גם פלסטינים תמימים הם בני מוות

דברי ג'ואן ריברס, בנקודות שפורסמו באנגלית :

 1. אמרתי ואני לא חוזרת בי: מלחמה היא גיהנום ולצערי האזרחים הם קורבן מאבק פוליטי.
 2. הפלסטינים, החמאס הכריז מלחמה, וקיבל אותה. החמאס אשם במצב של הפלסטינים.
 3. החמאס הם טרוריסטים שנבחרו מחדש ע"י המון מטומטם.
 4. הנחו את התושבים לברוח, הם נשארו. אם הם לא ברחו הם אידיוטים, לפחות צה"ל הרג את אלו בעלי הIQ הנמוך.

האם ג'ואן ריברס הגזימה הפעם? אנא הגיבו והביעו את דעתכם. 

10 תגובות בנושא “גם פלסטינים תמימים הם בני מוות

הוסיפו את שלכם

 1. אני חושב שג'ואן ריברס לא הגזימה, לא יודע לגבי היחסיות בין התגובה הזאת בין תגובות קודמות שלה כי אינני מכיר אותה, אם כי ברור לגמרי שהיא פרו-ישראלית.

  יש בישראל כלכך הרבה ניגודיות בכלכך הרבה נושאים..
  לדעתי בשנתיים שלוש האחרונות ובייחוד במבצע הזה המון ישראלים כולל אני עצמי הפכו להרבה יותר ימניים ממה שהיו לפני כן, וזה משהו שכן באופן עצוב מסויים כלשהו מאחד את העם המפולג שלנו..
  אבל בכל מקרה, כל עוד לנו כעם אין פיתרון ריאלי (למחוק את עזה זה לא ריאלי..), אין לנו מה להתאכזב\להתלהב מהחלטות הממשלה כי אני חושב שרובנו לא היינו פועלים אחרת. קשה לי לראות פתרון הגיוני באופק, ובנושא הזה העתיד די בערפל ולמען האמת די פסימי.

  דעתי בנושא היא שמצד אחד אינני יכול לסמוך על אף ערבי בסביבתי ובכלל, ומצד שני בכל מאודי הייתי רוצה שיהיה איתם שלום אמיתי. מדינה לערבים היא דבר כלכך מופשט וחסר טריטוריה הגיונית שנדמה שגם זה דבר שלא יקרה בעתיד הקרוב, ולכן אני רק מקווה לשקט יחסי, לפחות ב3 דורות הקרובים..
  אם לא היו דתות בעולם.. דברים היו נראים אחרת, ומצד שני בלי דתות הרבה אנשים חסרי השכלה היו פונים לאנרכיה ופשע. דת היא דבר חינוכי אך מסית באותה מידה. כבן העם היהודי אני מודע לכך שבלי עבר אין עתיד ולכן אני רוצה לשמר בעתיד המשפחה שלי הרבה מן הדת, למרות שאני מודע לכך שבגללה נגרם הרבה מוות ומלחמות מיותרות. כמובן שבשתי הדתות האחרות אשר מכוונות לכך שכולם יאמינו בהן בלבד נגרמו הרבה יותר מלחמות וזוועות וכד', אך העניין מכוון לכל 3 הדתות הגדולות. יש מבחינתי דילמה פנימית שעוד לא פתרתי אותה אצלי במוחי, בין החשיבות של העבר, של התרבות, החינוך והמסורת לבין שלום בין בני אדם בלי קשר למוצאם ודתם. זהו סכסוך שנוזל ומתדרדר לכל קצוות עולם
  (בגלל האיסלאמיזציה וההגירה המוסלמית בכל העולם) ולכן לדעתי אלו הן מחשבות שצריכות להיות אצל כל בנאדם באשר הוא.

  אהבתי

  1. לדעתי איתי, הבעיה היא יותר גדולה. המדינות הערביות בקריסה בגלל מלחמות שבטיות בחלקן, או גורמים איסלאמיים קיצוניים. הגבולות מתמוססים, ואפילו ארהב הבינה שאי אפשר להילחם באירגון טרור פונדמנטליסטי רק מהאוויר, אבל לא מוכנים להכניס שוב כוחות קרקעיים לעירק. האירגון הזה מתקרב גם לירדן, וללבנון ולסוריה, ויש סיכוי שקיומו יטשטש את הגבולות בין כולן.המדינה היחידה שתעמוד מולו ולא תתערבב, היא ישראל.
   ישראל חוטפת גינויים וועדות חקירה על זה שעושה את הצעד היחידי שנותר לה כדי להגן על ריבונתה ועל תושביה…לחסל את מי שפוגע באזרחיה, ולהשמיד תשתית טרור. למרות שישראל מנסה למזער פגיעה באזרחים, אי אפשר להגיע למצב שאף אזרח לא נפגע כשהחמאס משתמש בהם כמגן אנושי.

   גם מי שעומד בראש הוועדה החדשה אמר מפורשות שיש פוליטיקה באום שגורמת להאשמות כלפי ישראל יותר ממדינות אחרות. זה לא אומר בהכרח שכל טענה נגד ישראל היא שקרית. לדעתי אילו היו בוחנים את ישראל מול מדינה שנלחמת בתנאים דומים, ישראל היתה מוסרית פי כמה וכמה מבחינת הפגיעה בבלתי מעורבים, מבחינה שהקימה בתי חולים שדה לפצועים פלסטינים, מבחינה שההפגזות כלפי מקומות של אונרא היו רק לאחר שנעשתה משם פעולה התקפית .

   אהבתי

   1. נקודה נוספת שאתה מעלה ולפי דעתי החשובה מכל .
    הדילמה במוחך ,

    ידידי אן פה דילמה אלא יש מי שלא יודע יהדות מהי הציג לך את זה כך וסיבותיו עמו.

    מהסיבה הפשוטה כל כולה ומהותה של היהודית היא שלום .

    שלום בן אדם לעצמו
    שלום בן אדם לחברו(אחיו היהודים)
    שלום בן אדם לגויים

    למה כי אנחנו עם סגולה . ולמה סגולה כי אנחנו נבחרנו להוריד שפע לעולם לכל העולם גם לגויים אך ע"י קיום מצוות . בזמן בית המקדש היו מקריבים 70 קורבנות ל70 בשביל 70 העמים בכדי ישיהיה להם שפע , יהודי מתפלל כל יום לשלום ו-3 פעמים ביום שירד שפע לעולם "תן טל ומתר על כל פניי האדמה ורוה פני תבל ושבע את העולם כולו מטובך"

    יש עוד עם שמתפלל עליך?

    ליהודי ברור שלגוי יש תפקיד בבריאה בתור גוי ולכן אן רצון לשנות אותו או להרגיש מתנשא עליו מכיוון שאם יהודי לא מתנהג כיהודי הוא יותר גרוע מהגוי

    וזה תפקידנו , מה זה שפע ? זה יכול להיות שירד גשם היכן שצריך ובזמן , שהאדם יצליח להתפתח ולהמציא דברים מועילים ועוד ועוד כל דבר שטוב .

    מי שגורם למחלמות הם לא היהודים. מי שמלמד את בניו את המסורת היהודים הוא רודף שלום !

    שלום הוא אחד השמות של השם

    העניין הוא שברגע שהיהודי מתרחק מהשם הוא כמו כבשה תועה על מנת להחזיר אותה לתלם הרועה שולח את הכלב שלו

    כתוב בספרים כך הם הגוים הם שלוחים, של השם הם בעצם המקל ולא המכה המכה הוא השם …
    יהודי שהתרחק מקבל מכה מהגוי , יהודי שמקבל מכה מה עושה מתפלל שהשם יציל אותו מהצרות(בעצם עושה תשובה) ואז הוא חוזר לשם …

    שם לב ישמעאל זה בעצם ישמע אל למה הם פה לייסר אותנו בכדי שנפנה לשם עם שישמע אל

    אהבתי

  2. איתי תרשה לי לברך אותך ברוך הבא למציאות 🙂

   אתה לא נעשה ימיני אלא מציאותי יש לך כנראה שכל בראש (מצרך נדיר בימנו)
   אתה יודע להסיק מסקנות . אבל יותר מכל יש לך לב של יהודי!

   צר לי לאכזב אותך ,שלום לעולם לא היה פה אלא רק כאשר תגיע הגאולה .

   למה? כי רק אז אנחנו היהודים נוכר כעם בעל זכיות בא"י בפרט ובעל זכות לחיות בכלל.

   מה שאיחד אותנו זו לא הדעה הפוליטית אלא שלושלת הצדיקים שנרצחו הי"ד הוריהם עשו בשבועיים וחצי מה שלא עשה אף אחד לא שליט ולא רון ארד ולא אף אחד אחר ולמה?

   כי הם הביאו את מה שאחיד אותנו וזה היותנו יהודים שום דבר אחר לא מאחד בננו …
   הם באו ממקום של אמונה והיות וכל יהודי הוא חלק מהשם ממש יש לא ניצוץ בלב שלא יכבה לעולם גם אם הוא יהיה ה"כופר "הכי גדול וגם אם הוא יהיה הארכיבישוף של צרפת. כך את לפיד הוא סיפר שהבן שלו חזר בוכה מהעצרת והוא בעצמו שם כיפה וחיפש סידור בבית שלו למען הנרצים מה שהוא לא היה מוכן לעשות בהלויה של אבא שלו.

   לכן ידידי הרשה לי לתקן אותך אנחנו אולי הדת הקטנה ביותר ואין ביהדות מלחמת דת מהסיבה הפשוטה שזה נוגד את הדת.

   אהבתי

 2. אני חושבת שג'ואן ריברס לא הגזימה.
  שני המשפטים הראשונים שלה פשוט נכונים ומדוייקים.
  לאחר שחמאס נבחר בראשונה – כבר דאג לשטיפת מוח כזאת שלא יהיה סיכוי שלא ייבחר בשנית, כפי שאכן אירע. במילים אחרות – החמאס דאג לטמטם את ההמון, על כן נכון לומר שההמון מטומטם.
  עם המשפט הרביעי אני לא מסכימה – אבל ריברס גרה ביבשת אחרת, מה שרואים מכאן לא רואים משם, שם רק מזרחן או מומחה של המזה"ת מכיר את תולדות התהליכים הפוליטיים, חברתיים ותרבותיים במזה"ת – ריברס היא שדרנית וקומיקאית. על פניו – בלי להכיר ההקשר של היסטוריית האלימות הקשה של חמאס כלפי כל מי שמתנגד לו, בין אם זה פלסטיני כלשהו או אזרח רצועת עזה, זה באמת נראה כמו שריברס אמרה.
  כך שבאמת – ריברס לא הגזימה. היא התנסחה כפי שהיא מתנסחת תמיד, אבל זה לא מוגזם.המציאות במזה"ת כיום – בעזה, בסוריה, בעיראק – קיצונית יותר מכל מה שריברס או כל אחד אחר יכולים לומר.

  אהבתי

 3. אופטיקאי, גם אם הבעיה היא יותר גדולה, הכיוון שאליו אני חותר הוא נסיון לחשיבה על פתרון כלשהו, גם ברמה ה"קטנה" שלנו פה בעזה (שזה מה שמקשר את מה שאמרתי מלכתחילה לדיון) והגדה וגם ברמה ה"גדולה" של מול דעא"ש וחבריו.

  אהבתי

  1. העניין הוא שקשה למצוא פיתרון או שלום עם לאום אחרר, אם אין שלום והבנה כלפי הלאום שלנו. אם לא ברור מה מאחד או מגדיר אותנו, איך נתמודד עם לאום או עם אחר?

   אנשים שהם רוצים להתנהג בצורה לא מוסרית, ימצאו את הפרשנות או ההצדקה שלהם להתנהגותם בכל דבר שבו מאמינים… ויסלפו את המקור.

   ראה את התיאוריה של דארווין שהפכה לתורת הגזע באידיאולוגיה הנאצית, או ה "על אדם" של פרידריך ניטשה.

   גם ביהדות יש ויכוחים או
   פרשנויות שונות.. למשל כלפי ואהבת לרעך כמוך. האם זה רק מי שבזרם הדתי שלך, או כל דתי, או כל יהודי באשר הוא, או גם גרים או נוכרים?

   הבעיה עם הפלסטינים החלה עם החינוך, החל משנות ה90, כשבספרי הלימוד שאונר"א וגופים בין לאומיים אחרים מימנו ובהם השטח הפלסטיני הלאומי הופיע ככל הארץ, ולא רק יש"ע . כשבספרי הלימוד הופיעו קריקטורות וסטריאוטיפים של יהודים שנלקחו מהאידיאולוגיה ומהתעמולה הנאצית.
   החל משנת 2002 ואולי אף מלפני , ישראל אינה מוזכרת ולא מופיעה כמדינה בספרי הלימוד של הפלסטינים. אם היא כן מוזכרת, זה כהמשך של הקולוניאליזם האירופאי,ולא כחזרת העם היהודי לארצו לפי הצהרת בלפור שהובא לאישור חבר הלאומים שקדם לאו"ם.
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1623608,00.html

   על ההסתה בספרי לימוד של הפלסטינים נשנת 2004-2005 לפי דו"ח שהוצג לכנסת ישראל…http://www.terrorism-info.org.il/data/pdf/PDF_18906_1.pdf

   מן הסתם חלק מיוצאי מערכת החינוך הפלסטיני שלמדו ב2004, 2005 היו כעת לוחמים של החמאס.
   בשנים 2004-2005, החמאס לא היה חלק מהממשלה הפלסטינית, ולכן ההסתה היא גם באש"ף או בפת"ח. ההסתה מצד החמאס היתה עם פארפור… המקביל למיקי מאוס שחינך פלסטינים להיות שאהידים והקייטנות חמאס.
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3397292,00.html

   אם יש הסתה שנמשכת למעלה מעשור איתי, שטיפת מוח שכזו שבה הפלסטינים חונכו או שמוחותיהם נשטפו ואינם מכירים בזכות קיומה של מדינת ישראל, או רואים בה אפיזודה חולפת במזה"ת… מה הסיכוי להגיע לשלום איתם? מה גם שתומכי חמאס והחמאס טוענים שזה לא שלום, אלא דחיית המאבק החמוש עד לזמן שיתאים בעיניהם?

   אתה צודק שיש פה מאבק תרבותי… בין תרבות שמקדשת את ערך החיים, לתרבות שמקדשת את המוות . זו הסיבה שחלק ניכר ממדינות ערב שותקות, ולא מביעות מחאה נגד ישראל. הם ישמחו אם ישראל תעשה את העבודה ותוריד את החמאס מהשילטון בעזה.

   זו הסיבה שיש נוצרים ערבים בישראל, שרוצים ומתגאים בגיוסם או התנדבותם לצה"ל. הם יודעים מה המוסלמים עשו לאחיהם במצריים, ומה המוסלמים עושים לחבריהם בעירק, וזוכרים מה המוסלמים הטורקים עשו לאחיהם הארמנים, ומעדיפים לתמוך ולחיות בחברה שמקדשת את החיים על פני המוות.

   עיקר המחאות, הן מצד מוסלמים באירופה, טורקיה שהם מוסלמים שאינם ערבים, איראן, מוסלמים שאינם ערבים, וקטאר , נסיכות ערבית, שמממנת את חמאס.

   אהבתי

 4. ג'ואן ריברס, הובהלה ביום חמישי לבית חולים לאחר שהפסיקה לנשום במהלך ניתוח שעברה לטיפול במיתרי הקול שלה במרפאה פרטית. בתקשורת האמריקנית דווח כי ריברס בת ה-81 סבלה ככל הנראה מאירוע לב. לאחר שהועברה לבית החולים מאונט סיני בניו יורק במצב אנוש, הצליחו הרופא לייצב מעט את מצבה, והרדימו אותה בתקווה שתצליח להתאושש.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4565717,00.html
  משפחתה של ג'ואן מבקשת ממי שמוכן שיתפלל להחלמתה.

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: