תגובות להדחת מורסי בעולם

טוב, אז ההלם עבר מהעולם בעקבות הדחת מורסי, וגם במצריים.

האחים המוסלמים אירגנו מחאה שהפכה לאלימה שבמהלכה ניסו לשחרר את הנשיא המודח מהמעצר שבו הוא נתון. לפחות 3 מפגינים, תומכי מורסי נהרגו בתקרית.

פה בארץ, מאות מערביי ישראל , פעילי התנועה האיסלמית בא"י , הפגינו בכפר כנא על ההדחה של האחים המוסלמים ומורסי נציגם מהנשיאות של מצריים, לאחר שעלו בצורה דמוקרטית לשלטון.

הבית הלבן, ארה"ב נמנעים מלדבר על ההדחה של מורסי כהפיכה, מאחר שאסור להעביר למדינה שעברה הפיכה, שמי ששולט בה הם טרוריסטים או מתנגדים לדמוקרטייה,  את כספי הסיוע הצבאי האמריקאי. ההשלכה של אי העברת הכספים והסיוע הזה , היא ביטול הערבות האמריקאית לקיום חוזה השלום הישראלי מצרי, הפסד ונזק ככלי עצום למצריים, מעבר להידרדרות ביציבות המזה"ת שעלולה לבוא לאחר ביטול הסכם השלום הישראלי מצרי.

מדינות צפון אפריקה ביטלו או השעו את החברות של מצריים בתוכן, על רקע ההפיכה הזו.

אסד, אמר :"כל מי שיביא את הדת לשימוש בפוליטיקה או יעדיף קבוצה מסוימת על רעותה יפול". ושהפתרון היחידי למצריים הוא התפטרות של מורסי, כי "האחים המוסלמים הם טרוריסטים לא נאמנים למדינה שהעם אינו רוצה בהם, ומורסי הוא חלק מהם"

יושב ראש ועדת הביטחון באיראן אמר על הדחת מורסי, שהיא התרחשה רק משום שלא השכיל להשיג יותר תמיכה והשפעה על הצבא המצרי.

בינתיים, נשאר לישראל לשבת על הגדר, לאפשר למצריים להכניס עוד ועוד כוחות לסיני במטרה להילחם בתומכי מורסי , לחכות ולראות האם ההדחה הזאת של מורסי והאחים המוסלמים תביא לעלייה של הכוחות המתונים במצריים? – או אולי תביא להתחזקות של הגורמים האיסלאמיסטים הקיצוניים, שאולי לאחר שיעלו בבחירות לשילטון, יעשו כמה שינויים בצמרת הצבא כחלק מצעדיהם, במטרה למנוע את הדחתם?

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: