עברו את הגבול בבית זבוטינסקי

אנשי השמאל עיצבנו אותי מאוד כשתלו על מצודת זאב, מוזיאון האצל פירסום ענק מגג הבניין פראייר מי שמצביע לביבי, עד שאנשים שמו לב והשלט הוסר לאחר כשעה.

יש גבול לתת הרמה שאפשר לרדת אליה במסגרת פירסומים לבחירות או התנהלות לקראת בחירות.  קמפיין הגנון של ביבי, מופיע אצלי תחת השם "הגנון של ריבלין"  ב "האופטיקאי אומר" כבר כמה שנים.
אין שום סיבה שפעילי ליכוד ימנעו מאנשי השמאל שבאו להרצות מול מצביעים פוטנציאליים וימנעו מהדוברים להציג את דעותיהם. ההתלהמות הזאת וסתימת הפיות  כפי שזה נתפס לדעתי  רק יוצר נזק לליכוד.

מנגד, לאנשי השמאל אין שום הצדקה לניפוף הסיסמאות הריק מתוכן או מאידיאולוגיה. למה הם התעלמו מההיסטוריה  ומהאידיאולוגיה של המחנה הימני ? הם התעלמו לחלוטין מההיסטוריה שהבניין מייצג לדעתי ולכן הכעיסו אותי אישית מאוד. לו היו כותבים או שואלים : היכן נעלמו חמשת הממי"ם של ז'בוטינסקי  או האם ביבי מייצג או מכיר בהם או במורשת של הליכוד , היתה בזה ביקורת אמיתית ולא ניפוף בסיסמאות ובריחה מדיון או מחשיבה או אפילו מהדבר הכי בסיסי… הצגת העובדות.

חמשת הממ"ים זה מונח שהוזכר לראשונה במאמרו של זאב ז'בוטינסקי ז"ל , "הגאולה הסוציאלית" שפורסם ב-1934. חמש המילים האלה, המתחילות באות העברית מ"ם, כוללות את כל צרכיו היסודיים של אדם: מזון, מעון, מלבוש, מורה ומרפא. "בכל מדינה ובכל תקופה", קבע ז'בוטינסקי, משתנים הצרכים, אך "חובתה של המדינה" היא לספק חמשת צרכים אלה לכל הדורש אותם. 

מודעות פרסומת

תגובה אחת בנושא “עברו את הגבול בבית זבוטינסקי”

 1. נדמה שהסילוף, הרדידות ולשון הרע (מושג הכולל בתוכו רכילות, דיבה והאווילות המרושעת שבבסיסן) מאפיינים את מערכת הבחירות הזאת. לא שזה לא היה קיים במערכות בחירות קודמות, אבל אף פעם לא כמאפיין העיקרי בקמפיינים של כל המפלגות, בלי יוצאת מן הכלל בכלל.
  קאי, אתה כנראה עסוק מאד בדברים אחרים – גם אני, אבל כנראה פחות ממך: כבר הפסקתי להתרגז מזה, כי הפסקתי להתייחס.
  די ברור שהדבר היחיד שמתנגדי ביבי יכולים לומר לבוחר הוא שצריך להחליף אותו. אין להם דבר לומר נגד תפקודו כראש ממשלה, לכן הם מנסים לפשפש לו בתחתונים. התנהגות מגעילה, גם תוצאות הנסיונות האלה מגעילים – כצפוי.
  מי שמתרחק משערוריות מדורי הרכילות הצהובים שבכותרות כל ענפי המדיה ומחפש מסרים אידאליסטיים במערכת הבחירות הזאת, ימצא במקומם הסתה וגזענות מהסוג הנחות יותר.
  אני אומרת – עדיף שישתקו, ואם אינם שותקים – לא משנה מה יאמרו. כשכולם מתנהגים ככה, אפשר לבחור רק על פי המעשים שלפני תקופת הבחירות, ולבחור במי שמעשיו עד כה הופכים אותו ראוי יותר להיבחר מאשר האחרים. ראוי יותר מאחרים – כי ברור שבתוך כל זה לא יכולים להיות אנשים ראויים.

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s