ראשי ועד המהנדסים בחברת החשמל בלב סופה

יו"ר חברת החשמל , רון טל הודיע בדיון בוועדת הכלכלה של כנסת ששלחה הודעות זימון לשימוע לפני פיטורין לשני ראשי ועד המהנדסים שלה לאור התעלמותם מהדרישה לבטל את הכנס באילת לאור הסופה הצפוייה.
יו"ר ועד עובדי חברת חשמל הצטרף גם הוא לביקורת  "ההתנהגות של אותם גורמים כלפי 12,900 עובדי החברה, שכבר כמה ימים לא ישנים ונמצאים במלחמה על החשמל, היא רעה. אין לי ספק שצריך טיפול משמעתי של ההנהלה וזה יטופל במלוא החומרה" .

ברור שלהישאר בכנס באילת או כל מקום שלא נפגע מהסופה בעוד ששאר העובדים פועלים קשה מאוד כדי לאתר את התקלות, לטפל בהן ולהחזיר את החשמל למקומות שנותקו, במז"א מאוד קשה, זה לא חברי ולא להטות שכם למאמץ. גם אם הכנס הוא למטרת השתלמות מקצועית שחיונית עבור המהנדסים, ולא רק ימי כיף או בטן גב, ראשי ועד המהנדסים פעלו בניגוד להנחיות ישירות של יושב ראש החברה, שביקש לדחות או לבטל את הכנס הזה.

ברור שחלק מהענישה הזו היא למען יראו ויראו, כדי לוודא שבפעם הבאה כל עובדי החברה ירתמו למאמץ ולטיפול בתקלות בזמן אירוע חריג, ויתכן שיו"ר חברת החשמל לא יכול להתערב ולהדיח בעצמו את שני ראשי ועד המהנדסים.

ישנן כמה שאלות באוויר:

 1. מתי ההחלטה של יו"ר חברת החשמל לבטל את הכנס הזה התקבלה ?
 2. האם המהנדסים ידעו על ההנחיה של יו"ר חברת החשמל לבטל את הכנס?
 3. מדוע המנהדסים לא עזבו את הכנס ובאו למקומות העבודה כשראו את מימדי התקלות?

התחושה שלי היא שההחלטה על הביטול התקבלה ברגע האחרון,והצעד הזה נועד למזער דיון פומבי בשאלה מדוע יו"ר חברת החשמל טוען שנעשו מירב ההכנות והמאמצים להיערך לסופה, בשעה שרוב מהנדסי החברה היו בכנס באילת ?!

2 תגובות בנושא “ראשי ועד המהנדסים בחברת החשמל בלב סופה

הוסיפו את שלכם

 1. לטעמי, ממש לא משנה כל זה… השאלה היחידה היא: "אילו זה היה עניין של פרוץ מלחמה, היו מבטלים ? "
  אם מישהו עונה בשלילה או בהיסוס, אינו ראוי למשרה בחברה ציבורית ו-או שירות ציבורי. מי שמשיב בחיוב, צריך לשאול אותו שאלות נוספות כדי לברר עד כמה אפשר לסמוך עליו במקרי ומצבי חירום ולפי זה להחליט אם הוא ראוי למשרה בחברה/שרות ציבורי.
  כל השאר מיותר.
  השימוע צריך להיות משהו דומה לזה וכרגיל יש אשמה תורמת גם לחח"י עצמה, אבל זה לא פוטר את האנשים מהאחריות להתנתקות מהמצב וההשלכות שלה על המידה בה הם ראויים למשרתם.

  שי

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: