ברית מילה- פגיעה בזכויות אדם?

ההחלטה החדשה של מועצת אירופה, על פיה, בברית מילה מדובר בהפרה של זכויות האדם של הרך הנולד, היא רק קיסם נוסף למדורה שדולקת כבר מזמן.

זה התחיל מהחלטות תמוהות של בתי משפט בגרמניה, שלאחר מכן נשללו ע"י הקנצלרית אנגלה מרקל (שהיא קנצלרית חכמה והגיונית, בלי שום קשר).

זה המשיך בשלל עתירות של פעילי זכויות אדם, שעתרו לבתי משפט ולכל ועדת או"ם שהיתה מוכנה להקשיב להם- בנוגע לסוגיה.

וכעת, חוששים מגל חקיקות ופגיעות אנטישמיות על הרקע הזה.

מה שמפתיע בסוגיה הזאת, היא זן חדש של תגובות בארץ , של אנשים שמתנגדים לבצע ברית מילה לילדים שלהם ומסכימים עם ההחלטה כי מדובר בפגיעה בזכויות אדם.

הטענה בה נתקלתי אני, היא שלתינוק צריכה להיות זכות בחירה האם רוצה או לא רוצה לעשות ברית מילה, ושלהורים אין זכות לקחת את ההחלטה הזאת עבורו כשהוא תינוק, אלא הוא יקח אותה בעצמו כשהוא בן 18. המון ישראלים בטוחים בכך, המון הורים לתינוקות לא מבצעים ברית מילה לתינוקם, והמון צעירים מביעים זעם ותסכול על כך שלהם עצמם בוצעה ברית מילה. כשהתחיל כל הסבך, יצא לי להשתתף בכמה דיונים ברשת, שבהם אנשים אפילו הרחיקו לכת והעבירו טיפים אחד לשני כיצד לבטל את ברית המילה (לעשות את התהליך ההפוך). בחורות אשר התמימות שלהן מוטלת בספק, ציינו כי מדובר ב"פגם ונכות קשה שפוגעת בטיב יחסי המין". בחורים צעירים, אשר השפיות שלהם מוטלת בספק, ציינו שהם "לא יכולים להסתכל למטה כי זה מפחיד". זה כמובן נגמר בזה שאחת המשתתפות בדיון איחלה לי לקבל מחלת מין מ"קיום יחסי מין עם נכה שאיבר המין שלו כרות" (לא פחות ולא יותר), תוך התעלמות בוטה מהעובדה שברית מילה היא שמונעת מחלות מין רבות.

ואני תוהה, איזה בורג אנשים איבדו בראש? אלפי שנים שעורכים את המנהג הזה, ודווקא עכשיו הם חושבים שהם חכמי הדור והחליטו לשנות. הורים שוללים מהתינוק שלהם את ברית המילה, שהיא הכניסה לברית היהודית, ומתעלמים מהעובדה שאותו הילד יגיע לצבא ושם ילעגו לו במלתחות. הם מתעלמים התעלמות בוטה מהמלצות משרד הבריאות האמריקאי והאנגלי, מתעלמים מנוהג של נוצרים רבים שיודעים שהדבר בריא ונחוץ (או לחילופין- "גם לישו היתה ברית מילה"). אז בזמן שלגויים נפל האסימון והם מתחילים לנהוג כמו יהודים, היהודים מתחילים לנהוג כמו כפריים בורים ועמי הארץ.

6 תגובות בנושא “ברית מילה- פגיעה בזכויות אדם?

הוסיפו את שלכם

 1. אנשים רוצים לבצע חקיקה באירופה בניגוד להמלצות האו"ם ובניגוד להמלצות (כבר ישנות) של ארגון הבריאות העולמי, בטענה לפגיעה בזכויות אדם? איזו מין שטות דבילית זאת???

  כבר דיברנו על זה – ראו בדיונים אלה –
  ברית מילה היא התעללות?
  דו"ח האום קובע-נימולים מוגנים מאיידס

  אהבתי

 2. כמו שאמרתי אז אומר גם היום (אני לא נביא זעם או נביא בכלל זה כתוב מפורש)

  אל תדאגו עוד יהיה יותר גרוע…..

  כמו שכתוב " ב אני ישנה, וליבי ער; קול דודי דופק, פתחי-לי אחותי רעייתי יונתי תמתי–שראשי נמלא-טל, קווצותיי רסיסי לילה. ג פשטתי, את-כותונתי–איככה, אלבשנה; רחצתי את-רגליי, איככה אטנפם. ד דודי, שלח ידו מן-החור, ומעיי, המו עליו. ה קמתי אני, לפתוח לדודי; וידיי נטפו-מור, ואצבעותיי מור עובר, על, כפות המנעול. ו פתחתי אני לדודי, ודודי חמק עבר; נפשי, יצאה בדברו–ביקשתיהו ולא מצאתיהו, קראתיו ולא ענני. ז מצאוני השומרים הסובבים בעיר, הכוני פצעוני; נשאו את-רדידי מעליי, שומרי החומות." (שיר השירים ה,).

  מתי זה יגמר כאשר היהודים יעוררו ויבינו שפה בארץ ישראל זה הבית שלהם והם צריכים לחיות פה.

  אבל עכשיו יש תירוצים "פשטתי, את-כותונתי–איככה, אלבשנה; רחצתי את-רגליי, איככה אטנפם "

  כלומר רק התחלנו לסתדר כבר לעזוב ? רק הכל נרגע כבר ללכת ? עד שסוף סוף טוב בחול נעלה לארץ?

  ואם הם לא מבינים לבד אז מלמעלה ישלחו להם רמזים שיתעבו מיום ליום

  בהתחלה דופקים חלש ואחר כך יותר חזק וכן האלה והאלה עד שלבסוף ימרו הדפיקות והרמזים ואז

  "מצאוני השומרים הסובבים בעיר, הכוני פצעוני; נשאו את-רדידי מעליי, שומרי החומות"

  יבכו ויגידו איפה הוא ? איפה הוא היה ? איך הוא נתן לזה לקרות?

  והתשובה "ודודי חמק עבר"

  כל פעם מחדש זה בא בגלים בדפיקות וכל פעם במקום אחר

  אז כן זה כואב הגזירות האלה אבל !!! יש פתרון !!!!

  עליה!

  אהבתי

  1. אני מסכימה עם השורה התחתונה שלך….
   אבל לא כולם ניחנים בתחושת שייכות עמוקה למדינת ישראל. אנשים רבים, כולל ישראלים לשעבר, בוחרים בשיקול הכלכלי והחומרי על פני הרוחני.
   זה לא קל להיות ישראלי… זה לא תמיד בטוח וזה בדרך כלל מאוד יקר.
   זאת כבר השליחות שלנו, בתור ישראלים, להפיץ את הבשורה ליהודים- שלא רק יהודים עניים ממדינות עולם שלישי יעלו לכאן, אלא גם אותם העולים עם השלוש וילות בחוף בפלורידה (לדוג').

   אהבתי

   1. לא קל להיות ישראלי, בשום מקום בעולם לא בטוח – אבל הכי מסוכן להיות במקום נוח המאיים "רק" על עצם מהותך. עד שתבחין באיום, אם תבחין בכלל, זהותך תאבד. הפצת הבשורה של שיבת ציון בין החיים חיי נוחות בחו"ל היא מתוך אהבת ישראל – כדי להצילם.

    בשפה העברית יהודי משמעו בן שבט יהודה. צאצאי יצחק בן אברהם מכונים עברים, אלה שתמיד מן העבר האחר. להיות עברי הרבה יותר קשה מאשר להיות ישראלי. אין מקום בעולם שבו קל להיות עברי – אבל בישראל קל יותר מאשר בכל מקום אחר בעולם.

    כשנפגעים, כשחולים, חוזרים הביתה כדי להחלים. כעבריה וכישראלית אני כולי תקווה שלפחות הרוב יחזרו הביתה לפני שחלילה זה יקרה להם.

    אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: