על הדרך, כמה מחשבות לא מגובשות

LuckyHunch

24/12/2011 18:19

מאז ילדותי שבת בבוקר היתה מוקדשת לעיתוני סוף השבוע, שפעם היו מתפזרים אז ברחבי הסלון המשפחתי, עם נציגים נבחרים שלהם על שולחן ארוחת הבוקר, כשברקע "שירים ושערים" ברדיו (לא בגלל הכדורגל, אלא בגלל המון מערכוני הגשש החיוור שבין הדיווחים)… ואחר כך שולחן הבוהוריים (שזה באנגלית בראנץ') של המאחרים לקום… ואח"כ השלמות עם הקפה של אחרי ארוחת צהריים, כדי לא להפריע מנוחת הסיאסטה הקבועה של שבת.

לא השתנה הרבה מאז – רק כמה עניינים קטנים לכאורה: תוכנית "שירים ושערים" נותרה רק כקטע נוסטלגי, גם מערכוני הגשש החיוור, הניירת נעלמה ובמקומה בא האינטרנט – ום רדיו וטלויזיה שומעים ורואים ברשת בעיקר.


וכך נתקלתי הבוקר במאמר של דרור פויר בגלובס –

4 שעות טלוויזיה ביום. ככה הם רוצים אתכם, שקטים וכנועים

הדרת נשים-תג מחיר-גרעין איראני-ביבי בכרמל. בקלות מסיחים את דעתנו מהעיקר

…מבלי להקל ראש בנושאים החשובים והמזעזעים שהובאו לעיל, הרי שהם לא יותר מהסחת דעת שקופה ועלובה. זורקים לנו בוטנים כדי שנריב עליהם ולא נשים לב שאנחנו חיים בכלוב. יש דברים הרבה יותר חשובים ועקרוניים שבהם אנחנו נדפקים מדי יום, שעה שעה, כיחידים וכחברה, ומילה לא נאמרת.

אנחנו חיים בחברה חולה. דוח של מרכז אדוה שפורסם השבוע גילה כי ב-2010 עלות השכר השנתית הממוצעת של מנהל בכיר באחת מ-25 החברות הגדולות בבורסה (תל-אביב 25) עמדה על 998 אלף שקל בחודש, או 11.97 מיליון שקל בשנה. פי 114 מהשכר הממוצע במשק. לי זה נשמע מסוכן יותר לדמוקרטיה הישראלית מאבן על ראש של סמח"ט.


למאמר המלא, בכל הדרת שנינותו המשעשעת

המממ… גם לכם נשמע שהוא כנראה צודק?


אז מה עוד יש בגלובס? עיני צדה את כותרת המאמר הבא, ונמשכתי פנימה לקראו. ככה זה כשמוצאים כותרת שממש מתקשרת למה שזה אך קראת: –

הכירו את "הממים": השכפולים הוויראליים שעשו מהפכה באינטרנט

כבר עשרות שנים טוענים החוקרים כי רעיונות אנושיים עוברים אבולוציה עד שהם תופסים ומתפשטים ■ אלא שבמאה ה-21 האינטרנט האיץ את הקצב שבו זה קורה מעשרות ומאות שנים לשעות בודדות

…כמו בטבע, גם הממים – כלומר: הרעיונות האנושיים – עוברים תהליכי הסתגלות, ברירה טבעית, שונות, מוטציה, תחרות והורשה שגורמים להם להתפתח בדרכים שונות ומשונות.

וכך נוצר תחום חדש במדעי החברה, המשיק לגנטיקה: ממטיקה. מייסדי התחום, שבא אל העולם בשנות ה-90 בעקבות המונח שטבע דוקינס, הסבירו כי בדיוק כמו בטבע, גם רעיונות עוברים תהליכי מוטציה, תחרות והורשה, שגורמים להם להתפתח בדרכים שונות ומשונות. ממים המשכפלים את עצמם בהצלחה נהנים משרידות גבוהה יותר, בעוד שאלה הנתקלים באדישות נעלמים לתמיד, או עד להופעה מחודשת בתנאים מוצלחים יותר מבחינתם. ברירה טבעית פר אקסלנס.

גם השפה התפתחה באופן דומה: ד"ר יובל נח הררי טוען בספרו "קיצור תולדות האנושות" שהתוצר העיקרי של המהפכה הלשונית שהחלה לפני כשבעים אלף שנה הוא המצאת השפה הפיקטיבית. יכולתו של ההומו ספיאנס לדבר גם על דברים שאינם קיימים במציאות אפשרה לבני מיננו לברוא לעצמם עולם שכולל בין השאר את כל אבני הבניין של התרבות האנושית – כסף, אלים, מדינות, חברות בעירבון מוגבל וכולי. כל אלה אינם מתקיימים באמת, טוען הררי, אלא קיימים אך ורק בזכות העובדה שכולנו מסכימים להאמין בהם.

בתהליך הדרגתי של החלפת רעיונות, של שיפור חלק מהם ושל זניחת אחרים, ברא לעצמו ההומו ספיאנס עולם רוחני עשיר מאין כמוהו. אך שבעוד שבמשך עשרות אלפי שנים התנהלו חילופי הרעיונות הללו בניחותא, הופעת טכנולוגיות תקשורת מודרניות האיצו אותם. מכונת הדפוס של גוטנברג אפשרה לרעיונות להגיע אל מספר גדול מאי-פעם של אנשים, והופעות הטלפון, הרדיו והטלוויזיה חיזקו את המגמה אף יותר.

אלא שהמהפכה האמיתית התחוללה רק עם הגעת האינטרנט ועם השתלבות הרשת בכל רובד בחייהם של בני אדם ברחבי העולם. המיידיות של העברת המידע ברשת, מספר המחוברים העצום אליה והאופי המבוזר שלה שינו את כללי המשחק ויצרו תופעה חדשה…


למאמר המלא

אז מה שאנחנו עושים בשעות הפנאי, המוקדשות לרשת כמובן, זה לשכפל ולהפיץ למעגל רחב עוד יותר את מה שמאכילים אותנו… לא מחשבה נחמדה בכלל, אבל לא בלי קצת יותר משמץ של אמת…

אבל אז נתקלתי בקטע הזה (קטע טלויזיוני מוקלט ונוקב כלול) –

בית שמש: יורקים על תלמידת כיתה ג' ש"לבושה לא צנוע"

בית שמש עקפה מזמן את ירושלים ובני ברק בכל הקשור להדרת נשים והשתלטות של קבוצות חרדיות-קיצוניות על המרחב הציבורי: יורקים על נשים וילדות, ממציאים את החוק מחדש. ביקור בעיר שהפכה לסמל הכפייה הדתית

כשזכרון שני המאמרים הראשונים עדיין טרי, הבחנתי בקלות בכל שמץ מגמתיות בהצגת הדברים של כל המעורבים, כולל המגיש הטלויזיוני (יאיר לפיד)… ובכל זאת, הדברים קרו ותועדו וראיתי ו…כן, זה חשוב.


אז אולי אנחנו כבר מזמן כנועים מדי או אדישים מדי, או אולי לא ככה רוצים אותנו אלא זה באמת מי שאנחנו?

באמצע הדרך= Animationהידברות ביהדות
מפגש קהילה חברים מחאה באמצע הדרך חברים מאי חילוני? חברים זכות הציבור לא לדעת

Smiley line 2 Animation

 

אירית-Irit

26/12/2011 01:25

הכתבה שהבאת לנו כאן, מדברת על" אדישותו" של האזרח הממוצע,

על זה היוצא לעבודה ( זה שעדיין יש לו עבודה) .זה היוצא לעבודה כדי שיצליח איך שהוא לשרוד את התקופה הקשה הזו.. לא יוצא מהבית, כי השכר שהוא מקבל בסוף החודש לא כל כך מאפשר לו לצאת ולבלות,, לצאת וליהנות מהצגה או סתם בילוי של קפה ומאפה …כי הרי במילא כבר באמצע החודש (במקרה הטוב) הוא כבר במינוס בבנק. ואשריו אם הוא לא יפוטר בימים הקרובים או בחודש הקרוב…

האמת היא שאני לא מסכימה עם האמירה הזו שאנחנו כנועים…

ממש לא,, אבל בהחלט שאנחנו עייפים … זה כן… עייפים ודי לא מאמינים שמישהו כאן בכלל חושב עלינו ועל טרדות היום יום שלנו..

הנה היתה מחאה.. המונים יצאו לרחובות ומחו.. והיתה איזו התרוממות רוח זמנית..

עדיין ישנם ניצנים כאלו ואחרים , בעיקר של הצעירים והסטודנטים, במחאות מקומיות שפה ושם גם מצליחות.. אבל זו הצלחה זמנית ונקודתית ולצערינו, אין כל שינוי במצב, וגם הועדות שהוקמו והביאו את מסקנותיהן, נראה שהתמוססו להן..

אז כן.. עייפנו ..ואנחנו נופלים לספה וברוב המקרים גם נרדמים מול המרקע….

וזה עצוב.. עצוב מאד ומאד לא מעודד… עצוב)))

מנהלת קהילות חמשישים – חולמים ומגשימים ו- בכותרות ובשוליים
"כל אדם זקוק למקום אליו יוכל ללכת ולצאת מדעתו בשלווה "
                                                                                  אדוארד אביי

*********

 

LuckyHunch

26/12/2011 15:03

אהלן אירית,

הכתבה הראשונה שהעליתי מדברת על כך שהאזרח הממוצע עייף מכדי לשים לב שמטעים אותו ומובילים אותו באף.

זה כמובן לא עובד על כולם כל הזמן – והמחאה העממית ממשיכה, לא כל כך זאת החדשה של הסטודנטים (זאת שתארת בדיוק רב) אלא זאת שהיתה עוד לפני כן וגם תוך כדי.

למשל –

From the album: Wall Photos

By יצחק ג'קי אדרי

בשם כולנו למען כולנו, אנא עשו שיתוף לתמונה!!תודה.
כן לחיסכון במים, לא לתאגידי המים.
■ הנחות במחיר המים לשכבות המוחלשות, זקנים ובעלי צרכים מיוחדים.
■ הגדלת מכסת המים החודשית מ-2.5 קו"ב ל-4.5 קו"ב לנפש.
■ הוזלת מחיר המים לצריכה ביתית, והגדלת הקנסות על חריגות בצריכה.
■ ביטול המע"מ מהמים לצרכנים ביתיים.
■ סגירת תאגידי המים כחברות בע"מ, והחזרתן לשליטת הרשויות המקומיות.

מצד שני – ראי בקבוצת הפייסבוק – "אלף ישראלים עולים לבית שמש להגן על נעמה הקטנה" (משתמשים במרכז המידע של מחאת רוטשילד. הקבוצה נפתחה בעקבות הכתבה בערוץ 2 ויש בה כבר מעל 9000 חברים!)

..ועוד בעלי אינטרסים עולים על עגלת המחאה, כך שגם פה כבר צריך להיזהר מניצול לרעה כדי לא להפוך בבלי דעת לפיונים של מי שבעצם אתה מתנגד להם. זה מודגם באייטם החדשותי שפה (באופן מוזר, זה המקום היחיד ברשת שיש אותו. ניסיתי למצוא אותו במקומות אחרים ופשוט אין), בו מדווחת כתבת ערוץ 2 דפנה ליאל, (הבת של מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ומראשי "בצלם" ושל היו"ר המכהנת של הקרן החדשה לישראל חדשה) – מצד אחד, ומצד שני רואים כיצד פוליטיקאיות המהוות חלק מן הממסד נגדו מחו הסטודנטים בקיץ תופסות טרמפ על המחאה נגד הדרת נשים.

רק שנוי עמוק מבפנים אין. הכל מראית עיין, המון שנענה לקריאות עליהום – פעם לזאת ופעם לזאת. בתוך ההמון יש גם בודדים שבאמת נושא הקריאה חשוב להם ושבאמת איכפת להם, מיעוט לא מורגש ובטל בשישים (כפי שאפשר לראות גם במה שכותבים חברי קבוצת הפייסבוק הזאת).

באמת עצוב.

באמצע הדרך= Animationהידברות ביהדות
מפגש קהילה חברים מחאה באמצע הדרך חברים מאי חילוני? חברים זכות הציבור לא לדעת

Smiley line 2 Animation

 

הינדיק

29/12/2011 16:53

אפתח בבדיחה

שכן אחד אומר לשני השכן מלמטה מעצבן אותי השכן הזה מדבר שונה מאיתנו מתלבש שונה מאיתנו ממש שונה בוא וניתן לו מכות ….

השני עונה לו ואומר איך מאיזו סיבה

הראשון משיב נגיד לו תגיד אתה ישראלי הוא יענה בטח ואז נשאל אותו אז למה אין לך כובע טמבל ונפוצץ אותו במכות…

כך הם יורדים אליו ושואלים אותו תגיד אתה ישראלי ?

השכן עונה בטח…

הם ענו לו אז למה אין לך כובע טמבל והכניסו לו מכות …

אחרי כמה ימים שוב בא להם להכניס לו מכות הם חושבים על תירוץ ואומרים נבקש סיגריה אם יתן עם פילטר נשאל למה לא בלי פילטר ונכנס בו אם ייתן בלי פילטר לשאל למה לא עם פילטר ונכנס בו..

הם באים אליו ומבקשים אפשר סיגריה השכן עונה בטח איך אתם רוצים עם פילטר בלי פילטר?

הם הסתכלו אחד על השני ולא ידעו מה לעשות אז אמרו לו למה איך לך כובע טמבל ונכנסו בו במכות….

כך אותו שכן הם הציבור החרדי הכללי

לגביי הייחס לנעמה אם אני הייתי שם יש מצב וזה היה נגמר במכות שלי עם הקיצונים המטורפים…

אבל לעשות מכל עניין האוטובוסים את האבסורד זה רק מראה כמה שהכל מתוזמן פוליטית ורווי שינאה לציבור שלם …..

איפה אישה תרגיש פחות מושפלת ויותר בטוחה בקויי המהדרין או בשאר הקוים ???

איפה היה הנשיא ציפי ליבני וכל הדואגים לנשים למינהם כשזה התפרסם איפה????

הטרדה מינית בתחבורה הציבורית הטרדה מינית

אישה אחת מתוך כל ארבע חוותה הטרדה מינית או מעשה מגונה בתחבורה הציבורית. כמעט כל מקרי ההטרדה המינית שצוינו קרו באוטובוס, כך עולה מסקר בנושא הטרדה מינית בתחבורה הציבורית, אותו ערכה הרשות לקידום מעמד האישה

http://www.asimon.co.il/ArticlePage.aspx?AID=631&AcatID=42#At

ו מי שמע על?

הציץ ופגע: הורים חרדים מבית-שמש טוענים כי צלם 'הארץ', אלכס ליבק, שהגיע אמש לצלם בעיר, ירק על בתם. בשיחה ל'כיכר השבת' מכחיש ליבק כי ירק וטוען כי רק צעק. "צעקתי עליה, מה יש? מה אתה רוצה? מה אסור לצעוק על ילדים? אני לא ירקתי עליה, אני לא בן-אדם שיורק". תלונה הוגשה. פרסום ראשון (בארץ

http://www.kikarhashabat.co.il/תלונה-צלם-עיתון-הארץ-ירק-על-בי.html

בחודשים האחרונים מתקיים לו "קמפיין" הסתה גזענית חסרת-תקדים באמצעי התקשורת השונים כלפי מיעוטים החיים בתוכנו וכוונתי דווקא למיעוטים יהודיים. מסתבר, ש"מישהו" מממן עשרות מגיבים בתשלום שיפיצו דברי בלע גזעניים בסגנון אנטישמי קלאסי כלפי מיעוטים אלו (דתיים חרדים ושאר שומרי המצוות). ה"מישהו" הזה, מסתבר, הם לא פחות ולא יותר מאשר ה"רפורמים", שלמרות שרובם ככולם לא גרים במדינת ישראל, הם מתכננים להקים מפלגה שתייצג את האינטרסים שלהם ושל שותפיהם – בעלי ההון, שבבעלותם כלי תקשורת מסוימים. מסתבר שלשם מטרה זו כל האמצעים כשרים, כולל מסע הסתה גזעני ואוטו אנטישמי, בסדר גודל שעוד לא נתקלנו בו.

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-53254-00.html

תנועת "ישראל חופשית" הנאבקת בציבור החרדי טוענת כי היא "תנועה ציבורית לא מפלגתית". אז היא טוענת. בדיקת "מקור ראשון" מגלה כי רוב פעילי התנועה קשורים בדרך זו או אחרת למרצ, ולח"כ ניצן הורביץ ● מנכ"ל התנועה, מיקי גיצין: "נכון שיש הרבה פעילים ממרצ, אבל יש מבתים פוליטיים אחרים"

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%99%D7%AA.html

טניה רוזנבליט לא ממש אזרחית תמימה אלא עיתונאית שרצתה ליצור אייטם

http://il.linkedin.com/pub/tanya-rosenblit/2/630/959

http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=5678

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=2931932&forum_id=771

מה היה שם באותו האוטובוס מאשדוד לירושלים? למה איש לא מתייחס לטענות החרדים לפרובוקציה שנעשתה, לטענתם, בטרם הגיעה המשטרה? ומה כתבה רוזנבליט בדף הפייסבוק שלה יום לפני התקרית. עיתונאי אשדוד נט בדעת יחיד

http://www.ashdodnet.com/article/40972

גם הינדיק יכול להיות בן אדם
אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן
מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

 

LuckyHunch

30/12/2011 01:33

הינדיק,

קודם כל, בכתבה הראשונה שהעליתי בפוסט הפותח נכתב בין השאר:

" יאיר לפיד, מהחשובים בעיתונאי ישראל ולבטח הפופולרי שבהם, כתב השבוע בעניין הדרת הנשים שהציבור החילוני הגיע לשלב ה'אל חזור' או ה'ייהרג ובל יעבור' או מה שזה לא יהיה.

פחחח. עזבו עכשיו את הדרת הנשים, הרי בשבוע הבא זה יהיה משהו אחר לגמרי ושוב ייכתב כל הג'יבריש הבורגני השבע הזה על איך הגענו אל פי פחת ומה יהיה וצ'ק-צ'ק-צ'ק ואוי אוי אוי ובלה בלה בלה.

מבלי להקל ראש בנושאים החשובים והמזעזעים שהובאו לעיל, הרי שהם לא יותר מהסחת דעת שקופה ועלובה. זורקים לנו בוטנים כדי שנריב עליהם ולא נשים לב שאנחנו חיים בכלוב. יש דברים הרבה יותר חשובים ועקרוניים שבהם אנחנו נדפקים מדי יום, שעה שעה, כיחידים וכחברה, ומילה לא נאמרת."

אני מסכימה.

היה עצוב מאד לראות ולשמוע את נתניהו היום בטקס סיום קורס טיס יוצא בהצהרות ככלי שרת של בדיוק אותן עמותות אשר עליהן ממשלתו מעוניינת לפקח. כל האמירות האלה על מרחבים ציבוריים במקומות פרטיים, נגד הפרדה בקווי מהדרין בנסיון לגרום להפרת הסכמים כתובים בין אגד לחברה הפרטית ממנה נרכשו קווי המהדרין יביאו בסופו של דבר ליצירת דעת קהל אוהדת לרעיון מדינת כל אזרחיה, אשר נתניהו מתנגד לו בתוקף מאז ומתמיד ומעל כל במה בעולם. עצוב לראות את ראש הממשלה שלי הופך פיון.

באמצע הדרך= Animationהידברות ביהדות
מפגש קהילה חברים מחאה באמצע הדרך חברים מאי חילוני? חברים זכות הציבור לא לדעת

Smiley line 2 Animation

 

הינדיק

30/12/2011 10:30

[quote user="LuckyHunch"]

הינדיק,

קודם כל, בכתבה הראשונה שהעליתי בפוסט הפותח נכתב בין השאר:

"

[/quote]

הי לאקי תתפלאי למרות שאנחנו הרבה פעמים משני צידי הדיון אבל לא תמיד זה כך….

כאן באתי להמשיך את דברייך ..

יש פעמים שאני חושב כמוך… או את חושבת כמוני? אני כמוך? לא יודע …. פיטים?

ככל שאני חושב על כך אני יותר ויותר מגיע למסקנה שכל זה נצפה מראש ויגיע למקומות עוד יותר גרועים למה אני אומר זאת ?

כמו שבזמנו אמרתי שהולכת להיות מהפכה במצריים ולא אני לא נביא אלא יש נבואות

כתובות של נביאים אמתיים מלפניי יותר מ 2000 שנה .. שאמרו זאת… http://i.start.co.il/groups/talk/forum/p/87301/958611.aspx#958611

גם כאן יש נבואה במסכת סוטה

בעקבות משיחא חוצפא יסגא (תִרבה), ויוקר יאמיר: הגפן תתן פריה והיין ביוקר, ומלכות תהפך למינות, ואין תוכחת, בית וועד יהיה לזנות, והגליל יחרב, והגבלן (הגולן) יישום (יהיה ריק מאדם), ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו, וחכמות סופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו,. נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים, בן מנוול אב, בת קמה באמה, כלה בחמותה, אויבי איש אנשי ביתו, פני הדור כפני הכלב, הבן אינו מתבייש מאביו. ועל מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%AA%D7%90_%D7%93%D7%9E%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%90

ויראי חטא ימאסו- הרבה זמן חשבתי על זה אמנם שו"מצ מבוזים ע"י "חליונים" אבל עדיין זה לא היה נראה בעניי מספיק בולט וקיצוני שזה יודגש בנבואה…

ואילו עכשיו

וחכמות סופרים תסרח-סופרים הם סופרי סת"ם ולא סופרים של ימנו

ויראי חטא ימאסו- יראי חטא הם שומרי מצוות שמבאישים את שמם על לא עוול בכפם…

והאמת תהא נעדרת- אין מה להרחיב מספיק לקרוא את מה שנכתב פה קודם

יש מי שייתן תירוצים למה שקורה , אבל עובדה נכתב לפניי 2000 שנה כשאז זה לא היה יכול להיות..

לאקי לעניין ביבי את צודקת אבל זה כל כך ברור וזה נאמר כבר ופורסם בעיתונים…

ודרך אגב לא רק ביבי כל ראשי הממשלה בתקופה האחרונה מתנהלים לפי סקרים וכבר אמר רובי ריבלין… את הנבואה בעצמו

יו"ר הכנסת רובי ריבלין: "מנהיגי הדור כפני כלב"

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, מתח אתמול ביקורת נוקבת על התנהלות הנהגת המדינה, שלדבריו מובלת על ידי סקרים במקום להנהיג את הציבור.

ריבלין השווה את ההנהגה, המחכה לראות את הסקרים, לכלב הממתין לראות לאן יפנה אדונו.

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1235150

נו….? לא אחרית הימים?

לאקי לצערי את צודקת ואין לנו מה לעשות ….

כמו שכתוב בסוף הנבואה

. ועל מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמים

גם הינדיק יכול להיות בן אדם
אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן
מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

 

optikay

30/12/2011 19:57

יש מה לעשות… לבחור לכנסת אנשים שמכנים לעשות את מה שנכון לדעתם, ולא מה שנכון לפי הסקרים.

אנשים שמוכנים להמר או ללכת נגד פופוליזם, אבל לא רק כדי להצהיר ולהראות שהם נגדו, אלא שיוכלו להסביר למה הם הולכים עם הדיעה השנייה, ולמה היא הדיעה הצודקת.

יש כמה אנשים כאלו בכל קצוות הקשת הפוליטית, לטוב ולרע. הבעיה היא שרוב חברי הכנסת מנסים להישאר פופולריים ולא לדאוג לאינטרסים של מי שבחרו את מפלגתם והכניסו אותם לכנסת.

המאגר הביומטרי לשמוע את החדשות הכי מוזרות?! חינוך למען הביטחון העתידי של מדינת ישראל ישראל אשמה בהכל עם קהילות כאלו, מי צריך יותר? אמצע הדרך הידברות ביהדות הפינה הספרותית

תגובה אחת בנושא “על הדרך, כמה מחשבות לא מגובשות

הוסיפו את שלכם

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: