גוגל הכריזה על הקמת פלסטין

גוגל עידכנה את שירותי המפות המקוונות שלה, ועידכנה את השם של השטחים הפלסטינים, בפלסטין. בעצם, המשמעות היא שאותם שטחים כעת מוצגים כמדינה לכל דבר למי שנכנס לשירותי המפות של גוגל.
בגוגל הסבירו שמדובר בשינוי פרטים או עידכון טכני בלבד, ולא בנקיטת עמדה פוליטית, אבל הרי בגוגל מופיעים השטחים בהתאם לאיזשהו גבול, ומהו הגבול שמגדיר את השטחים הפלסטינים, זה כן שאלה פוליטית כבר. מה גם, שנקבע והוגדר שגבולות הקבע העתידיים, יקבעו בהסדר עתידי,אז איך בכלל גוגל הציבה גבולות על השטחים הללו, לפני שנקבעו או שיש הכרה בעולם או באו"ם?! (הכרה באו"ם בלי החלטה וקבלת הגבולות ע"י ישראל ופלסטין, היא ריקה מתוכן, ד.א. )

הדיון בנוגע לסוגיה הזו שעלה ועדת הטכנולוגיה של הכנסת, גרם לגוגל לשלוח נציג בכיר שלה שיבוא ויסביר את עמדת גוגל בנושא הזה מול הוועדה .

גוגל, בצעד הזה שלה הצטרפה ליאהו שגם במפותיה מופיע השם פלסטין לשטחים מ1967, אבל הרבה פחות אנשים משתמשים בשירותי המפות המקוונות של יאהו, אז יש לזה הרבה פחות השפעה מבחינת עיצוב דעת קהל.

מדוע החלפת הכיתוב תשפיע על עיצוב דעת קהל?
רוב הציבור בעולם, לא יודע שהגבולות בין 2 מדינות, מוכתבים במשא ומתן בין שתיהן. רוב הציבור לא יודע או מתעלם מהעובדה, שלאחר שישראל סיפחה את השטחים ב1967, מועצת הביטחון בהחלטה  242 שקראה לסגת מהשטחים שישראל השיגה במלחמת ששת הימים , לא נקבע חד משמעית שעל ישראל לסגת מכל השטח.

לראיה דברי נביל שעת: "נקבל אך ורק גבולות של ה-4 ביוני 1967. אין אנו מוכנים לקבל מדינה ללא גבולות, או על בסיס הגבולות בהחלטת האו"ם 242, שאנו מאמינים כי איננה מתאימה עוד "

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: