אורלי וגיא מרוז לא יעמדו עם אייל גולן

אורלי וילנאי אמרה ב"עושים ספורט"  שגיא והיא לא יעמדו עם אייל גולן על במה אחת . גיא ואורלי מרוז היו אמורים להרצות בסוף השבוע בכנס למען העצמה נשית, אבל לאור ההבטחות של חברת ההפקה שבכנס הזה יופיע הזמר אייל גולן, הודיעה שלא ישתתפו. עוד הוסיפה  שלא מדובר בחרם, אלא באמירה.  מ"שרית הפקות", החברה שמארגנת את הכנס, נמסר שהנשים המגיעות באות במטרה לשמוח וליהנות ממגוון התכנים המוצעים בו.


עריכה: 16:53  להלן ההסבר של גיא מרוז :
"גם קטורזה מופיע שם, גם מירי מסיקה, גם צופית גרנט – אנחנו מבקשים מכם להפעיל את כוחכם העצום ברשת ולמנוע את זה. זה איננו חרם זו בקשה הגיונית ממי שאולי לא היה פלילי אבל היה כל השאר – לא להופיע באירוע להעצמה נשית"
ובפייסבוק הוסיף וכתב: "אנחנו כמובן ביטלנו את השתתפותנו, אבל צריך עכשיו עוד כוח ציבורי כדי לגרום לפסטיבל לבטל את נוכחותו השוביניסטית של הזמר הזה בפסטיבל למען נשים".


לדעתי האישית, מה שיותר בולט מהאמירה או המסר שלהם, זה שהם פוגעים במי שיגיע לכנס בביטול של הרצאתם. שידברו על זה בהרצאה שלהם, שיגידו כמה לדעתם לא היה נכון להביא אותו מאחר שהוא מייצג מבחינתם התנהגות שהפוכה למטרות הכנס, או לא מוסרית. שיסבירו למה מבחינתם לא מתאים שיביאו אותו לכנס . אין לי בעיה אם ידרשו מההפקה שמועד הרצאתם יהיה לפני שגולן עולה על הבמה (ואז יוכלו להסביר מה יש להם נגד השתתפותו בכנס ואולי ישכנעו חלק מהנוכחים ונוכחות שלא להיות בהופעתו) , או שירצו אחרי שכבר הלך, אם לא רוצים לראות אותו בכלל.
לדעתי ההעצמה תהיה לא מהתעלמות מקיומו או נסיון להסתתר ממנו במטרה להעביר אמירה, אלא דווקא להתעמת ולהציג מודל אחר, ראוי יותר  לדעתם.

לדעתי השתתפותו של אייל גולן בכנס נועדה  לספק גם הפוגה למי שנמאס לו או לה לשמוע על העצמה נשית, מעבר לעובדה שזה  חלק בידורי, וכמובן בהבאת זמר מפורסם ניתן למשוך יותר אנשים ונשים שיגיעו לכנס הזה. ניתן לשאול למה לא להביא להקת בנות, כגון המכשפות, או זמרת כמו קורין אלעל,ריקי גל , נינט טייב אבל יתכן ורצו חלק אומנותי שברור שאין קשר בינו לתוכן של הכנס.

11 תגובות בנושא “אורלי וגיא מרוז לא יעמדו עם אייל גולן

הוסיפו את שלכם

 1. טוב מאוד. אם זה לא היה אייל גולן, הוא היה עומד לדין כי אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש. וגם אם נניח והוא לא ידע שהן קטינות (נניח והוא חשב שהן מורות, בגלל זה צריך לאסוף אותן מבית הספר)- הוא עדיין עבר על החוק.
  טוב מאוד שהם מחרימים אותו. טוב מאוד שהם פוגעים בו ובמי שהזמין אותו לכנס הזה.
  ואנשים שרוצים לשמוע אותם? טוב יעשו אם גם לא יבואו.
  לא בכבוד של אורלי וגאי, זוג עיתונאים עצמאיים ואמיצים, לעמוד על במה אחת עם פדופיל ואדם שמנצל נערות ממשפחות מצוקה להנאותיו המיניות.
  אתמול בחדשות ערוץ 2 השמיעו הקלטה שבה אבא של אייל גולן מדריך את אחת הקטינות שמותר לה לשכב בלי קונדום רק איתו ועם אייל, כדי שחלילה לא ידבקו בשום דבר. גועל נפש.
  ואני אסתפק בלי הצעות מעשיות, כיוון שילדים קטנים אולי קוראים כאן.

  אהבתי

  1. ינשופית, יש לי בעיה עם תגובתך : אייל גולן לא הוכרז ע"י בית המשפט כפדופיל או כמי שניצל נערות ממשפחות הרוסות להנאותיו. המשטרה ביטלה את ההאשמות כנגד אייל גולן.

   מתוך תחקיר שעימת בין אייל גולן לאביו דני:
   חוקר: למה זה עלה ל-18?
   נערה: כי לפני שעלינו לאייל הביתה דני אמר לי להגיד. הוא התכוון לא להגיד את הגיל האמיתי, להגיד שאני בת 18 כי הוא אמר שאייל לא מכניס לבית שלו בנות, בנות 17. אז אמרתי לו שלא בא לי לשקר, ואז הוא אמר לא בא לך בואי אני אחזיר אותך הביתה ואז אמרתי לו שאני לא רוצה לחזור שאני רוצה לעלות אז הסכמתי להגיד שאני בת 18 ופה בעצם פעם ראשונה ראיתי את אייל גולן. אחרי זמן מסוים שהיינו שם קמתי מהכיסא לכיוון השירותים ובדיוק אייל עמד ודיבר עם מישהו ואז הוא אמר לי בואי רגע…."הוא שאל אם אני רוצה לבוא איתו ואמרתי שכן ואז יצאנו לחדר מדרגות כי היו הרבה אנשים בבית וחזרנו אחרי רבע שעה עשרים דקות…."

   ולבדיקת פוליגרף שמוכיחה שלא ידע מה גיל הבנות האמיתי…
   זה לא פוטר מאחריות פלילית או מעונש, אבל זה אומר שאין לו העדפה או משיכה מינית לקטינות.
   וארבע נערות שחשודות בשקר

   אילו היו בידי המשטרה הוכחות או סיכוי סביר להוכיח בבית המשפט שאייל גולן אכן ביצע את המעשים שיוחסו לו, שהראיות נגדו מוצקות,זה היה מתגבש לכתב אישום ומגיע לבית המשפט.

   נכון לעכשיו יתכן שלא החליטו האם נסגר מחוסר אשמה, (דהיינו המשטרה או הפרקליטות מאמינות ששההאשמות עצמן לא היו נכונות) או מחוסר ראיות,(דהינו המשטרה והפרקליטות מאמינים שגולן עשה לפחות חלק מהמעשים המיוחסים לו, אבל אין ביכולתם להוכיח את זה בבית המשפט).

   אבל בואי נחזור לנושא המקורי:
   ינשופית, אילו היה מדובר בזמר אחר שיש סביבו הערצה עיוורת מצד נשים או ילדות, ששר בצורה שהופכת אישה לחפץ או לכלי לשימושו של הגבר, או אפילו שמקיים יחסים עם מעריצות בנות 18 ומעלה, האם דעתך היתה על ביטול ההשתתפות של אורלי וגיא מרוז היתה משתנה?

   אהבתי

   1. נתחיל מהסוף.
    לשאלתך האחרונה, התשובה שלי היא חד משמעית לא. לא מקובל.
    כוכבי רוקנרול בעבר נהגו כך, כשהנורמות החברתיות היו שונות (ואני עוד לא נולדתי). אין זה אומר שמדובר בתופעה חיובית או מקובלת.

    ומההתחלה, אייל גולן כן עבר על החוק, הוא קיים יחסי מין עם קטינות. זה לא משנה שהוא לא ידע, על משקל "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש".
    אם אזרח פשוט יחנה מכוניתו במקום אסור כי אינו יודע שזה מקום אסור, הוא עדיין יקבל קנס.
    אבל מכיוון שהוא מפורסם והמשטרה לא רוצה להתעסק עם תביעות על לשון הרע, רדיפה וכו'- הם מוותרים לו.

    לא מן הנמנע, שסוכם ביניהם שאבא שלו יקח את כל האשמה על עצמו.

    אתה באמת תומך בו וחושב שמה שהוא עשה זה בסדר? או שאתה מגן עליו מתוקף הדיון?

    אהבתי

    1. אני מגן עליו מהסיבה שכל עוד הוא לא נמצא אשם מול בית משפט, הוא חף מפשע בעיני החוק.
     מבחינה מוס
     רית, כבר אמרתי שאיני מסכים עם התנהגותו. אבל יש הבדל בין התנהגות לא מוסרית להתנהגות פלילית, וכל עוד לא נמצא אשם, הוא לא עשה עבירות פליליות.

     אהבתי

     1. זה שהוא לא נמצא אשם בבית משפט, זה בכלל לא אומר כלום.
      ראשית, משפט עדיין לא נערך לו. ודבר שני והחשוב ביותר, הוא שבתי משפט טועים לעתים. לצערינו.
      אבל גם בעיני החוק, אם היתה שם קטינה מתחת לגיל 16 שהוא קיים איתה יחסים, הרי שהוא גם עבר על החוק. כידוע, בישראל גיל ההסכמה עומד על 16.

      אהבתי

 2. מתוך טור דיעה של גיא מרוז במעריב שפורסם אתמול :

  "אסור שהילדים שאנחנו מגדלים יעלו על נס כוכבי תרבות, מעצבי דעת קהל שלוקחים נשים מכל הבא ליד, מנצלים את מעמדם ומסתנוורים מכוח וכסף."

  כבר קיבלנו מעורך הדין של אייל גולן וממפיקי האירוע איומים בשתי תביעות. תוסיפו לזה גם את השכר שהיינו אמורים לקבל, אבל הכל בטל בששים כי מי שמאמין לא מפחד.(תביעה אחת על פגיעה בשמו הטוב של אייל גולן, ומהמפיקים ככל הנראה איום בתביעה על ביטול החוזה שעליו חתמוובו הבטיחו את השתתפותם.)

  אהבתי

 3. re:press0wl
  " זה שהוא לא נמצא אשם בבית משפט, זה בכלל לא אומר כלום.
  ראשית, משפט עדיין לא נערך לו. ודבר שני והחשוב ביותר, הוא שבתי משפט טועים לעתים. לצערינו.
  אבל גם בעיני החוק, אם היתה שם קטינה מתחת לגיל 16 שהוא קיים איתה יחסים, הרי שהוא גם עבר על החוק. כידוע, בישראל גיל ההסכמה עומד על 16."

  בפרקליטות החליטו לסגור את התיק נגדו מפאת חוסר ראיות בפרשת " משחקי חברה" .
  http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-3bf0931ef120441004.htm?Partner=rss.
  ז"א שלמעשה שאין דיי ראיות משפטיות כדי לקבוע את אשמתו או חפותו בבית המשפט. אי לכך ובהתאם לזאת, איני בטוח האם התביעה שלו על הכפשת שמו תתקבל או האם יזכה בפיצויים במידה שיתבע .במיוחד כשהדברים נאמרו לפני שהתקבלה ההחלטה לסגור את התיק מפאת חוסר ראיות, וחוסר ראיות זה לא חוסר אשמה. מבחינה משפטית התיק נסגר והוא זוכה חלקית. הוא לא נמצא אשם בפדופיליה, אבל לא נמצא חף מפשע.

  אהבתי

 4. אלפיים מתוך כמה?
  כמה ביטלו הגעה לגמרי?

  כלומר, לפי הנתונים שנמסרו, אנשים כמו אבא של אייל גולן יוכלו להמשיך במעשיהם עוד הרבה זמן, יהיו עוד הרבה אייל גולנים – כי הנשים, 50% מהאוכלוסיה, מניחות להם להתייחס אליהן כך.

  זה אומר שהמיעוט הזה יצטרך לסבול מהלגיטימציה הגורפת של אייל גולן,ואם הפרשה הזאת תשפיע לרעה בכל מידה שהיא על הקריירה שלו, הרוב ייחס את זה לצביעות של גופים ציבוריים ושל הממסד. כלומר, גברים יוכלו להמשיך להתנהג כמוהו .

  אהבתי

 5. אייל גולן תבע לא רק את אורלי וגיא מרוז, אלא גם את המרכז לנפגעות מיניות, וגם את הסטירקנים מהרדיו, שי ודרור שהחליטו לחשוף את מוצאם כדי להוכיח שהאמירות נגד גולן לא היו גזעניות או בשל מוצאו העדתי.
  אישית, תגובתם לתביעה של גולן משעשעת אבל מציגה את עמדתם כלפי כתב האישום שעומד מולם.

  http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/550/867.html?hp=16&cat=167&loc=7

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: