בעל טור מצרי: יש לתבוע פיצויים מישראל על מכות מצרים

בעל טור מצרי: יש לתבוע פיצויים מישראל על מכות מצרים.

הפובליציסט המצרי, אחמד אל-גמאל, הכותב בכמה יומונים מצריים, בהם אל-אהראם, אל-מצרי אל-יום ואל-יום אל-סאבע, קרא במאמרו שהתפרסם ב-11.3.14 לתבוע פיצויים מישראל, תורכיה, בריטניה וצרפת בעבור נזקים שהסבו למצרים מימי התנ"ך ועד המאה ה-20. את ישראל הוא מבקש לתבוע בגין הנזקים שנגרמו למצרים כתוצאה ממכות מצרים ועבור אוצרות הטבע מהם הקימו בני ישראל משכן לאלוהים במדבר.

 


לתבוע פיצויים מישראל עבור הזהב והכסף שלקחו בני ישראל בצאתם למדבר

"אני שב ודורש, ללא לאות, שננקוט בכל אמצעי החוק, המשפט המנהגי ועקרונות המוסר כדי לקבל פיצויים תמורת מה שלקחו מאיתנו הישראלים, התורכים, הצרפתים והאנגלים. ואם תשאל אותי האם ניתן לשים את התורכים בקטגוריה אחת איתם, אשיב: כן, ועוד איך, שכן ארדואן, מפלגתו, הזרם שלו והמגמה שלו מסוכנים למצרים ולערביות לא פחות מאשר הציונים והאימפריאליסטים. לו היו [התורכים] במקומנו והיינו עושים להם מה שהם עשו לנו, הם לא היו מניחים לנו לרגע מבלי לדרוש את זכותם [בקשיחות] כפולה ומכופלת.

 

אנו רוצים פיצויים על תוצאת המכות שירדו [עלינו] כתוצאה מהקללות של האבות הקדמונים של היהודים על אבותינו הקדמונים, שלא היו צריכים לשאת במחיר הטעות שעשה השליט במצרים באותה העת – פרעה, לפי כינויו בתורה, שכן הכתוב בתורה מוכיח שפרעה הוא היה זה אשר עשק את בני ישראל ולא העם המצרי. הם הורידו עלינו את מכת הארבה שלא הותיר דבר שאותו לא כילה; מכה שהפכה את מי הנילוס לדם, מבלי שמישהו יוכל לשתות מהם במשך תקופה ארוכה; מכת חושך שהחשיכה את העולם ביום ובלילה; מכת צפרדעים; מכת מות הבכורים, כלומר [מות] כל בכור שנולד מנקבה, אישה או חיה, וכיוצא בזה.

 

אנו רוצים פיצוי עבור הזהב, הכסף, הנחושת, האבנים היקרות, האריגים, העורות, העצים, בשר החיות, שיערן, עורן וצמרן וחומרים אחרים שאציין כאשר אצטט מלשון התורה. כל אלה הם חומרים שהיהודים השתמשו בהם בטקסי הדת שלהם. אלו הם משאבים שלא ניתן היה למצוא אצל תועים במדבר, אלא אם הם לקחו אותם עימם טרם צאתם."

 

בהמשך המאמר, כתב אל-גמאל: "מהסיפורים בכתבי הקודש גמור ומנוי שבני ישראל יצאו בלילה מהוואדי [הנילוס] והלכו לחצי האי סיני. ידוע שזהו מדבר, ואין בו שימוש בכמויות גדולות של זהב, כסף, אבני חן, בשרים, שמנים, אריגים וכדומה. לכן ברור שבני ישראל לקחו את כל הדברים הללו מהמצרים טרם יציאתם ממצרים. [למשל, בספר שמות] בפרק כ"ה על יציאת [מצרים, פס' א-יב] כתוב: 'וידבר אלוהים אל משה לאמור: דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה מאת כל איש אשר ידבנו ליבו תקחו את תרומתי. וזאת, התרומה, אשר תקחו מאיתם: זהב וכסף ונחושת ותכלת וארגמן ותולעת שני ושש עיזים ועורות אילם מאדמים ועורות תחשים ועצי שיטים. שמן למאור, בשמים לשמן המשחה ולקטורת הסמים. אבני שוהם, ואבני מלואים, לאפוד ולחושן. ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם… עשו ארון, עצי שיטים אמתים וחצי ארכו, ואמה וחצי רחבו, ואמה וחצי קומתו. וציפית אותו זהב טהור, מבית ומחוץ תצפנו. ועשית עליו זר זהב סביב. ויצקת לו ארבע טבעות זהב, ונתתה על ארבע פעמותיו…'

 

ב[שמות] ל"ח [פס' כד נאמר]: 'כל הזהב העשוי למלאכה בכל מלאכת הקודש ויהי זהב התנופה תשע ועשרים כיכר ושבע מאות ושלושים שקל בשקל הקודש'… אני קורא לכל מי שמתעניין במחקרים אודות התורה ללמדנו מבחינה מדעית על פירוש המילה 'כיכר', כמה גרמים היא שווה כיום, ומה משקלו של השקל באותם הימים, במיוחד שהוא היה עשוי כולו מזהב טהור וכסף טהור."

וכי כיצד יכלו עבדים לקחת ממשעבדיהם כל דבר שהוא?

בהכנות לקראת מכת בכורות, צוו בני ישראל לשאול מן המצרים כלי זהב וכסף (שמות י"א, ב'). כל ההכנות נעשו בו ביום, בחצות הליל ניחתה מכת בכורות ועוד באותו הלילה גירש פרעה את בני ישראל ממצריים.  אל המגורשים הצטרפו גם רבים מבני עמים אחרים (שמות י"ב, ל"ח) וכל אשר אירע בהמשך בנדודים במדבר מתייחס גם אליהם.

.

בהקשר זה, אם יוחל מסע תביעות פיצויים הדדי, נדמה שמצריים תפסיד יותר ממה שתרוויח – ראו למשל כאן –

מסע שישק/ פרופ' דוד גרוסמן – את כל אוצרות שלמה המלך

מצריים במקרא/ אשר וייזר – סדרה של תביעות נזיקין מגוונות על אירועים שונים ורבים במשך יותר מ-1500 שנה.

יש עוד….

מודעות פרסומת

4 תגובות על ״בעל טור מצרי: יש לתבוע פיצויים מישראל על מכות מצרים״

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s