מבצע פשקוויל: פעולת הנשים שהסעירה את הרחוב החרדי | שיחה מקומית

מבצע פשקוויל: פעולת הנשים שהסעירה את הרחוב החרדי

מאת | 26.12.2014

מאות פשקוולים נתלו על ידי פעילות פמיניסטיות דתיות שפשטו על רחובות ירושלים, אלעד, בית שמש ובני ברק. לילה עם הפעילות של "לא נבחרות-לא בוחרות", הדורשות מהמפלגות החרדיות לשלב נשים ברשימתן לכנסת

http://mekomit.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2-%D7%A4%D7%A9%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9C-%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%AA-%D7%94%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%94%D7%A1%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A8/

11 תגובות בנושא “מבצע פשקוויל: פעולת הנשים שהסעירה את הרחוב החרדי | שיחה מקומית

הוסיפו את שלכם

 1. קאי לחצתי על הקישור כי אני סומך עליך שאתה מביא דברים אמיתיים במקום זה הגעתי לכותרת שיקרית מאתר… בבקשה תזהיר בפעם הבאה שאדע לא להגיע לשם

  תודה

  אהבתי

 2. הממ.. עוד קמפיין דיסאינפורמציה של בחירות 2015… יש גם כמה אחרים שכבר עלו כמה הילוכים…

  קאי, לא כתוב בשום מקום בצורה חד משמעית שבקמפיין משתתפות חרדיות, אפילו לא בכותרת. זה אומר שהכתב לא יכול לכתוב כזה דבר, אבל יש רושם שהוא רוצה ליצור… כלומר, לפי הכתוב בכתבה שהיא נושא הפוסט הזה, הינדיק צודק.
  לפי הכתבה עצמה – כן, יש כזה דבר פמיניסטיות חרדיות. אבל לא, הן לא חלק מן הקמפיין הזה.

  אהבתי

 3. מעניין. כתבתי את הפוסט ההוא בעילום שם. הוא לא שקרי ולא חלק מקמפיין. הכל אמת

  אהבתי

  1. תיאור האמת מזווית מצומצמת הוא בעייתי. ישנו משל של ארבעה עיוורים הממששים לראשונה בחייהם פיל. האחד מישש רק את החדק וחשב שזה כולו… האחר רק את הרגל, השלישי רק את הזנב. הרביעי את האוזן.
   התיאורים של הפיל היו שונים ומשונים ואף סותרים. הפיל עבה אמר זה שמישש את הרגל. מה פתאום , הפיל דק מאוד אמר זה שמישש את הזנב. הפיל כמו נחש, אמר זה שליטף את החדק… הפיל רך ודק ונרחב כמו מניפה אמר זה שמישש את האוזן.
   כל אחד מהם אמר את האמת שלו, בהתאם לעובדות שהיו בידו ולמה שנחשף אליהן.

   מבחינתי כמי שלא היה שם ולא בקיא בכל מאבקי הכוחות במגזר החרדי או בפמיניזם החרדי, יתכן שהכל אמת אבל חלקית . יתכן שחלק מהמגיבים כאן הוטעו בעצמם או שטעו בפרשנותם למידע שהיה בידם.
   יהיה טיפה קשה לאסוף ולבדוק סטטיסטית כמה מהנשים או האנשים שהדביקו את הפשקבילים מגדירים עצמן כחרדיות פמיניסטיות , וגם על ההגדרות והסטטיסטיקה יהיו טענות .
   לכן איני יכול לגבות צד זה או אחר חד משמעית, אבל חשוב לי להציג את כל הדעות גם אם בהסתייגות, על כן תודה לך כ על תגובתך פה.

   אהבתי

 4. ומדוע צריך להיות בקיא בכל (!) מאבקי החברה החרדית? העניין הוא לא מאוד מסובך.
  בסופו של דבר מדובר על מאבק על כוח . ממסד ואופוזיציה. כוח שהולך להתכרסם יותר ויותר אגב. המגדר הוא רק שני. אני בדיוק כותב על זה מאמר לעיתון באקדמייה

  אהבתי

  1. בעיניך זה מאבק על כוח. בעיני אנשים אחרים זה מאבק חברתי גרידא על מקום ותפקיד הנשים החרדיות בחברה.על הגדרה שלו מחדש למעשה.

   אישית כבר נתקלתי בטעויות או הטעיות שפורסמו בשיחה מקומית, ואין זה המקום להרחיבן . העובדה שאין שם או כינוי של הכותבים באתר לצד חוסר הדיוק שגיליתי באתר בעבר מחייב אותי כמי שמעלה תוכן או נושא שכזה לבחון בשבע עיניים את הכתוב ולהצליב עם ידע עדכני ורלוונטי על הנושא שביכולתי לאתר ממקורות אחרים, או להסתייג .
   גם באקדמיה ישנה היררכיה למאמרים מדעיים לפי העיתון שבו פורסמו , בהתייחסות למהימנות ולוותק שלו.

   במקרה הזה, זכותך לאמר אמת דיברתי, וזכותי לאמר הדעות חלוקות לגבי כמה מהנשים שהשתתפו במבצע הפשקבילים היו אכן פמיניסטיות חרדיות.
   אני לא תוקף אותך ככותב, אני לא אומר שאתה משקר או מטעה את הציבור, אני לא טוען שהאתר שיחה מקומית אינו אמין או שהאתר מטעה את הציבור במכוון מתוך אגנדה כזו או אחרת,
   אני טוען שאין ביכולתי חד משמעית לאמת את המידע שהצגת, לא מתוך הידע האישי שלי ולא מתוך דיווחים חדשותיים בערוצים אמינים .

   אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: