עתירה לבגץ: חשפו ראשי ערים שלא הצהירו הון

התנועה לאיכות השילטון ביקשה לקבל מידי משרד הפנים את שמות ראשי הערים שלא מילאו טפסי הצהרת הון כנדרש מבעל תפקיד ציבורי כראש עיר.
משרד הפנים העביר רשימה המתייחסת לחודש יולי 2013 בלבד. בהמשך טענה הממונה על חופש המידע כי מסירת שמותיהם של ראשי הרשויות שלא עמדו בדרישות החוק פוגע בזכותם לפרטיות .

תגובת התנועה לאיכות השילטון שהגישה את העתירה : "הטענה כי העברת שמו של נבחר הציבור פוגעת בפרטיותו מהווה טענה מרחיקת לכת, בלתי סבירה ובלתי ראויה", נכתב בעתירה. "לא ייתכן שעצם שאלת מילוי הוראות החוק על ידי נבחרי ציבור בכירים תפגע בפרטיותם".כמו כן נכתב הבקשה היא " לקבל מידע באשר ליישום חובת נבחרי הציבור בשלטון המקומי להגיש הצהרות הון" .

מה שניתן ללמוד מהמידע שבידי משרד הפנים ושסירב לשתף אותו , זה האם  ראשי העיר ממלאים את החוק ומגישים הצהרת הון? לא היה רצון או פנייה לבדוק האם המידע הזה הוצלב או נבדק , או דרישה לבדוק את אמיתות ההצהרות של ראש עיר כזה או אחר.

האם הדרישה לדעת האם ראש העיר ממלא את חובותיו ומצהיר על הונו בעת תפקידו, אינו רלוונטי לבוחריו לפני הבחירות הבאות? שהרי יתכן שכפי שמנהל את ביתו, ינהל את עירו לטוב ולרע.

מודעות פרסומת

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s