רואה חשבון תבע את כור ייצוגית וניצח

בעסקאות ענק, כמו של מכירת "אגן מכתשים " לחברה שבבעלות ממשלת סין, יש צורך בקבלת אישור של הממונה להגבלים עסקיים. זו חברה ששלטה בשוק הישראלי, ומכרה לרחבי העולם קוטלי חיידקים ופטריות, ואף מרכיבים לדשנים.

חברת IDB קנתה את השליטה על החברה, והיא רוצה למכור את החברה לבעלות סינית. אגן מכתשים כבר לא תהיה חברה שנסחרת בבורסה, אלא חברה פרטית. מי שלא יחזיק את המניות ביום מעבר החברה לחברה פרטית, ביום המימוש שלהן, לא יקבל שום דבר. על מנת לאפשר את המכירה, דנקנר היה צריך לקנות את המניות של שאר המשקיעים באגן מכתשים,ולהשיג את ההסכמה שלהם למכירה.

דנקנר השיג את ההסכמה למכירה. לאחר המכירה, או השלמת העיסקה, צפוי דנקנר, כבעל השליטה באגן מכתשים, לקבל בונוס נאה. רואה חשבון בן 80 ומשהו, החליט שהבונוס הנאה הזה, צריך להתחלק בין כל בעלי המניות הנוכחיים באגן מכתשים, היות שזה חלק מהערך של המניה ביום המכירה של כל המניות לחברה הסינית, ואילו כרגע רק דנקנר יהנה מהבונוס הזה, בעוד שהוא קנה את המניות של כל אגן מכתשים, במחיר נמוך יותר, וישאיר בכיסו 45 מליון שקלים כרווח מעבר לרווח מהמימוש של מכירת המניות.

דברי השופטת דניה קרת מאיר : "לא הובטחה בדרך כלשהי זכותם של בעלי המניות מקרב הציבור כי תונח בפניהם לאישור ההצעה הטובה ביותר. מכאן עולה כי אין לראות בבעל השליטה כמי שקיים את חובת ההגינות כלפי בעלי המניות".

השאלה שראויה להישאל, איפה כל אותם גופים שאמונים על הגנת הצרכנים?

הרשות להגבלים עסקיים, משרד התעשייה והמסחר או משרד האוצר, שיכלו להתערב ולמנוע את המכירה אפילו בתנאים הנוכחיים.

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: