, קווי 1967.

האם כל אזרחי ספרד מכירים בזכותה של ישראל בקווי 67?

האם ספרד עצמה אינה מממנת  או מימנה גופים שבראש פועלים אנשים שהאג'נדה שלהם היא הרס מדינת ישראל והרס מדינת פלסטין מאחר שמקדם מדינה אחת לשני עמים? (ג'ף הלפר, הועד הישראלי נגד הריסת בתים)

האם ספרד מודעת לפירסומים השונים שבהם הרשות הפלסטינית טוענת שכל מדינת ישראל שטח פלסטיני כבוש?

האם הגבולות של 1967 הם הגבולות המוכרים בכלל?
הרי גבול מוכר זה גבול שנחתמו עליו הסכמים. אפילו בין ישראל ללבנון אין הסכמה על קו הגבול. (לא הכפר רג'ר, ולא הגבול הימי בין 2 המדינות : האם הוא  מערבה בדיוק כהמשך של הגבול היבשתי, או צפון מערב  מהחוף, מה שמעורר ויכוחים סביב מים כלכליים ושיתופי פעולה של ישראל וקפריסין על מאגרי הגז. )

לגבי הגולן: הגולן הוא שטח אסטרטגי חשוב למדינת ישראל  שנתפס בעקבות מעשי תוקפנות . מעבר לזה, מותר לשנות את הגבול בחילופי שטחים: הסורים בשנות ה50, הלאימו שטחים בבעלות קק"ל בחבל חורן, שהוא שווה גודל לגולן .(תודה ללאקי על התיקון…)

 

12 תגובות בנושא “ספרד ואיטליה לאזרחיהן: לא לעשות עסקים עם ההתנחלויות וברמת הגולן

הוסיפו את שלכם

 1. אתה מתכוון כנראה לחבל החורן, אשר חלקו שייך (על פי שטר בעלות הקיים ברשומות סוריות ואף שולם עליו מס לרשויות השלטון בסוריה בעת הרכישה) לקק"ל. כתבו על זה כאן – http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/665/655.html
  ויש פירוט נוסף כאן – http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%9F#.D7.A8.D7.9B.D7.99.D7.A9.D7.AA_.D7.94.D7.A7.D7.A8.D7.A7.D7.A2.D7.95.D7.AA

  אהבתי

 2. לגבי הגבולות במזה"ת… הם מתפוררים בגלל ISIS שרוצה מדינה פונדמנטליסטית סונית אחת גדולה… חיזבאללה מגן על גבול לבנון סוריה בהוראה של איראן, מדינה שיעית שמרויימת ע"י האירגון הזה עם התחזקות isis בעירק. הירדנים מאוימים גם כן כי האירגון הזה נגד לאומיות ערבית . למעשה : עירק, סוריה, לבנון, ירדן, פלסטין, האמירויות הערביות, כווית, איראן וישראל, כולן צריכות להיות מדינה אחת גדולה, כולל הפלסטינים. לנוצרים בלבנון תהיה אפשרות של להתאסלם או לברוח או למות. בינתיים הגבול של עירק סוריה מוסמס. זו הסיבה בשמערכת ביטחון חוששים משיתוף פעולה של האמריקאים עם איראן בנושא עירק , גם אם בסוריה האמריקאים באינטרס מנוגד לאיראן. יתכן ואיראן חוששת שמההפלה של אסד בסוריה , isis יצבור כוח נוסף. http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=2587

  אהבתי

 3. מה שמזכיר את ההסטוריה של מלכות ספרד הקתולית – מדינה נוצרית שנוצרה כתוצאה ממלחמות דת, בהן צבאות נוצרים ניצחו את הצבאות המוסלמים.
  במזה"ת אין כיום צבאות נוצריים שיילחמו במוסלמים: אין פלא – המדינות הנוצריות מפגינות תמיכה במוסלמים דווקא. …וגם אלה שלא, שמות פס על האפיפיור. יחס הפלסטינים אליו בעת ביקורו האחרון אולי ממחיש זאת יותר מכל.

  אהבתי

  1. האפיפיור מצידו הוכיח כבר שמצב הנוצרים במדינות מוסלמיות במזה"ת לא מעניין אותו בניגוד להפרת זכויות האדם של הפלסטינים… שהרי במצריים המוסלמים נהגו באלימות כלפי הנוצרים, ובלבנון יותר ויותר נוצרים עוזבים כמו גם בסוריה…

   אהבתי

   1. ראש הכנסיה הנוצרית המזרחית (היוונית), עליה נמנים רוב הנוצרים במזה"ת, יושב בירושלים – לא? והם נפגשו בעת ביקורו האחרון של האפיפיור…

    אהבתי

    1. האם הוא דרש ממשלת מצריים\ השילטון הצבאי בה לנקוט בצעדים שיגנו על הקופטים או קרא למוסלמים להפסיק עם האלימות כלפי הנוצרים בלבנון' בסוריה' או במצריים, בדומה לדרישה מישראל שלא להגביל את הזכויות של הנוצרים הפלסטינים לחופש תנועה?

     אהבתי

     1. יש נוצרים קתולים ברשות הפלסטינית, לא הרבה אבל יש – רובם מטפלים בנכסי האפיפיור שם. טבעי שידאג להם. אבל לקופטים כנסיה משלהם, ראש הכנסיה הקופטית יושב בירושליים. וגם אחד מ-4 ראשי הכנסיה היוונית האורתודוכסית, עליה נמנים כמעט כל הנוצרים הערבים. שראשי הכנסיות שלהם ידאגו להם – זה כנראה המסר שלו. ואם נעשה משהו, הוא נעשה בחדרי חדרים.

      על הכנסיה היוונית האורתודוכסית – בויקיפדיה.

      אהבתי

 4. האם פניה של ראש הכנסייה האורתודוקסית בדמשק בבקשה לפעול להגנת הנוצרים בסוריה או בהגנה על מקומות קדושים בה לאו"ם או למדינות באירופה תתקבל באותה צורה כמו אותה פנייה מצד האפיפיור ?

  האם פנייה של ראש הכנסייה הקופטית לאו"ם תתקבל באותה צורה כמו בקשה זהה מצד האפיפיור?

  במפגש עם פעילים ואירגוני סיוע נוצריים מהכנסייה המזרחית (היוונית ,הקופטית הביזנטיונית וזו של דמשק), האפיפיור לא הזכיר את הסבל של הנוצרים הקופטים במצריים. הוא הזכיר את הסבל של הכמרים והנוצרים בכנסייה המזרחית בסוריה ובעירק, לצד המצב הקריטי של רומניה ואוקראינה.

  האפיפיור ציין כי הנוצרים מהכנסייה המזרחית תמיד נחשבו לעושי שלום .

  "לשמור על תקווה בתקופה שנראית חסרת תקווה, הישארותם במקום הולדתם היכן שהבשורה של בן האלוהים הופצה לראשונה , הלוואי שיתזכו לברכה ששמורה לעושי השלום. הם יקראו ילדי האלוהים. "

  האפיפיור הוסיף שהמאורעות האחרונים במזה"ת מלמדים אותנו "לסמוך על האב, לחקות את ישו ולתת לעצמנו להיות מודרכים על ידי רוח הקודש '".

  ישו סבל למען הכפרה והגאולה של העולם כולו, כשעונה ונצלב. האם זה הגורל שהאפיפיור רוצה לנוצרים המזרחיים במזה"ת ?

  הבישוף של רומא הוסיף שהוא מקווה שחברי הכנסייה המזרחית יראו תמיכה מהכנסייה העולמית, ולא יאבדו את האמונה שאהבה יכולה לעצור כוח אש, שנאה ונקמה.

  http://www.catholicnewsagency.com/news/peace-in-middle-east-can-flourish-again-pope-assures-23445/

  אהבתי

 5. האפיפיור והבישוף של רומא מתייחסים לנוצרים המזרחיים קתוליים – http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A6%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97%D7%99%D7%AA_%D7%A7%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%AA ולא לנוצרים יוונים אורתודוקסים או אחרים.

  אם אין בכוונת הכס הקדוש להגן על הכנסיות ששייכות אליו במזה"ת, מה הסיכוי שנוצרים אחרים באזור הזה יקבלו ממנו סיוע כלשהו?

  אהבתי

  1. זוועה בסוריה: 9 נצלבו למוות בכיכר המרכזית
   הג'יהאדיסטים מ"דאעש" שמבצעים מעשים מחרידים בעיראק אחראים לעוד זוועות בסוריה: הם הוציאו להורג בפומבי 9 גברים, שיישארו צלובים 3 ימים
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4535882,00.html

   לאקי,אם תיכנסי לקישור שבהודעתי הקודמת, תראי שהוא מתייחס גם לנוצרים שלא שייכים לכנסייה המרכזית.

   אהבתי

   1. קאי, נכנסתי לקישור. נכתב בו במפורש כמה פעמים שגם האפיפיור וגם הבישוף של רומא מתייחסים לכנסיות המזרחיות הקתוליות בלבד ( ראה הגדרתן הויקיפדית שצירפתי – שכוללת ג-ם את הקופטים וגם את הכנסיה הרומנית ואת הכנסיה האוקראינית).
    מתוך הדברים ברור שהתייחסות הכס הקדוש למתרחש במזה"ת היא כאל מלחמת דת לכל דבר ועניין, ולכן חשוב שתישמר נוכחות נוצרית קתולית במזה"ת. בדברים מובטחת תמיכה של כלל הכנסיה הקתולית בכנסיות המזרחיות – כלומר כל מי שתחת האפיפיור נקרא לעזור להן בכל דרך אפשרית, תוך הדגשה שחשוב שיישארו במקומם ולא יעזבו.
    אין במאמר שהעלית *שום התייחסות שהיא* לנוצרים לא קתולים.

    להזכירך, ראשית תהליך ההתחלנות של אירופה היתה בנישול האפיפיור מצבאו ומרוב שטחה של מדינת הותיקן. הוא יכול להשפיע, לשכנע אחריםלפעול לטובת האינטרס הנוצרי-קתולי – אבל לא ממש לעשות בעצמו או לקבוע למנהיגי מדינות מה לעשות, כפי שיכל וגם עשה לפני כן (בימי הביניים באירופה). לכן, מה שמופיע בכתבה שהעלית הוא המקסימום, כיום לא יכולה להיות לכנסיה הקתולית תגובה מילולית אפקטיבית או חריפה בהרבה מזאת. … וכל השאר? – רק מאחורי הקלעים, בהחלט לא בקדמת הבטאון הרשמי של הותיקן

    אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: