המתלוננת והנאשם נמצאו דוברי אמת בפוליגרף

sexual-harassment
הזנת כיתוב

גם המתלוננת, וגם הנאשם עברו בדיקת פוליגרף שבאה לבדוק האם הנאשמת אכן הוטרדה מינית על ידי הנאשם.

גם המתלוננת וגם הנאשם מכירים את החוק על הטרדה מינית, ככל הנראה.
המתלוננת עברה את הבדיקה ע"י המשטרה, הנאשם עבר את הבדיקה מיוזמתו באופן עצמאי לפני בדיקת הפוליגרף של המתלוננת.
|
מבחינה משפטית ראייתית, הפוליגרף של המתלוננת נחשב כראייה חזקה יותר בגלל הפיקוח על הפוליגרף, לעומת זה של הנאשם שיתכן שבפוליגרף פרטי הכתיב את ניסוח השאלות.

גם אם נניח שהנאשם לא הכתיב את ניסוח השאלות שנשאל, גם אם נמצא דובר אמת, יתכן ובאמת ובתמים לא חשב ולא הרגיש שהוא עושה משהו שנתפס בחברה כהטרדה מינית. אבל הטרדה מינית לפעמים זה עניין של תחושה או הרגשה אישית. יתכן ואישה אחרת היתה מוחמאת מאותה התנהגות בדיוק, ולא מרגישה מחוללת או  אי נוחות. אבל זו בדיוק הנקודה… הטרדה מינית זה גם הרגשה אישית ולכן יתכן שהנאשמת מרגישה שהוטרדה מינית, והנאשם לא מרגיש שעבר את הגבול והטריד אותה מינית.
כעת ככל הנראה יהיה כתב אישום לאור הפוליגרף של הנאשמת.

תגובה אחת בנושא “המתלוננת והנאשם נמצאו דוברי אמת בפוליגרף

הוסיפו את שלכם

  1. בעניינים של תפיסה (concept) אישית, כל אחד רואה דברים אחרת. זו הסיבה שיש אנשים שאינם כשירים לבדיקת פוליגרף. אפשר לשאול בפוליגרף כל דבר, אבל לשאול דברים שהם תואמי גישה/תפיסה אישית, מכל סוג, יכול רק להבהיר גישה. אין לזה קשר לחוק ולנדרש להוכחת האלמנט הנפשי ("כוונה") הנדרש כדי ליצור עבירה. בנוסף, הכוונה צריכה גם להיות סימולטנית עם המעשה. אם הבנת מאוחר יותר שבעצם פגעת או יתכן שפגעת במישהו וכאשר עשית את המעשה לא זו היתה הבנתך ואף לא העלית בדעתך שזה עלול להיות פוגעני, כי אז בעת המעשה לא היתה לך הכוונה הדרושה.
    בנוסף – זהו טריק ידוע של אנשים מנוסים בחקירות (עבריינים כמו גם עוכרי דינם), כשיש חשש שיתבקשו לעמוד בבדיקת פוליגרף, לרוץ ולבצע בדיקה פרטית בטענה "לא סומכים על המשטרה", כי שם אפשר לשלם כדי שזה יראה מה שאתה רוצה מחד, ומאידך אחרי שכבר עשית בדיקה אי אפשר עוד אחת באותו עניין בפרק זמן ארוך מאד (אם בכלל).

    אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: