שושן ברבי דרס והפקיר למוות שלוש נשים,ולא יואשם בהריגה

במהלך המשפט ובתגובה לאישומים הודה ברבי כי אכן הוא שנהג ברכב, אך טען כי לא היה שיכור ולא נהג בפראות.
דברי השופטת לעדויות שנחשפו לה במהלך המשפט: ורדה מרוז לנציגי הפרקליטות: "אני לא רואה שאתם מצליחים להוכיח שכרות ואני לא רואה שאתם מצליחים להוכיח מהירות מופרזת".
לאור דבריה, הפרקליטות והסנגור של ברבי הגיעו להסכם טיעון שבו הוא מודה  בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, הפקרה ושיבוש מהלכי חקירה.

כמדומני, לפי החוק הישראלי… אם מישהו לא מוכן לעבור בדיקת ינשוף או בדיקת דם לשיכרות, הרי זה כמו הודאה בסעיף האישום של שתייה תחת השפעת אלכוהול.

ס' 64ד לפקודת התעבורה קובע כי:"סירב נוהג ברכב…… לתת דגימה לפי דרישת שוטר כאמור באותו סעיף, יראו אותו כמי שעבר עבירה לפי סעיף 62 (3)."

מדובר במישהו שברח מזירת התאונה, ומהמשטרה ליומיים. בדיקת אלכוהול בדם תגלה את שרידיו לאחר זמן של שמונה עד עשר שעות מהרגע ששתה אלכוהול.
האם בריחה ושיבוש החקירה באופן כזה שלא יאפשר לו להוכיח שאכן לא היה שיכור, לא מהווה בעצם הודאה בנהיגה בשיכרות לפי הסעיף הקודם 62 (3) ?

האם אי אפשר להוציא מתוך הנזק שנגרם למכונית הוכחה לנסיעתו במהירות מופרזת? הרי הנזק הביא להדממת המנוע. יתכן ובידי החברה, נתונים על הפגיעה שתוביל להשתבה שכזו.
אפשר לחשב משיקולי מסות של המכונית, והולכות הרגל את המהירות שהיתה למכונית בעת הפגיעה. הרי יש מבחני ריסוק לכל דגם של מכונית…
אפשר לבחון לפי הפגיעות  במנוחות, מה היתה עצמת הפגיעה המינימלית שנדרשת על מנת לשבור עצם למשל. מההשוואה בין הנתונים הללו, אפשר למצוא את טווח המינימום והמקסימום של התאוצה במכונית, ומאחר שהמשקל שלה ידוע, למצוא את טווח המהירויות. הנאשם יכול לטעון שהיה עוד משקל במכונית, אבל מהגובה של הפגיעה של הפגוש בנשים, אפשר למדוד מה היה הגובה של המכונית בעת הפגיעה, ומאחר שחוזק המתלים ידוע, אפשר לחשב מה היתה תוספת המשקל על המכונית,אם בכלל. (והמהירות משפיעה בצורה חזקה יותר מאחר שאנרגייה קינטית שווה למכפלת המסה* המהירות בריבוע.

לא מדובר כאן במקרה גבולי, מדובר בנהג שדרס והפקיר שלוש נשים, ועשה הכל על מנת לשבש את החקירה. האם טובת הציבור לא דורשת שיאשם ויורשע על התנהלותו שמסכנת כל הולך רגל על הכביש!?

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: