מצב הדמוקרטיה הישראלית

אומרים שימיה ספורים, אומרים שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזה"ת, אומרים…

זה מה שהיה במבזקי מעריב NRG אתמול. תחליטו בעצמכם – וספרו מה החלטתם בתגובות בהמשך –

אתמול

3 תגובות בנושא “מצב הדמוקרטיה הישראלית

הוסיפו את שלכם

 1. מדינת ישראל (לטעמי לפחות) הנה כבר מזמן אוליגרכיה מוסווה כדמוקרטיה "עם קצת בעיות".
  היא הוקמה מסיבות ולמטרות שונות לגמרי מאלה המניעות כיום את רוב אזרחיה.
  בעבר ראשיה סייעו לחבריהם מתוך חברות וכ"עזרה ליהודים מוכשרים כדי שיעזרו לאומה ולמדינה". כיום יורשי אותם אלה שחבריהם בצמרת סייעו להם, עושקים ללא כל מחשבה את כל מי שאפשר ושעדיין יש מה לגזול ממנו.
  קלקלנים (אין לי טעויות כתיב וסגנון) רואים את "הכלכלה" כמטרה וברוב המקרים – לתועלתם הם ולתועלת מקורביהם ולא לתועלת מי שהכלכלה נועדה להיטיב עמם.
  כל תחום נגוע חריפות בנפוטיזם, לרבות (בחומרה יתרה) מערכת המשפט, שאמורה לשמור על חוק ולא על רווחת מקורבים ואינטרסים של קבוצות או אוליגרכים. יש גם הרבה יותר עוכרי דין מעורכי דין כאן.
  משרד (על)הפנים הפך לשומרי טוהר הגזע ומסייע בפועל ליהודים לעשוק ולגזול לא יהודים שהובאו לכאן ע"י אותם יהודים, כדי להיטיב את חיי אותם היהודים, עד לשלב בו "הכושי עשה את שלו – הכושי יכול ללכת" ואז משרד (על)הפנים מסייע להם להיפטר מה"כושים" תוך שימוש ציני ב"מדינת היהודים". זה הפך לאמתלה ומצדיק בכל פעם שנעשה בזה שימוש, את השנאה שיש כלפי יהודים בעולם בשל "אופיים החמדני והחמקמק, חסר היושר האישי והמוכנות לפעול כחוק בהיעדר חשש מתפיסה".
  היחידים שיכולים ליהנות כאן (לא לרגעים ספורים בחסדי המקרה) הם אוליגרכים ומקורביהם ולכל אלה אין גם כל בעיה לחיות מחוץ לישראל וכאן רק להשאיר נציגות שתמשיך למצוץ את לשד החיים כאן עד תום.
  ככל שיושב הארץ מקורב יותר לאוליגרכיה, הוא סובל פחות, אבל זה (להערכתי הגרועה ביותר) לא עובר את ה- 15% של האוכלוסיה.
  השאר – עבדים מודרניים.
  ה"התאמרקניות" של ישראל, היא כמו חזרה בתשובה של עניים שהתקרבותם לדת תמנע מהם חרפת רעב. הכל נעשה בקיצוניות מחרידה ובמתכונת של מלחמת קיום "לחיים או למוות" של בורים שינהו אחר כל מסית לכל כיוון, כל עוד זה ייצר להם מזון ובידור. השאיפה, כמובן, להגיע לצמרת ולא להיות יותר עבד (עניין של כבוד שיצא מזמן מההקשר ומשמש תחליף לכוח במקום להיות כבוד אמיתי). רוב הללו – בבחינת "עבד כי ימלוך".

  הדמוקרטיה הישראלית לא בסכנה… היא לא קיימת אלא למראית עין ועדיין מצליחה האוליגרכיה לשמור על האינטרסים שלה כאן, ע"י שכנוע בכזב וכחש של העולם החיצוני והעבדים כאן, שהיא קיימת.

  כשלמספיק עבדים לא יהיה יותר מה להפסיד – תוחלף האוליגרכיה בשלטון עממי שילאים את כל הגזל ומנהיגיו יגזלו פחות, בעיקר מחשש ממקורביהם שירצו נתח גדול יותר.
  כשגם זה יביא מספיק יאוש של מספיק אנשים, יהיה דיקטטור שיחזיק הכל בכוח ואחרי זה אולי יתחיל השלב של חזרה לכיוון "שלטון העם", אבל עד אז יש לנו (להערכתי) לפחות 200 שנים.

  שי

  אהבתי

 2. בל נשכח את החרם האקדמי שהציב "איגוד הפרופסורים האמריקאים" שחברים בו 5000 אקדמאים. הגוף הזה אינו יכול לכפות על ראשי האוניברסיטאות או על חוקרים להפסיק לשתף פעולה אקדמי עם ישראל, אבל הסיבה לחרם היא " הזדהות עם פרופסורים וסטודנטים שלא מסוגלים לממש את החופש האקדמי שלהם". http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/531/626.html?hp=1&cat=666

  שי,אתה מדבר על אמריקניזם… אבל במחינה כלכלית הגישה שהטיבה עם המעמד העליון והגדילה את עושרו ואושרו היא הגישה הקפיטליסטית ליברלית של מגרגט תארצ'ר מאנגליה. "בתחום הכלכלי, החלה תאצ'ר בהעלאת שיעורי הריבית הממשלתית על מנת לרסן את האינפלציה. היא העדיפה מיסוי עקיף על פני מיסוי ההכנסה, והמע"מ הועלה חדות ל-15%. כתוצאה מכך עלתה האינפלציה. רק לאחר שהאינפלציה חזרה למספר חד ספרתי, הורידה את שיעור הריבית"

  שי, יש הבדל מהותי בין אדם למדינה או לגופיה? המדינה מרשה לעצמה לשלם על שירותים שהיא מקבלת מספקים שונים, בשוטף+120 יום. דהיינו כשהחודש נגמר,המדינה בודקת מה חובותיה לספק מסויים, לחברה מסויימת, אבל הכסף יועבר רק עוד 3 חודשים. זה זכות יתר הרבה יותר בעייתית שהמדינה לקחה לעצמה.

  זה עוד בלי לדבר על העובדה שבתנאים לכרייה של מחצבים לאומיים אין התחייבות שכל עבודת שיקום שנדרשת בעקבות פעילות הכרייה או ההפקה , מוטלת על החברה שמפיקה או כורה אותם. הם שוברים את הנוף, מפיקים כסף,ולא משלמים כדי לשקם את מה ששברו. (מכרות הפוספטים הנטושים, מחצבות ישנות, מטמנות שהתמלאו, ואף כריית המלח מים המלח.)
  שי, רק תחשוב איזה אבסורד: מפלס המים מים בים המלח עולה כל שנה, משקיעים כסף ואנרגייה בהגבהת סוללות העפר כדי למנוע הצפה של המלונות. תחשוב מה היה קורה לו היו כורים או מוציאים את המלח הזה, ומשתמשים בו למניעת החלקה בכבישי ירושליים או צפת בסופות.

  שי, אתה מדבר על נפוטיזם או העדפת מועמדים שהם חברים או עם חשיבה דומה במערכת המשפט, אבל חלק מהמינויים הללו נעשו לפני שנים, כשנפוטיזם היה דבר מקובל לא רק במערכת המשפט, אלא גם בחברות ממשלתיות, פרטיות וגם בעיריות. זמן איוש התפקיד בחברה ממשלתית או פרטית הוא מוגבל, וקצר לעומת שופט בבית המשפט העליון למשל. מעבר לזה, ישנה בעיה לאמר שזה בוודאות נפוטיזם מאחר שלרוב השופטים יש הכשרה מתאימה, וזו העדפת מקורבים שאינם עם קשרי דם, אלא באותה קליקה או שחושבים בצורה דומה.

  אהבתי

  1. אופטי,
   נתתי רק דוגמאות מזעריות למערכות שאוחזות בחיי אנשים ושבהן הנפוטיזם הכי מסוכן. זה לא אומר שאין נפוטיזם ברוב המדינה. זה כבר "זוכה" לתגובה מערכתית גם בסקטור הפרטי. אני רואה כבר אפילו פרסומים לקורסים "איך להשיג עבודה באמצעות קשרים".
   נכון שזה כבר נפוטיזם "3rd phase" אבל כך זה בחברת החשמל, בנמלים, בפרקליטויות, בלשכת עורכי הדין, בפקולטות "נחשבות" באוניברסיטאות ובטכניון, בכמעט כל דבר במדינה הזו.
   בצה"ל אתה יכול לבדוק ולראות שכל הג'ובים שמקנים אחרי השרות קרדיט לשוק האזרחי – נשלטים ע"י בני עשירים ו-או בני בעלי שררה במגזר הציבורי.
   לומדים בפקולטות למשפטים – יחס לא סביר של דורות שניים ושלישיים לשופטים ועורכי דין.
   משפטים מוטים ע"י שופטים לצד הגורם המיוצג ע"י חבריהם ללימודים, שותפיהם של בני משפחתם למשרדי עו"ד וכו'…
   התמחויות בפרקליטות – ללא כל פרופורציה – דורות של צאצאי עורכי דין "נחשבים". מתמחים במשרדים "נחשבים" – צאצאי ומקורבי צאצאי פרקליטים בכירים, שופטים, בעלי שררה וכו'…

   ההבדל בין השחיתות השלטונית עד ה"מהפך" בשנת 1977 לבין מה שהתפתח מאז עד עכשיו הוא שאמנם היתה שחיתות והיו כל התופעות הללו, אבל היה להם גבול וידעו עד לאן להגיע עם זה וכמה להיטיב עם מי שאיתם רצו להיטיב. מאז 1977, אין להם גבולות. לוקחים כל מה שיש ורוצים עוד ועוד. זה עיוות של הקפיטליזם לרמה של פריודונטיטיס מתקדם (סרטן שלב 5 למי שלא יודע מה זה פריודונטיטיס).

   בממשלה (שהיא גם הכנסת – ראה עקרון בסיסי בדמוקרטיה – הפרדת רשויות) עושים הכל כדי להראות כלכלה איתנה ויציבה וגדלה בקצב טוב וכו', כשלשם כך פשוט מפריטים את המדינה בסיסמה "תנו לשוק החופשי לעבוד" והם יודעים היטב שאין כאן באמת שוק חופשי. שוק חופשי שכולו כולל ילדים וזקנים והכל יחד – 8 מיליון איש – לא קיים בעצם. שוק של 8 מיליון איש (כל תושבי המדינה) אסור שיהיה חופשי. זה מזמין בדיוק את מה שיצרו כאן מאז 1977.
   אני כבר לא נכנס כרגע לענייני מדיניות חוץ ופנים, רק לכלכלה ודמוקרטיה… אין כאן דמוקרטיה. זה רק פתיל בוער שכשהאש בו תגיע ל trigger, הכל יתפוצץ. זה שלא כולם בורחים ומשאירים את האוליגרכיה בלי עבדים, זה כי לא יכולים. אין מקלט מטעמים כלכליים בעולם המערבי. מי שיכול בורח. אין סירות הצלה באניה הזו. זה מה שיש. הגוף ימשיך לצוף ומי שעליו לא יטבע, אבל הרבה ימותו עליו מצמא ורעב כשהקברניטים משמינים …
   יהיה מרד על האניה והקברניטים יושלכו לים, כל מאגריהם יחולקו לכל נוסעי האניה ולחלק מהם יינתן יותר. זה היה המצב לפני 1977.
   הסכנה האמיתית היא שלנוסעי האניה יש אוייבים שרוצים להטביע את כל האניה על כל מי שנמצא בה. אם המצב באניה ינוצל על-ידם באופן ובעיתוי המתאימים – הלכנו כולנו לעולם האמת. שם שינסו לעשוק את שדי הגיהינום ו-או את השטן… שם אין אפשרות לסרב להיבדק בפוליגרף "בעצת עורך דיני" 🙂

   אבל דמוקרטיה כאן אין. יש כאן כמו חוקת ברית-המועצות. החוקה הנאורה ביותר בעולם… רק לא יושמה כמו שנכתבה ושימשה רק לניפנוף טענות נגד השלטון.

   טוב, די, אמרתי מספיק 🙂

   שי

   אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: