שיעורי דת או שטיפת מוח?

08/03/2011 00:01

קבוצת מורים ומחנכים מתלוננים על בני נוער ששטפו את מוחם מחוץ לבית הספר בשיעורי דת.

http://www.mynet.co.il/articles/1,7340,L-4037105,00.html

אותם תלמידים מעירים לכל מי שלא רוצה לשמור נגיעה, מתרעמים ומדברים בגיזענות כאשר מדברים על נושאים כמו שיוויון זכויות ודמוקרטייה. הם מאחרים לשיעורים,וצועקים ומתעמרים במורים שמעירים להם על התנהגותם.

הציעו להם לעבור לבית ספר דתי, שבו התלמידים יתנהגו לפי אותה ראיית עולם כמו שיש להם,אבל הם סירבו.

מה דעתכם?

האם יש להעבירם לבית ספר אחר, על מנת שיקבלו חינוך ההולם לתפישת אמונתם ודרך חייהם החדשה, למרות התנגדותם?

האם יש להרחיקם מבית הספר בגלל ההתעמרות שלהם במורים ובתלמידים אחרים שלא נוהגים לפי תפישת עולמם?

האם אכן מדובר בשטיפת מוח של נערים ,או במשהו חיובי, קירוב שלהם ליהדות?

 
08/03/2011 01:50

עוד אבדוק במה באמת מדובר פה ואספר כאן מה שגיליתי.

בינתיים, אני יכולה להתייחס רק לכתבה הזאת בMYNET: –

1. כאשר רק דבר אחד משתנה בחייו של אדם, נער או מבוגר, והתנהגותו משתנה מאד בסמוך לכך, בצרוף בטוי דעות שלא קיימות בסביבתו – אין ספק בכלל מה מקור השנוי בהתנהגות והדעות, אין זה יאה שרב או מורה ישקרו כאשר ברור לכל שזהו שקר גס.

2. החוק אינו מאפשר לכפות על תלמיד ללמוד בכל מקום שהוא בניגוד לרצונו ו/או בניגוד לרצון הוריו. אבל בי"ס יכול להעיף תלמיד בשל התנהגותו. נוצר מצב שאם ביתיה"ס בהם לומדים תלמידים אלה יעיפו אותם, הם אומנם יפסיקו ללמוד שם, אבל מאחר שאינם רוצים ללמוד במוסד חינוכי אחר, ישאור מחוץ למערכת חינוך כלשהי: להעיף אותם זה לזרוק אותם לרחוב.

3. לעיר הרצליה יש רב. נראה לי  שהדבר דורש את התערבותו בגלוי, והוא זה שצריך לקבוע מה ייעשה בתלמידים אלו, כמו גם ברבנים המשפיעים עליהם בצורה שלילית.

4. מן הכתבה קשה להגיע למסקנה חד משמעית לגבי קיומה או העדרה של שטיפת מוח ועל ידי מי בדיוק היא נעשית. הרצליה היא עיר חילונית אשר ראש העיריה שלה ממפלגת מר"צ, עיר אשר הזמינה את הקהילה הגאה לקיים בה את מצעד הגאווה במקום המצעד הבעייתי בירושליים. יש לעיר מסורת ארוכה של יחסים טובים של כבוד הדדי בין דתיים וחילונים, יחסים אשר בשנים האחרונות יש סימנים רבים שהפכו במידה רבה לנחלת העבר. בישוב כזה, שהוקם על ידי בני העליה השניה, יש מקום לבדוק מה בעצם קורה פה לפני שמחליטים למי להאמין, לפני שמגבשים אפילו דעה ראשונית לגבי מה בעצם קורה פה.

08/03/2011 09:14
optikay:

האם יש להעבירם לבית ספר אחר, על מנת שיקבלו חינוך ההולם לתפישת אמונתם ודרך חייהם החדשה, למרות התנגדותם?

האם יש להרחיקם מבית הספר בגלל ההתעמרות שלהם במורים ובתלמידים אחרים שלא נוהגים לפי תפישת עולמם?

אומנם ראיתי שלאקי אמרה שאופציה ראשונה היא לא חוקית, אבל אני בכל זאת היתי הולכת על שתי האופציות שציינת.

ואני אסביר למה. לא נכנסתי לכתבה כי אין לי אפשרות, אעשה זאת בערב ואולי אשנה את דעתי, אבל בהתייחס לפוסט שלך אז ההסבר שלי הוא כזה:

בני הנוער של היום מאוד חצופים ולדעתי הם פשוט מצאו פירצה להתעלל במורים ותלמידים אחרים תוך כדי שימוש פסול בדת.יש מצב שיש שטיפת מוח מבחוץ אבל משיחה פשוטה עם הוריהם של אותם התלמידים אפשר לדעת אם זה המצב. כי אם זה המצב אז ההורים צריכים להתערב. אבל אם התלמידים מסרבים ללמוד שמוסד דתי אז לי זה ניראה כמו משהו בשביל סתם לעשות בלגן בבית ספר.

גם רצוי לבדוק האם אותם תלמידים לא היו תלמידים בעייתיים לפני כן, כי גם זה יכול לשפוך יותר אור ולאפשר קבלת החלטות נכונות לגביהם.

אהבה זה כואב, מנהלת קהילת סקס – הקהילה הכי לוהטת ברשת

 תות

08/03/2011 12:29

הי קאי הדברים לא מופנים אליך אישית אלא לכולם (פשוט אתה הבאת את הכתבה )

יש לי כמה דברים לומר אבל קודם האם  נשאל את אותם שאלות ילדים אחרים שלא קרובים לדת ומושפעים מסרטים ותוכניות טלויזה וזו לא פנטזיה אנו שומעים כל יום על אלימות של תלמידים מחרמות בפייסבוק ועד אונס עישון סמים מין פרוטקשין שאפילו משולם ע"י הורים  וכו ואף אחד לא עושה כלום מורים מפחדים ללמד בבתי .

האם התנהגות אותם תלמידים יותר גרועה מהדברים להעיל?

סרטים זה לא שטיפת מוח?

אתה הלו אדם אינטליגנטי ומביא  מדי פעם כתבות ומקרים מחרידים של אלימות נוער האם משהו מאותם מקרים שהבאת כמו אונס וכו מתקרב למה שהנערים האלו עושים?

הכתבה ממש מקוממת אותי

איזה עולם מטורף !!!

נערים לא רוצים לגעת בבנות ושומרים נגיעה וכן הם מוקצים זה טרוף מערכות!!!

בוא תבין את השיגעון מלמדים נערים חינוך מיני על מנת למזער נזקים (כאילו זה עוזר) המציאו גלולות נגד סרטן הרחם עם תופעות לואי רעות מאוד שלא לומר מסוכנות ומפרסמים לנערות לקחת אותן אבל לא מסבירים שהסרטן הזה הוא מחלת מין.

 נערות נכנסות להריון אז מה עושים ? עושים הפלות ורוצחים תינוקות!!

למה לא אומרים בפה מלא התרופה הכי טוב והנכונה היא פשוט לא לעשות כלום?

נכון לא כולם ישמעו כמו שלא כולם שומעים במגזרים אחרים אבל אין מה להשוות ביחס המספרי

מביאים כל מיני פתרונות להתנהגות רעה כאשר הפיתרון הפשוט הוא לשמור נגיעה …

כמו שיודעים שנהיגה בשכרות זה רצח אז מכיוון שאין לחברה החילונית כוח להתמודד  אז ממציאים כל מיני דברים כמו תשתה רק קצת  או רק אחד לא שותה  למה לא לצאת נגד זה בצורת חינוך ?

לעניין הכתבה

הכתבה מגמתית ורואים שנכתבה בידי אנשים אנטי יהדות …

בהתחלה שקראתי את דבריך הייתה לי הרגשה כזו ואחרי שקראתי את לאקי זה כבר היה לי ברור מה המניעים של הכתבה ומאיזה מקום הם באים…

אם תקרא טוב תראה שכל מה שהילדים האלה עושים הם קוראים תיגר אינטלקטואלי על המערכת אבל למורים אן תשובות לילדים ולכן המורים מתוסכלים .. וכן כנראה הם פחות מעריכים את המורים וזה רק לפי הכתבה זה לא אומר שזה באמת ככה

לדוגמא הרצל רצה לנצר את היהודים  אבל המורים כנראה כל כך בורים שחושבים שזו שטיפת מוח…

קאי שאלה, אתה מכיר את הדברים הבאים?

בתי הספר בואו נגיד את האמת,שרוב בתי הספר לא מחנכים כמעט,כי אם מלמדים. בתי הספר מלמדים את הנוכחים בהם פיזית או נפשית,לשנן תאריכים כמו תוכי למבחנים,לשנן הגדרות,לבטוח בספר שהמורה נתן,לא לפקפק באמיתות שלו או בנכונות דבריו. המורים ברוב בתי הספר מרגילים את התלמידים שידע זה דבר שבא עם כפית,ואין צורך בעצמאות,או התאמצות כדי להשיג ידע.אין מה להשוות מקורות,ולהתחיל לבדוק מה יותר עדכני,כי הספר תמיד צודק.בתי הספר גם מרגילים ברוב המקרים,שציונים זה הדבר הכי חשוב,ושהצלחה בציונים חשובה יותר מלהיות בנאדם,לפי הדגשים החזקים יותר על הצד הלימודי לא על הצד החינוכי,אבל חשוב כן להיות בסדר עם המורה,פשוט ללקק לו כדי לשפר ציון סופי. בתי הספר,במיוחד במקצועות המדעים ברוב המקרים,פשוט אומרים לתלמיד,יש דרך אחת,אמת אחת,ואין מה לעשות עם חשיבה יצירתית. אל תשתמש בחשיבה יצירתית

אם תרצה יש עוד פה

לכן קאי לאור הדברים כנל כנראה שגם אותך יעיפו מאותו בית ספר….

שים לב אף אחד לא מצביע על אלימות פיזית רק אומרים שהם מפריעים בשעורים אן למורים תשובות והתלמידים לא מסוגלים לקבל את זה לכן הערך של המורים יורד בעיניהם והם לא מכבדים אותם

סלח לי אם יבוא אדם ויומר לי בתוקף שאני מדבר שטויות ולא יצליח להתמודד עם השאלות שאציב לו אתו אדם כבר לא יהיה רציני בעני כי אם רוצים דרך ארץ מהתלמידים שיתנו תשובות ולא יתייחסו אליהם כמטומטמים שטופי מוח " כי מכבדי אכבד". שאדם לא יגיד שאני מדבר שטויות אם אן לו תשובות

המצב נראה איום כי הכתבה צבעה את זה ככה …

איפה הפלורליזם  תראה מה כתוב בכותרת הם התחילו לכבוש כיפה השם ירחם אוי ואבוי מה כבר אן פלורליזם ?

ביהדות כשיש אסונות אומרים לבדוק מזוזות ולכן אני מציע להורים  ולבית הספר המודאגים עקב חומרת המצב אולי כדי להם לבדוק מזוזות.

אם הם היו באים עם בגדים קרועים עגילים בכל מני מקומות ושיער סגול ומפריעם אתה חושב שהייתה כתבה ?

אני מפה מחזק את ידיהם של הילדים ואני רוצה לומר להורים ולמערכת החינוך זה רק חלק מהנחשול שכבר החל לשטוף את המדינה ….

אני רואה אצלנו בעיר אך נערים שקודם הסתובבו הרחובות ועשו רעש וכל מיני דברים אחרים פתאום אני רואה אותם במקום להסתובב ב עשר בלילה ברחוב יושבים בבית כנסת ושומעים כמה חשוב לשמור על כבוד הורים וכמה חמור זה להתחצף אליהם …. מלמדים אותם פרקי אבות אך להתנהג כמו בין אדם  ….

לקחת נוער יהודי למסגדים וכנסיות זה לא שטיפת מוח זה לא מסיונריות ? אחרי זה מתפלאים אך יהודים הופכים לנוצרים ? אך אנשים מתאסלמים

 שום סיבוב במסגדים וכנסיות לא ילמד שום אדם להאמין בעצמו שהוא טוב מקסימום יראה לו שהוא רע ויש אלטרנטיה בדתות אחרות כי הכנסיה ובמסגד ידברו כמה הנצרות והאסלם  דתות של אהבה ולמרות  מסעי הצלה אנקוזיציה גיהד וטרור ….

אבל כשזה מגיע לדבר על יהדות נעלם הפלורליזם והיהדות דת פרימיטיבית שוטפת מוח ומטיפה…

קאי ההורים לא יודעים דבר אחד פשוט וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ

כחילוני לשעבר הילדים מבינים מה שאני הבנתי החילוניות פשטה רגל אן לה מה להציע…

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

08/03/2011 13:17

הינדיק, מה שאני כותב, אני זוכר…

הינדיק… הנקודה היא לא האם המורים מעריכים או לא מעריכים את ערכיהם, דעותיהם החדשות של התלמידים… הנקודה היא שאותם תלמידים משליטים סוג של טרור, כשמורה מעיר להם על איחור לכיתה,או על כל דבר אחר, הם לא נותנים לו לדבר,וצועקים עליו.

עצם העובדה שמורים מרגישים שהם לא יכולים לבוא ולאמר להם כלום, זה תוצר של אלימות.

היה סיפור שפורסם לפני שבוע, שמורה הטיחה כיסא בקיר בזמן שיעור, בגלל תלמידה שעשתה מה שבא לה בשיעור. יתכן וזה מעיד אישית על אותה מורה, ויתכן שזה מעיד על זה שלמורים אין כלים וסמכויות על מנת לטפל בתלמידים שאינם ממושמעים, או שעושים מה שבא להם.

אבל זה לא הכל: השאלה היא פשוטה.. אם הם מרגישים שבית הספר הזה לא מתאים לדרך החיים החדשה שלהם,למה הם נשארים בו ומנסים לשנות ומעירים לכל מי שמתנהג שלא לפי תפישת עולמם החדשה?

08/03/2011 14:17

הינדיק,

1. אין שום סוג של סרטן, לא משנה באיזה איבר, שהוא מחלה מידבקת, ובודאי שלא מחלת מין. וירוס הפפילומה, אשר נשים בשנות ה-20 לחייהן הפעילות מינית מועדות יותר מכל שאר הנשים ללקות בו. גם לנשים נשואות בגיל הזה מומלץ להתחסן, כי הידבקות בוירוס מעלה משמעותית הסכוי ללקות בסרטן הרחם בשלב מאוחר יותר בחיים.

2.שים לב למה שההורים אומרים, לא רק המורים. אני מכירה משפחות שבהן אחד או יותר מן הילדים החלו לחזור בתשובה בגיל ההתבגרות. כאשר הילד באמת למד דרך ארץ וכיבוד הורים, עם כל החשדנות, ההורים היו מבסוטים ושמחו  שבמקום שהם לא הצליחו, מישהו אחר מצליח "לעשות מן הפרחח [שאף אחד לא יכול לומר לו כלום כבר כמה שנים] בן אדם". זה לא מה שהההורים המצוטטים בכתבה אומרים, למעשה נטען בדיוק ההיפך.

גם לא מדובר בילדים שהסתובבו קודם ברחובות, או בעיר שמערכת החינוך בה לא מתפקדת אלא מקום עם מסורת של הישגים חינוכיים ולימודיים מרשימים ועם ועד הורים  לוחם, פעיל ומעורב מזה שנים. זה אומר גם שמורים לא מלמדים "כזה ראה וקדש" וגם לא יכולים – בגלל ועד ההורים החזק, אלא שולחים להשוות מידע

….ועכשיו שיש לך המידע הזה, אשמח להתייחסות מעט יותר רצינית ועניינית: יתכן ואפילו סביר שיש פה דעות קדומות מכל הכיוונים – אבל לא כאלה שהצגת

08/03/2011 15:04

קאי

קודם כל התשובה לשאלה שלך היא פשוטה ומופיעה בכתבה

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה משקיעה רבות בחינוך לדמוקרטיה, לסובלנות ולדו-קיום ומקווה שהתלמידים יספגו ערכים אלו ויישאו אותם עימם גם בשעות שמחוץ למסגרת הלימודים".

ובבית הספר יש  "שיעור לתלמידים בכל הנוגע לשוויון זכויות"

" אנחנו מנסים להעביר ערכים אוניברסאליים"

אתה מבין קאי בבית הספר מלמדים על דמוקרטיה ושוויון וחופש דעה וחופש דת ודו קיום ….

אז למה צריך להוציא אותם מבית הספר כי הם חושבים אחרת ?

לאן נעלמו כל הערכים עליהם מחנכים בבית הספר אם אתה חוזר בתשובה ואתה לא חושב כמו המערכת אז צריך לזרוק אותך איפה פה הדמוקרטיה וחופש המחשבה?

למה אסור להביע דעה שהיא שונה מהדעה של המורים ההנהלה וחלק מהתלמידים…

אם הם היו עושים אותו רעש רק כיוון של נגד חרדים / מתנחלים ובעד יציאה מאיוש אתה חושב שהכתבה הייתה כזו כתבה? של גאווה איזה נוער עם ערכים לומד בהרצליה?

אני אעזור לך לקרוא בין השורות אספתי מתוך כל השורות שבהם כתובה דעתו של הכתב וכל הצבע שהוא מכניס, את הציטוטים מההורים והמורים

תקרא רק את הציטוטים שהם לצורך העניין העודות בכתבה ולא דעתו של הכתב ותראה על מה מתלוננים ההורים והמורים בעיקר…

שם הבעיה המרכזית היא שהילדים כבר לא חושבים כמו ההורים וההורים , וזה הכי מפריע להם…..

מפריע להם שהתלמידים "זורקים" מנטרות בלי להסביר …

טוב מה לעשות כמו שאמרת הם למדו את זה ממוריהם שזורקים בעצמם מנטרות בלי להסביר, אז הילדים מחזירים והמורים אפילו לא מבינים את מה שהילדים אומרים  ולא בודקים את מה שהילדים אומרים בשביל לענות להם ופה זה מתסכל את המורים והם רואים בזה הפרעה בשעורים…

הילדים מפריעם למורים לשטוף   להם את המוח אז זה יוצר בעיות למורים ומפריע לשיעור כי זה תוקע את הרצף…

הבית ספר כל כך אטום שהוא לא יוצר דו שיח עם התלמידים אלא רק משטרת מחשבות אם יש חילוקי דעות בין קבוצות תלמידים אז מנהל חכם יעשה מזה פנל וויכוח ציבורי בין תלמידים ולא ינסה לקבור את דעותיהם.

אני בטוח שיש להם פנלים על פוליטיקה…

אתה רואה קאי אן פה מילה על טרור בבית הספר רק בעיה עם הדעות שלהם שהם מנסים להשתיק את התלמידים אבל התלמידים לא נותנים להם, וכל זה יציר אותה מערכת רק שבמקום לדבר על ויתור שטחים לערבים ובעד מצעד גאווה הם באותם כלים מדברים בעד יהדות רק שהתוכן צורם להורים ולמורים אבל הכלים אותם כלים שרכשו בבית הספר…

הילדים משתנים לנו מול העיניים. ממלאים להם את הראש בשטויות", סיפר אחד ההורים השבוע. בבתי הספר התריעו: "הם משננים כמו מנטרה אמירות בוטות. מנצלים את תמימותם".

הם מגיעים לבית הספר ומלמדים את שאר חבריהם מה שלמדו ערב קודם במדרשה", סיפר גורם חינוכי בעיר, "הם מאחרים לשיעור בקביעות וטוענים כי היו צריכים להתפלל. ברגע שמורה מעירה להם, הם צועקים עליה שלא תעיז להגביל אותם בתפילה. המצב מחמיר בעיקר בשיעורי דמוקרטיה, היסטוריה ואזרחות. כשהמורות מנסות להעביר שיעור לתלמידים בכל הנוגע לשוויון זכויות, זוכה כל הכיתה לשמוע הערות בוטות מחלק מהתלמידים כמו 'גוי הוא בהמה ואין לו מקום בעולם הבא'. הם לא מסבירים למה הם חושבים את זה, הם פשוט חוזרים על זה כמו מנטרה".

"בבתי הספר לומדים תלמידים מחבר המדינות שלחלקם אמא לא יהודייה והם מאוד נפגעים מהאמירות".

הם אומרים שערבים צריכים להסתלק מהמדינה ושהם לא בני אדם, הם מקללים את כל השונה מהם. אנחנו כאנשי חינוך מחויבים להתריע בנושא גם בפני ההורים וגם בפני הרשות ואכן כך עשינו, אך ללא הועיל. חלק מההורים טוענים שאין להם שליטה על הילד, חלקם אומרים שהם מעדיפים שהילד יילך לאותם שיעורים ולא יסתובב ברחוב וכשפנינו לעירייה, נאמר לנו שהנושא יטופל ולמרות אמירה זו הוא רק הולך ומחמיר”

"תלמידים אחרים מאוד כועסים על האמירות שלהם ויוצאים נגד זה. זה יוצר מהומה. הם הגיעו ללמוד בבית ספר לא דתי והם נאלצים להרגיש אי נעימות. הם משתדלים לא להיכנס איתם לעימות בענייני דת.

"אותם התלמידים מתריסים כלפי המורים והמחנכים וזה יוצר בעיה קשה במוסד מכיוון שיש קבוצה שמדקלמת סיסמאות מבלי להסביר. אנחנו פשוט רואים את שטיפת המוח ואת ניצול התמימות של הילדים. אנחנו מנסים להעביר ערכים אוניברסליים והילדים יוצאים בהכרזות קיצוניות גזעניות. הגענו למצב שהצענו לאותם תלמידים לעבור לבית ספר דתי, אבל הם צוחקים לנו בפנים".

זה משפיע עלינו המורות מכמה בחינות. אנחנו לא יכולות להעביר שיעור שקט על הרצל, כי מבחינתם הוא היה כופר, אז הם פשוט לא מוכנים ללמוד על הרצל. לסיורי של"ח הכוללים שלוש דתות הם לא מוכנים לצאת כי אין מקום לדת אחרת מבחינתם, הם אפילו לא מוכנים ללמוד תנ"ך עם אישה.

"כשאנחנו מנסים לדבר איתם, הם טוענים שמתייחסים אליהם לא יפה, כי יש להם כיפה על הראש. המצב הזה גורם לכך שהם מידרדרים בלימודים ובהתנהגות. אני חושבת שזה לוקח את הילדים האלה למקומות לא טובים ולדעתי רואים עליהם שהם מונעים בעיקר מפחד מהדת".

הבן שלי הולך לשיעור אצל הרב וכל פעם כשהוא חוזר הביתה אני שם לב איך 'ניפחו' לו את הראש. הילד שלי משתנה לי מול הפנים וזה בא לידי ביטוי בכל דבר.

"הרבנים וכל דברי התורה לא מלמדים אותם להיות אנשים טובים יותר, אלא להיפך, זורעים בהם פחד וגורמים להם להאמין שאם הם לא יילכו בדרך שמיים, העתיד שלהם יהיה רע. זה כבר כמה זמן שהוא הולך לשם והוא לא היחיד. כל החברים שלו הולכים יחד איתו ואני לא מבין מה חסר להם שהם מרגישים צורך ללכת לשם. ניסיתי לדבר איתו המון פעמים, אבל אני מרגיש שככל שאני לוחץ עליו הוא מתרחק".

הרבנים משפיעים על הילדים בזמן הכי קריטי בחייהם. בגיל הזה כל דבר שאומרים להם יכול לשנות אותם. דיברתי עם המורה של הבן שלי ואנחנו מסכימים, אבל אני כבר לא יודע מה הדרך, האם לתת לו להמשיך בדרכו ולהבין לבד או להפעיל עליו לחץ שלא יילך לשם. אין לי דרך אחרת לתאר את זה חוץ מלומר שהמקום הזה מזיק לילד שלי, הוא משתנה לי מול העיניים ואני מרגיש שאין לי מה לעשות נגד זה. ההשפעה עליו מאוד חזקה והיא הולכת וגוברת מדי יום".

אני מפחדת שלימודי הדת ישפיעו עליו לרעה, שהוא יידרדר בלימודים ושלא ישקיע במה שילדים בגילו צריכים להשקיע. אני תוהה איך הם נסחפים לזה? אולי הם לא מקבלים מהמוסד החינוכי את כל תשומת הלב שהם צריכים לחפש אותה במקום אחר? הילד שלי נמצא בגיל שקשה לומר לו מה לעשות ואיך לנהוג. אני מנסה לנהוג איתו בעדינות בנושא הזה ולא ללחוץ עליו, אולי אם אלחץ הוא יעשה דברים גרועים יותר, אבל אין ספק שהוא משתנה לי".

רוצה לראות טרור באמת בבית ספר בוא אראה לך ותגיד לי מה טרור באמת חילוקי דעות ולענות בחזרה למורה או זה

זה בבית ספר בהרצליה הפרעה בשיעור הייתה כתבה?

הילדים ברחו מזה ולזה המורים וההורים רוצים להחזיר אותם (בהרצליה) פעם לזה הם יצאו ביום שיש ועל זה מבכים למה לא ממשיכים אלא הולכים עם כיפה לבית הכנסת

וזה הערכים שלומדים בבית ספר תיכון הנדסאים הרצליה ביום הזיכרון מי לא יבעט בערכים כאלה

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

08/03/2011 15:55
אהבה זה כואב:
בני הנוער של היום מאוד חצופים ולדעתי הם פשוט מצאו פירצה להתעלל במורים ותלמידים אחרים תוך כדי שימוש פסול בדת.יש מצב שיש שטיפת מוח מבחוץ אבל משיחה פשוטה עם הוריהם של אותם התלמידים אפשר לדעת אם זה המצב. כי אם זה המצב אז ההורים צריכים להתערב. אבל אם התלמידים מסרבים ללמוד שמוסד דתי אז לי זה ניראה כמו משהו בשביל סתם לעשות בלגן בבית ספר.

ברוכה הבאה, אהבה פרח

מסכימה איתך. גם אני חושבת שכך צריך להיות וזה המצב

אבל… אם ההורים חסרי אונים כמו שהם טוענים, אז האבחנה של הרב שאלה ילדים ש"נופלים בין הכסאות" נכונה… ואז אולי צריך לחשוב על כל העניין מזוית לגמרי אחרת

08/03/2011 15:58
LuckyHunch:

הינדיק,

1. אין שום סוג של סרטן, לא משנה באיזה איבר, שהוא מחלה מידבקת, ובודאי שלא מחלת מין. וירוס הפפילומה, אשר נשים בשנות ה-20 לחייהן הפעילות מינית מועדות יותר  יותר מכל שאר הנשים ללקות בו. גם לנשים נשואות בגיל הזה מומלץ להתחסן, כי הידבקות בוירוס מעלה משמעותית הסכוי ללקות בסרטן הרחם בשלב מאוחר יותר בחיים.

2.שים לב למה שההורים אומרים, לא רק המורים. אני מכירה משפחות שבהן אחד או יותר מן הילדים החלו לחזור בתשובה בגיל ההתבגרות. כאשר הילד באמת למד דרך ארץ וכיבוד הורים, עם כל החשדנות, ההורים היו מבסוטים ושמחו  שבמקום שהם לא הצליחו, מישהו אחר מצליח "לעשות מן הפרחח [שאף אחד לא יכול לומר לו כלום כבר כמה שנים] בן אדם". זה לא מה שהההורים המצוטטים בכתבה אומרים, למעשה נטען בדיוק ההיפך.

גם לא מדובר בילדים שהסתובבו קודם ברחובות, או בעיר שמערכת החינוך בה לא מתפקדת אלא מקום עם מסורת של הישגים חינוכיים ולימודיים מרשימים ועם ועד הורים  לוחם, פעיל ומעורב מזה שנים. זה אומר גם שמורים לא מלמדים "כזה ראה וקדש" וגם לא יכולים – בגלל ועד ההורים החזק, אלא שולחים להשוות מידע

….ועכשיו שיש לך המידע הזה, אשמח להתייחסות מעט יותר רצינית ועניינית: יתכן ואפילו סביר שיש פה דעות קדומות מכל הכיוונים – אבל לא כאלה שהצגת

לאקי לגבי הסרטן והקשר שלו ליחסי מין תמצאי פה

http://www.cancerhelp.org.il/news/Human-Papillomaviruses-and-Cancer

ופה מד"ר אלי שוסהיים, מנתח בכיר בהדסה עין- כרם ואחד הכירורגים הבולטים בארץ

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=731

לגבי שאר הדברים בתגובה למעלה ונכון למעט אולי הורה אחד כולם נגד

והדוגמא שהבאת היא בדיוק למה שאני מתכוון "לעשות מן הפרחח [שאף אחד לא יכול לומר לו כלום כבר כמה שנים] בן אדם"

הרבה ההורים מדברים על "שטיפת מוח " ו"ניפוח מוח"

ולטענת המורים זה רק הולך ומחמיר

לגביי מה שקורה בהרצליה ושאר מקומות בארץ תראי בתגובה למעלה …

סלחי לי אבל ההורים ישנים על האף הם לא יודעים מה ילדים שלהם עושים בבית הספר ובבלויים.

איך את יודעת שהם לא הסתובבו ברחובות ?

הרי הם נפגשו עם הרבנים ברחוב ובמגרש הכדורגל "עד לא מזמן, כמו רבים מבני גילם בהרצליה, הם שיחקו כדורגל בשכונה ונסעו לבלות בשישי"

איפה את חושבת שהם בילו ? בהתנדבות בבית אבות ? בישיבה ביחד שרו שירים והגו בשיריו של ביאלק או יצאו לשתות ולעשן אני מהמר על האפשרות השניה

לא כי הם ילדים לא טובים או באים מבתים לא טובים אלא רק בגלל שזה מה שעושה רוב שלא לומר כל הנוער והצעירים היום ….

מי שחושב אחרת לא יודע מה קורה עם הנוער היום…

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

08/03/2011 16:04

אהבה סטיה קטנה מהנושא ….

עם שם כזה(קצת עצוב משהו) אולי יש לך מה לתרום לדיון הזה

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

08/03/2011 16:37

הינדיק,

לא הגזמת?

הסרטון הראשון הוא מכתה י"א בפתח תקווה.

יש סרטון על תעלול חביב שעשו למורה, שהצליח. זה דווקא מעיד שטרור אין פה… (:

הסרטון על בעיות  השתיה של נוער בהרצליה דוקומנטרי ובאמת מתעד בעיה אמיתית – אבל הוא גם חצי מסרט שהוגש לתחרות ארצית לסרטים שנעשו על ידי בני נוער.

קטע השירה בציבור בתיכון הנדסאים באמת נראה נלעג – אבל מה הקשר שלו ליום השואה דווקא?  אין שום סימן לקשר כלשהו או ציון במסגרת איזה פעילות בית ספרית זה ארע. חזרה  לקראת מסיבת סיום? – גם יכול להיות…

אז בגלל שיש בעית שתיה אצל נוער בהרצליה, עיר שבה נמצא מרכז הבילוי הגדול ביותר בגוש דן, העובדה שתלמיד חובש כיפה מאחר לשעור ומתחצף למורה היא בסדר, מפני שזה היה לצורך תפילה??? אילו הייתי אדם דתי, הייתי רואה בהתנהגותם החצופה חילול השם

08/03/2011 17:11
הינדיק:

לאקי לגבי הסרטן והקשר שלו ליחסי מין תמצאי פה

http://www.cancerhelp.org.il/news/Human-Papillomaviruses-and-Cancer

מתוך המאמר שבקישור – ההדגשות שלי:

 1. מהם גורמי הסיכון להידבקות ב- HPV וסרטן צוואר הרחם?

אחד מגורמי הסיכון הוא פרטנרים רבים למגע מיני. למרות שרוב הזיהומים חולפים מאליהם, זיהום בסוגי HPV בסיכון גבוה מגבירים את הסיכון להתפתחות פגמים אשר עלולים להוביל גם לסרטן צוואר הרחם. עם זאת, גם בקרב נשים המפתחות שינויים לא נורמליים בתאים עם סוגים בסיכון גבוה של HPV, רק אחוז נמוך יפתח סרטן צוואר הרחם במידה והגידולים לא יוסרו. ככלל, ככל שהשינוי יותר חמור, כך גבוה יותר הסיכון להתפתחות סרטן. מחקרים מראים שהתפתחות סרטן צוואר הרחם תלויה במגוון גורמים הפועלים במקביל ל- HPV בסיכון גבוה. הגורמים הללו כוללים עישון ולידות מרובות.

 1. האם ניתן למנוע הידבקות ב- HPV?

הדרך הבטוחה ביותר היא כמובן להימנע מיחסי מין. האסטרטגיה הטובה ביותר עבור אלה הרוצות להיות פעילות מבחינה מינית, היא שותף יחיד וקבוע שאינו נגוע בוירוס. עם זאת, קשה לדעת מיהו שותף שאינו נגוע בוירוס.

כלומר, המאמר מחזק את מה שאמרתי קודם. שמעת על מבצע חיסון כללי לנשים צעירות בריכוזים החרדיים, בהם לנשים לידות מרובות (אשר ללא ספק גורמות לשנויים גדולים באברי הפריון הנשיים הרבה יותר מכל דבר אחר)? – אני לא. … במגזר החילוני דווקא יש מבצע נמשך כזה, כבר כמה שנים – למרות הסכוי הנמוך יותר לסרטן עקב הידבקות בוירוס הזה (גם לפי המאמר הזה, אבל לא רק).

הינדיק:
לגביי מה שקורה בהרצליה ושאר מקומות בארץ תראי בתגובה למעלה …

מדובר במה שקורה בהרצליה, לא במקומות אחרים. אין מקום ליחס להרצליה (או לכל מקום אחר שהוא) מה שאין בה

הינדיק:
איך את יודעת שהם לא הסתובבו ברחובות ?

כי זה לא נאמר. הם שיחקו כדורגל, משחק שלא משחקים ברחוב אלא במגרש ספורט. בילוי שישי במקום שבו  מגוון הבילויים הגדול ביותר באזור המרכז, לכל הגילאים, אזור שמכל הארץ נוהרים לבלות בו, אין שום סיבה להניח שיהיה ברחוב.

בנוסף,הורים בהרצליה מקיימים סיירת הורים במקומות, בשעות  ובימים שהנוער מבלה  – שנועדה למגר בעית האלימות והשתיה. זה התפרסם בעיתונות כבר כמה פעמים. כך שהורים רבים יודעים בדיוק איפה ילדיהם מבלים וגם דואגים לפקח  על זה. בטח, לא כולם… כשם שלא כל בני הנוער שותים, כשם ש..

אני מציעה להתייחס לעובדות

08/03/2011 17:13

לא הגזמתי ואסביר

הסרטון הראשון אמנם לא מהרצליה אבל הוא רק לתת אינדיקציה מהיא אלימות וטרור בבית ספר ויש עוד המון סירטונים…

ולא כל הדברים מצולמים

בסרטן השני את קוראת לו תעלול חביב כך הוא נראה אבל מה המורה חושב ? מה על זה שזה הרס את השיעור ? הרי המורים בכתבה מתלוננים שהשעורים נהרסים בגלל ויכוחים.

החלק השני של בעית שתיה גם הוא נמצא אבל חשבתי שאפשר להבין את הרעיון מהחלק הראשון למרות שבחלק השני מדברות שתי נשות חינוך כביכול שרואות בזה בסהכ מרד נעורים …

זה שזה יכול להגמר במוות נו..

ילד חוזר בתשובה בכתבה שקאי הביא זה אסון טוטאלי ולא משנה כמו שאת יודע יכול להביא את הילדים להיות הרבה טובים ממה שהם..

השלישילפי יוטויב זה יום הזיכרון אם תשתכלי טוב תראי שיש שם נר בשקופית עם מלות השיר…

לאקי לא באתי להצדיק את התחצפות התלמידים לא צריך להתחצף נקודה. אדם שומר מצוות צריך דרך ארץ ובכך מקדש שם שמים

אבל מצד שני בואי לא נשכח שאלה ילדים, שרק אתמול שמו כיפה ולא גמרו לעבוד על מידותהם…

קצת מתלהבים ואנחנו לא יודעים אך מדברים החברים שלהם בכיתה ,אלה בלי הכיפה, ואך הם התנהגו לפניי הכיפה

והייתי מוסיף האם זה כתוצאה מלחץ שמפעילה עליהם המערכת ועליהם דאווקא, בגלל שהם עכשיו עם כיפה והם מרגישים שמתנקלים להם וכך הם "נלחמים חזרה" אפשרות לא מנותקת מהמציאות…

אין פה את הצד של הילדים בכתבה אך הם מרגישים בבית הספר מה עובר עליהם מצד החברים והמורים והמשפחה יש רק את הצד של המורים והמורים שיכולים גם להקצין את דבריהם בשביל להעביר מסר לכן צריך לקחת כתבות מעין אלו בזהירות

נכון שיש איזה משפט של איזה ילד אבל הוא נוגע לנקודה רב בא להראות אך הם נפגשו עם הרבנים

אני אישית מכיר את ההרגשה שבוקר אחד אתה שם כיפה על הראש ופתאום כל הסיביבה שלך מתהפכת נגדך כי אתה כאילו הפנת עורף לה ולערכיה ….

הסביב מרגישה כאילו בזה שאתה שומר מצוות אתה חושב שאתה יותר טוב מהם כי מה קרה שאתה כבר לא כמונו אתה בטח חושב שאתה יותר טוב מאיתנו ואז מתחילות הבעיות …

זו תופעה נפוצה מאוד בקרב החוזרים בתשובה לפחות בהתחלה בהמשך זה הופף לפעמים לעקיצות קטנות..

ולכן הטענה שלי שהכתבה מגמתית ולא קשורה להתחצפות הלואי וכל האלימות בבתי הספר היו רק התחצפיות למורים(לא שזה דבר חיובי) … משרד החינוך היה קונה את זה בשתיי ידיים

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

08/03/2011 17:18

הינדיק…

שאלתי האם לא כדאי להעיברם לבית ספר אחר, מהסיבה הפשוטה:

לא בגלל שאני חושב שלילדים או נוער עם תפישת עולם כזו, אין מקום בבית ספר חילוני,

אלא משום שהם מעליבים ופוגעים ומתנהגים בכוחניות חסרת ריסון,ובלי לחשוב הלאה על דבריהם.

מוזכר בכתבה שדבריהם על מי שאינם יהודים, שאין להם זכות לחיות על הארץ,וישנם תלמידים שאינם יהודים לפי ההלכה, כי אמם לא מוכרת כיהודיה,אבל אביהם יהודי.

ברגע שדעותיהם והתנהגותם פוגעת באורח החיים של אחרים, איפה פה הדמוקרטייה, ואיפה פה השיוויון זכויות?!

זה כמו שאסע לבני ברק בערב שבת, אצפור, ואשמיע מוסיקה באוטו, כדי להפגין על הגבלת חופש התנועה שיש שם בשבתות.

אולי אני צודק, אבל הפגיעה שאני אעשה בשם חופש התנועה בתושבי בני ברק, גדולה בהרבה והיא לא מידתית לאין שעור לעומת הפגיעה שלי נגרמת כתוצאה מחוסר היכולת לנסוע בשבת בבני ברק.

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,746
08/03/2011 17:26

הינדיק… בכתבה יש גם את הדברים והטענות של הורים במשפחה מסורתית, שבהתחלה ראו ושמחו איך שהילד התקרב לדת והתעניין בה,אבל אח"כ ראו שזה גורם לו לשנות את התנהגותו בצורה לא נעימה להם או לשאר הסביבה שלו… אתה לא יכול לאמר שאצלם זה בגלל שינאה של הדת, שהם מגזימים בתיאורים שלהם.

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,746
09/03/2011 00:04

מאחר שנראה לי שמה שרציתי לשאול התפספס הנה השאלות מנוסחות מחדש:

 1. האם יש מקום להעבירם לבית ספר אחר, שהולם את התנהגותם החדשה, על מנת למנוע שנאת חינם בעם? (דעותיהם שמי שאינו יהודי אין לו זכות לחיות על הארץ הזו,פגעה בחבריהם לכיתה,וזה מוזכר בכתבה עצמה.)
 2. האם יש לסלקם או להארחיקם מבית הספר בגלל התנהגותם והתעמרותם במורים? (הרי אילו לא חשבו שהם זוכים ליחס מיוחד בגלל היותם חובשי כיפה, ככל הנראה היו נמנעים מחלק מהבעיות שנכנסו אליהן )
 3. מאחר שמדובר בנערים, בגיל ההתבגרות,האם אפשר לטעון שעשו להם שטיפת מוח בכלל? הרי יש לם חשיבה עצמאית,ומרד נעורים.אולי מרד הנעורים שלהם הוא פשוט להתקרב אל הדת?
09/03/2011 00:18
הינדיק:

לא הגזמתי ואסביר

הסרטון הראשון אמנם לא מהרצליה אבל הוא רק לתת אינדיקציה מהיא אלימות וטרור בבית ספר ויש עוד המון סירטונים…

ולא כל הדברים מצולמים

לפי הסקרים ב-15 השנים האחרונות בהרצליה ישנם בתיה"ס הכי פחות אלימים בארץ, עם דרכים חינוכיות חלוציות בארץ להשגת מטרה זו. בעבר הגיעו לשם מכל הארץ ללמוד איך עושים את זה. ההישגים האלה לא נשמרים בהצלחה ברציפות, ואינם גדולים באותה מדה בכל מוסדות החינוך בעיר: לא קל להיות שונים מכולם

פרשנות זה בסדר, אם יש לה בסיס עובדתי. הדוגמא לא לעניין, כי בבתי הספר בפתח תקווה ידוע שיש גם גילויי אלימות קשה יותר מאשר במקומות אחרים

בסרטן השני את קוראת לו תעלול חביב כך הוא נראה אבל מה המורה חושב ? מה על זה שזה הרס את השיעור ? הרי המורים בכתבה מתלוננים שהשעורים נהרסים בגלל ויכוחים.

בסרטון המורה מחייך וצוחק. השעור אולי נהרס, אבל היחסים עם התלמידים לא – וזה הרבה יותר חשוב

החלק השני של בעית שתיה גם הוא נמצא אבל חשבתי שאפשר להבין את הרעיון מהחלק הראשון למרות שבחלק השני מדברות שתי נשות חינוך כביכול שרואות בזה בסהכ מרד נעורים …

זה שזה יכול להגמר במוות נו..

לא אחזור על עצמי: בגלל זה יש סיירת הורים. חלק מההורים בסיירת הם אנשי חינוך, גם בכירים

ילד חוזר בתשובה בכתבה שקאי הביא זה אסון טוטאלי ולא משנה כמו שאת יודע יכול להביא את הילדים להיות הרבה טובים ממה שהם..

אבל זה לא מה שמתואר כאן, ממש בלי יוצאים מן הכלל. זה מוזר, נראה יותר כמו ילדים בהשפעת כת מסוכנת מאשר ילדים החוזרים בתשובה

השלישי לפי יוטויב זה יום הזיכרון אם תסתכלי טוב תראי שיש שם נר בשקופית עם מלות השיר…

אז זאת שיקופית שהשתמשו בה פעם ביום זכרון כלשהו.. הארוע לא נראה משהו רשמי, דומה יותר לחזרה לקראת ארוע

לאקי לא באתי להצדיק את התחצפות התלמידים לא צריך להתחצף נקודה. אדם שומר מצוות צריך דרך ארץ ובכך מקדש שם שמים

אבל מצד שני בואי לא נשכח שאלה ילדים, שרק אתמול שמו כיפה ולא גמרו לעבוד על מידותהם…

קצת מתלהבים ואנחנו לא יודעים אך מדברים החברים שלהם בכיתה ,אלה בלי הכיפה, ואך הם התנהגו לפניי הכיפה

והייתי מוסיף האם זה כתוצאה מלחץ שמפעילה עליהם המערכת ועליהם דאווקא, בגלל שהם עכשיו עם כיפה והם מרגישים שמתנקלים להם וכך הם "נלחמים חזרה" אפשרות לא מנותקת מהמציאות…

אין פה את הצד של הילדים בכתבה אך הם מרגישים בבית הספר מה עובר עליהם מצד החברים והמורים והמשפחה יש רק את הצד של המורים והמורים שיכולים גם להקצין את דבריהם בשביל להעביר מסר לכן צריך לקחת כתבות מעין אלו בזהירות

נכון שיש איזה משפט של איזה ילד אבל הוא נוגע לנקודה רב בא להראות אך הם נפגשו עם הרבנים

אני אישית מכיר את ההרגשה שבוקר אחד אתה שם כיפה על הראש ופתאום כל הסיביבה שלך מתהפכת נגדך כי אתה כאילו הפנת עורף לה ולערכיה ….

הסביב מרגישה כאילו בזה שאתה שומר מצוות אתה חושב שאתה יותר טוב מהם כי מה קרה שאתה כבר לא כמונו אתה בטח חושב שאתה יותר טוב מאיתנו ואז מתחילות הבעיות …

זו תופעה נפוצה מאוד בקרב החוזרים בתשובה לפחות בהתחלה בהמשך זה הופף לפעמים לעקיצות קטנות..

ולכן הטענה שלי שהכתבה מגמתית ולא קשורה להתחצפות הלואי וכל האלימות בבתי הספר היו רק התחצפיות למורים(לא שזה דבר חיובי) … משרד החינוך היה קונה את זה בשתיי ידיים

רק אם למשרד החינוך זכרון קצר, או שכולו מאוכלס בסנילים: האלימות בבתי הספר כיום התחילה בהתחצפויות שהלכו וגברו. לאחר שהורים גם הצדיקו ההתחצפויות בכוחנות, הסכר נפרץ – והילדים הפכו אלימים בינם לבין עצמם וגם כלפי מורים

09/03/2011 01:00

את צודקת לאקי זו דרך מאוד חלוצית

מסמנים את התלמידים האלימים

עיריית הרצליה ביקשה ממנהלי בתי הספר להעביר לה שמותיהם של תלמידים שעלולים לפגוע בילדים אחרים. חלק מההורים זועמים: "רשימות שחורות הן לא הדרך.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/714/499.html

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,916
09/03/2011 10:31

…וזה אחרי שבשנות התשעים צויין בי"ס יסודי בהרצליה כביה"ס היסודי היחיד בסקר שהוא נטול אלימות לחלוטין. זה היה עקב מתן שיניים למנהל תלמידים מאורגן ודמוקרטי. כנראה שמישהו נכנס לפאניקה כשהסתבר שהפתרון טוב רק כשלא משנים בו אפילו פסיק ויתכן שאינו מתאים לכל אוכלוסיה.

הכתבה שהעלית היא מ-2008, שנה אחר כך משרד החינוך ניסה להראות שהוא מסוגל לתת מענה הולם יותר, בכל הארץ:

תוכנית משרד החינוך למלחמה בתלמידים אלימים

התוכנית למיגור האלימות בבתי הספר נחשפת. במשרד החינוך עמלים זה חודשים ארוכים על תוכנית חדשה לאכיפת המשמעת בבתי הספר. טיוטת התוכנית, שהגיעה אמש (יום ד') לידי ynet, מרחיבה את סמכויות בתי הספר בטיפול בתלמידים אלימים, מחמירה את הענישה ואף מגדירה הפצת שמועות באינטרנט ובסלולרי כמעשה אלים.

אלימות לפי מידרג

הדרגה הראשונה שהגדיר משרד החינוך כוללת אלימות מילולית – איום, לעג על רקע גזעני, פגיעה בהורים -בפעם הראשונה. כמו כן, היא כוללת אלימות פיזית חד-פעמית. ההנחיות החדשות מחייבות את המורה הנוכח לטפל במקרה, ליידע את מחנך הכיתה, לעצור את האירוע, לערוך שיחת בירור, לתעד את האירוע, ליידע את ההורים, לקיים שיחה עם התלמידים המעורבים ולתת אזהרה.

ומה עושים עם עבריין סדרתי?

במקרה שאירוע אלימות מדרגה שלישית מתרחש בפעם השנייה, נקבע כי התלמיד הפוגע יושעה פעם נוספת ליומיים עד ארבעה ימים בבית ספר יסודי ולשלושה עד שמונה ימים בבית ספר על-יסודי. כמו כן, יוכל מנהל בית הספר לפנות למפקח הכולל כדי שיכנס וועדה, לא יאוחר משלושה ימים מהאירוע האלים. בוועדה זו אמורות להתקבל החלטות בנוגע לעתיד התלמיד, לרבות פתיחת הליך להעברתו למוסד חינוכי אחר.

..

החוזר גם מפרט מה אסור למנהלים ולמורים לעשות: חל איסור חמור להעניש תלמידים בכל צורה של ענישה גופנית. כן נאסר לנקוט ענישה משפילה, כמו לעג ועלבון. בנוסף, נאסר להעניש תלמיד באמצעות העברתו לכיתה גבוהה או נמוכה יותר, אלא רק לכיתה מקבילה.

לכתבה המלאה

מכך עולה קודם כל שטעיתי – והחוק מאפשר להעביר תלמיד לבי"ס אחר בלי התיחסות כלשהי לרצונו וגם על אף רצון הוריו.

כמו כן, גם אלימות מילולית נמצאת בכל חלקי המדרג של משרד החינוך, כאשר התנהגות התלמידים המתוארת בכתבה שעימה פתח קאי דיון זה יכולה להיות מדורגת בכל אחת מדרגות החומרה המפורטות, מאחר שהיא חוזרת על עצמה

09/03/2011 10:55

לאקי אז כמו שהבאת הבעיה היא מערכתית ולא בגלל שהם חזרו בתשובה….

ולכן כאשר מצמידים את בעית ההתנהגות לחזרה בתשובה זה מחשיד…

וזו הנקודה שלי…

קאי לגביי דעותיהם והפגיעה באחרים …

יש פה דעות במדינה שפוגעות בכל מיני מגזרים הימין וחרדים חוטפים בכל רגע מהתקשורת וכמשקל נגד יצא אתר לאטמה …

אירגוניי שמאל יוצאים השכם וערב ואמרים שאין ליהודים זכות לגור בחלקים של ירושליים או באיוש …

ועוד ועוד והכל מותר בשם הדמוקרטיה

על אותם ערכים  הילדים האלה התחנכו שמותר לומר הכל והכל זה דיעה לגיתימית אז גם זו דיעה לגיתימית על זה להוציא אותם מבית הספר כי הנהלה לא חושבת ככה …

זה לא דמוקרטיה ולא סובלנות

על אף שתלמידים נפגעים עדיין זו עמדה לגיטימית שמותר לומר במדינה דמוקרטית

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

10/03/2011 23:36

הינדיק… לדעתי השיקול הוא לא דעותיהם, אלא הנסיון של אותם תלמידים להעיר לכל מי שנוהג שלא לפי דעתם או אמונתם החדשה, והתנהגותם כוחנית, על רקע אי התאמה של אורח חייהם החדש לבית הספר.

לכן, על רקע זה העברתם לבית ספר אחר תמנע שנאת חינם של ילדים שנפגעים כרגע מהתנהגותם על רקע התקרבותם לדת… האם זה כה נוראי בעיניך, למנוע שנאת חינם בינם לבין התלמידים האחרים,על רקע אורח חיים שונה?

11/03/2011 00:25
optikay:

הינדיק… לדעתי השיקול הוא לא דעותיהם, אלא הנסיון של אותם תלמידים להעיר לכל מי שנוהג שלא לפי דעתם או אמונתם החדשה, והתנהגותם כוחנית, על רקע אי התאמה של אורח חייהם החדש לבית הספר.

לכן, על רקע זה העברתם לבית ספר אחר תמנע שנאת חינם של ילדים שנפגעים כרגע מהתנהגותם על רקע התקרבותם לדת… האם זה כה נוראי בעיניך, למנוע שנאת חינם בינם לבין התלמידים האחרים,על רקע אורח חיים שונה?

הוא שאמרתי רוצים להוציא אותם מבית הספר מכיוון שיש להם דעות שונות ולא נוח להם לשמוע אותם ….

זה בדיוק משטרת מחשבות לפי ההגיון שלך צריךלבטל את כל תוכניות הסטירה

או אתה יודע מה מי שיגיד ולו מילה אחת פוגעת על חרדים כמו למשל  ממממ

בטלנים או… אוכלי חינם …או…. עופו מהמדינה אתם הורסים אותה….

צריך לשים אותם אחריי גדרות או  כמו –

צריך להיכנס למאה שערים עם זחלמים ומקלעים אפס-חמש ולרסס אותם"

אורנן יקותיאלי חבר עירית ירושלים   "ערב חדש" 22.12.85

או

"האויב של המדינה הם הדתיים לא הפלשתינים"

 הזמר ירון כהן  (דנה אינטרנשיונל) לעיתון הגרמני זוד דויטשה צייטונג . מעריב 29.11.98 ע 10

נגיד אדם אומר למשל כמו ששמעתי את גדי סוקניק מתבטא השבוע נגד ברסלבים בטלויזיה מול כל האומה

שהם עלוקות חיים על חשבונו ומלכלכים את הרחובות עם הפליירים שלהם

על פי אותו הגיון מה אתה חושב שצריך לעשות לאנשים כאלה ? כלא? פיטורים? מלכות? כנס? הגליה ?

שלילת אזרחות כי העברתם למקום אחר תמנע שנאת חינם של ברסלבים שנפגעים כרגע מהתנהגותם על רקע ריחוקם מהדת… האם זה כה נוראי בעיניך, למנוע שנאת חינם בנו לבין אזרחים האחרים,על רקע אורח חיים שונה?

מה אתה אומר מותר לשנוא ברסלבים  על רקע דתי או אורח חיים שונה?

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,746
11/03/2011 00:44

הינדיק… העניין הוא לא דעותיהם לדעתי.

העניין הכי חשוב, הוא למנוע שנאה בשם הדת או מלחמת דת בין החילוניים לדתיים בתוך בית הספר.

לו הייתי בא לבית ספר חרדי,בלי כיפה… האם זה היה פוגע ברגשות התלמידים עד שלא היו מאפשרים לי לחזור אליו?

במידה וכן,האם במידה וזה היה חוזר על עצמו,הייתי יכול להמשיך ללמוד בו?

האם במידה ולא, זה אומר שזהו בית ספר לא דמוקרטי?

בוא נתעלם מהשאלה הראשונה והשניה,ונניח שהזהירו אותי פעם ועוד פעם,וחזרתי שוב ושוב ופגעתי ברגשות התלמידים, בזה שבאתי בלי כיפה ועל הראש.

במה זה שונה מדעות שמעליבות תלמידים אחרים בשל מוצאם,או בגלל שרק אביהם יהודי,אבל הם ראים עצמם כיהודים לכל דבר?

האם זה אומר שבית הספר הוא לא דמוקרטי או לא סובלני? לדעתי לא, כי בית הספר חייב לשים גבולות ולמנוע פגיעה בזכויות וברגשות של תלמידיו האחרים שנמצאים בו.

.

אבל הנקודה שיותר חשובה, היא למנוע שנאת חינם בין אנשים שמנסים להוכיח לסביבה וגם לעצמם שהדרך שלהם נכונה לכולם,ומתנהגים בכוחניות כדי להשפיע על הסביבה לאמץ את מנהגיהם, לשאר התלמידים. שלא יקבלו רושם שכל האנשים שמתחזקים מנסים לכפות את דעותיהם על הסביבה, או שוכחים לתת כבוד לאדם באשר הוא אדם.

לדעתי, מניעת מלחמת האחים הזו,חשובה יותר מכל טיעון שתעלה על חוסר סובלנות או משטרת מחשבות של בית הספר. כי דיעות אפשר להחליף,אבל אם נוצר רושם של מלחמת דת,זה לא ישפיע רק עליהם,אלא גם על דור שני אחריהם. ראה היחס של סבים ובנים לסבים שהתרחקו מיהדות בשל הציונות,או בשל השואה. רק הנכדים שלהם מצליחים להתקרב ליהדות… האם אתה רוצה תופעה שכזו בגלל נסיונות הוכחה באמונת הדרך של מתחזקים חדשים?

לדעתי זה מיותר,ועדיף למנוע את זה.

הצטרף 13/10/2010
הודעות 449
11/03/2011 01:09

יש לך שגיאה בסיסית ועקרונית

בית ספר חרדי מוגדר חרדי ויש לו קודים מוגדרים

בית ספר חילוני אין קוד מוגדר אפילו תלבושת אחידה בקושי מצליחים להכניס

כך שהכל מותר עד זה מגיע ליהדות

כי לקחת למסגדים וכנסיות זה נאור פתוח רב תרבותי

כזה יהודי זה כבר לא ואסור לילד להתנגד הם כל כך בורים בכל מה שקשור ליהדות והאנטי שלהם כל כך קיצוני שהם לא יודעים שליהודי אסור להכנס לכנסיה זה עברה על ההלכה והם לא מסוגלים להבין את זה

זה נראה להם מוזר ובזה הם מנודים מהחברה

עוד דבר אחד מאוד עקרוני שאתה שוכח זהו מדינה יהודית לעם היהודי

ובית ספר ממלכתי הוא גם בית ספר יהודי ז"א שחובש כיפה יכול ללמוד בו למה? כי הוא יהודי

אם תגיד שה בית ספר נוצרי מוסלמי מסכים

אפילו אם תגיד שזה בית ספר השייך לתנועה הרפורמית גם אסכים

אבל לקחת בעלות על בית ספר ממלכתי ולומר אין כניסה יהודים לדתיים כי לא נוח לשמוע ולא נעים ךשמוע את דעותיהם זו פטרנות

וזה חוצפה מצד בית הספר המורים הם משרתי ציבור באים בשביל הילדים הילדים לא באים בשביל המורים

זה בדיוק חוזר לנקודה של שנאת הדתיים סתם מתוך בורת ודיעות קדומות

הדרך למניעת שנאת חינם ומלחמת אחים היא קירוב וחיבור ודיבור וליבון והבנה מאיפה הדברים באים והבאת הרב לבית הספר ולעשות פנלים בין התלמידים ועוד ועוד

עם פלשתניאים ועובדים זרים יש יופי של רעיונות ויצירתיות

לאחים שלהם אלה שימסרו את נפשם במלחמה לא רוצים להתקרב…

אלה שעד אתול היו חלק בלתי נפרד מהם כל מה שהשתנה זו המחשבה

אני בטוח שבבית הספר הזה אין לחיבה יתירה בלשון המעטה לחרדים ומתנחלים

אז כל אחד אוכל את מה שהוא מבשל

פתאום אני חושב על משהו אתה יודע מה זה אומר מכל הכתבה הזו שבכל בית הספר אין חובש כיפה חוץ מאותם ילדים שחזרו בתשובה

וגם שלא מלמדים שם חומר יהודי ואני לא קורה ללמודי תנך דרך קסוטו וביקורת המקרא יהדות

לא פלא שיש שנאה כזו בורות מביאה לשנאה

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

11/03/2011 01:19
הינדיק:

יש לך שגיאה בסיסית ועקרונית

בית ספר חרדי מוגדר חרדי ויש לו קודים מוגדרים

בית ספר חילוני אין קוד מוגדר אפילו תלבושת אחידה בקוי מצליחים להכניס

כך שהכל מותר עד זה מגיע ליהדות

כי לקחת למסגדים וכנסיות זה נאור פתוח רב תרבותי

כזה יהודי זה כבר לא ואסור לילד להתנגד הם כל כך בורים בכל מה שקשור ליהדות והאנטי שלם כל כך קיצוני שהם לא יודעים שליהודי אסור להכנס לכנסיה זה עברה על ההלכה והם לא מסוגלים להבין את זה

הכל מותר, עד שמנסים בצורה כוחנית לכפות על אנשים אחרים את דרך וצורת חייהם.

לולא היו מתנהגים בכוחניות מול המורות,או מול תלמידים אחרים, נראה לך שהיה למישהו אכפת האם יש להם כיפה על הראש או שלא?

היות שהתנהגותם הכוחנית באה על רקע אורח החיים החדש, וסביב העובדה שהם חושבים שהם זוכים ליחס גרוע רק בגלל שהם חריגים, הם נעשים יותר תוקפניים כלפי כל ביקורת מולם על איחורים נניח.

האם זה לא נראה לך כמו שנאת חינם?! לדעתי זה בהחלט.

הצטרף 13/10/2010
הודעות 449
11/03/2011 01:28

קאי תקרא שוב את התגובה שלי למעלה

ריכזתי את כל הציטוטים

שם לב מה הם אומרים כמעט כל הבעיה שלהם זו החשיבה השונה

ההתנהגות היא בשוליים הערה אחת או שתיים

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

15/03/2011 02:46

הינדיק,

לא יעזור כלום: איחור לבי"ס, הפרעה בשעור והפרעה למהלכו בהערות שלא בנושא השעור, העלבת תלמידים בלא פרובוקציה מצידם והתנהגות חסרת דרך ארץ ושמחפשת מדון בביה"ס ובבית – כל אלה בהחלט מעידים על חשיבה שונה. אין שום חברה או משפחה שיהיו מוכנים לקבל שנוי כזה בהתנהגות או בחשיבה או יתנו לו לגיטימציה – לא אצל חרדים וגם לא אצל חילונים.

אולי אתה מבין הסיבה, ואולי כולם מבינים הסיבה – אבל גם אז זה לא לגיטימי ולא נכון משום בחינה – דתית, חברתית, פדגוגית, ערכית..כל סיבה שהיא, להגיב לכאלה דברים בחיוב כלשהוא

15/03/2011 15:48

הי לאקי אני מסכים איתך באופן עקרוני

אבל בואי נעצור רגע ונחשוב האם לא שפטנו את אותם תלמידים חוזרים בצורה שגויה שלא לומר אסורה…

בצדק תדון את עמיתך … הוי דן את כל האדם לכף זכות

אנו שומעים פה רק צד אחד ולא צד שני ומסיקים מסקנות מבלי שאנו עדים לכך בעצמנו או שומעים את הצד השני…

מתוך הכתבה אנו מסיקים כי באמת הילדים חוצפנים ומופרעים ומעליבים את האחרים וכ' כו'

מי אמר שזה נכון אולי אותם מורים לא כל כך בעד חזרה בתשובה בלשון המעטה ? יש הרבה שנלחמים בכך  בכל מיני דרכים נבזיות…

אז הם מביאים מקרים, שאולי הם ממציאם אותם ?

אולי הם מנפחים אותם?

אולי הם נכונים אבל מביאים רק צד אחד?

כמו שרואים אדם מת ואחר עם סכין ביד, האם ישר נאשים ברצח או נבדוק את העובדות כי אולי זה מקרה של הגנה עצמית?

אז אולי התלמיד מתחצף כי מקניטים אתו כל היום ונשבר לו …

אולי התלמיד מעליב כי מעליבים אותו

ל תדון את חברך עד שתגיע למקומו

את לא יודעת מה היה שם, אם לא הייית בבית הספר כל הזמן

ואנחנו פה שופטים אותם ושופכים את דמם רק כי קראנו איזה כתבה מגמתית?

התלמידים לא יתבעו דיבה ..

אני על עצמי יודע כמה זה מציאותי מה כתבתי למעלה

הרי על זה בדיוק גם מדבר הדיון והסרט של שינאה לחרדים בדיוק אותו דבר..

האם כאשר משהו אומר עלינו דבר שלילי לא הינו רוצים להשמיע את דעתנו בכדי להוכיח כי הדברים לא באת כמו שצד אחד צייר

אבל אנחנו שוכחים פה דבר מאוד חשוב וקרדינאלי

אן פה שום מילה מצד התלמידים המותקפים בכתבה  ז"א החוזרים בתשובה.

והטענות על ההפרעות באות רק לחזק את זה שהחזרה בתשובה זה דבר רע שגורם להתנהגות שלילית …

כך שכל מה שיש לנו זה רק המילים והדברים של כל מי שמתנגד לכך שהם חוזרים בתשובה…

 יוצא לי שכל מיני אנשים מספרים לי על הבעיות זוגיות שלהם (לא יודע למה דווקא לי) את בטח מכירה את זה

 ובא צד אחד ושוטח טענות ויוצר מצב ודימוי שהצד השני מפלצת שלא ברא השטן וכאשר אתה שומע את הצד השני פתאום הדברים לא ממש כמו שסיפרו לך וכמו שחשבת….

לכן אני אומר קחו את הכתבה בעירבון מוגבל…

הכתבה הזו כולה לשון הרע והייתי גם מוסיף מציאה שם רע (ראה ערך)

כל עוד אין בכתבה את שני הצדדים מבחינתי היא פסולה

שוב כל הטענות נגד הילדים הוא על סמך שמיעה מגורם שלשי שיש לו עניין בלי תגובת המדובר בעניי זה זה בדיוק כמו סיפור המרמרה

היו שם הרוגים זה עובדה (מה שאי אפשר לומר לגביי ההתחצפות. אבל איך הם נהרגו? ולמה? רחוק ב 180 מעלות מהסיפורים של הערבים רק שחכים ישראלים מפיצים שקרים ולעולם נוח לקנות …

עכשיו לך תגיד שאין לך אחות..

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,746
15/03/2011 15:59

הינדיק, אם אני לא טועה, בשום מקום לא טענתי שאותם תלמידים הפכו למפלצות בגלל חזרתם בתשובה.

כתבתי, שעיקר הרקע להתנהגות שבעיני בית הספר היא בעייתית, היא סביב שינוי אורח חייהם.

מאחר שאיני רואה שום דבר פסול באורח חייהם בפני עצמו, (למעט ההעלבות של תלמידים אחרים מבלי לחשוב, אבל זה לא מאפיין מגזר כזה או אחר), ומצד שני אם הטענות סביב האיחורים וההתחצפויות אכן נכונות, אז הפתרון שימנע שנאת חינם, הוא שיעברו לבית ספר שבו אלו המנהגים של כולם. ככה הם יוכלו לקים את אורח חייהם בלי הפרעה ובלי טענות מצד בית הספר, וככה גם לא יחשבו שמחפשים אותם בגלל היותם חריגים בנוף הכללי של בית הספר.

הינדיק, מבחינתי לבוא ולאמר הוא התחיל, או אלו הכל שקרים זה הפתרון הקל בעיה. הפתרון האמיתי, דורש לבוא ולבדוק לא איך ולמה הבעיה נוצרה, אלא איך פותרים אותה.

מבחינתי גם להעביר אותם לבית ספר דתי, זה הפתרון הקל עבור בית הספר. לא צריך להתמודד עם דרישות או בקשות מיוחדות של אותם תלמידים. הסיבה היחידה שאני תומך בו,היא כדי למנוע שנאת חינם ומלחמת אחים.

15/03/2011 23:34

קאי אתה מפספס את הנקודה

על פי מה אתה מחליט שמה שכתוב בכתבה זה נכון?

אולי הכל מגמתי ומוגזם בגלל התנגדות המורים לחזרה בתשובה?

תקרא טוב את התגובה הקודמת שלי

לא אמרתי שאתה נגד החזרה אלא הורים נגד ולכן הם אומרים את כל הדברים האלה

אולי הילדים האלה הם הקורבן וההתנהגות שלהם היא רק תגובה כהגנה

אז למה שיעבירו אותם הם לא עשו שום דבר רע למי שיש בעיה שהוא יעבור…

שינאת חינם לא פותרים בהרחקות שנאת חינם פותרים בדיבורים וקירוב לבבות והסברים

זה שמרחיקים רק יגביר את הבורות וכך גם את השנאה כי אף אחד לא יכיר את השני…

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

15/03/2011 23:43

דבר ראשון, כל התלונות  על התנהגות אותם נערים היו מצד אנשי בית הספר ,ולא טענות של ההורים.

לגבי הסוגיה האם יש להעביר אותם בית ספר :  האם לדעתך איך שאותם נערים מציגים את הדת, יכול לגרום לתוצאה חיובית? מדובר בנערים שמנסים לא רק לחיות לפי אורח חייהם החדש, אלא להוכיח שהם אכן צמודים לאורח החיים הזה, ומתנהגים בתקיפות כלפי כל טענה שמישהו מעלה לגביהם, ולו רק בגלל החשד הקל ביותר שזה עקב אורח חייהם.

לדעתי, למורים לא אכפת למי מהם יש כיפה,ולמי לא. מה שאכפת להם, זה מההתנהגות הכוחנית שלהם,מחוסר הכבוד שלהם כלפי המורים,ומהעובדה שהם לא מכבדים את לוח הזמנים ונהלי בית הספר,ולא משנה מה הסיבה.

לולא התנהגותם הכוחנית, לא נראה לי שבית הספר היה מוכן לוותר עליהם כתלמידים  או לנסות להעביר אותם לבית ספר אחר.

אבל,אם התלמידים לא מכירים במורים,ובנהלי בית הספר,ולא מוכנים לשמוע ביקורת על התנהגותם על רקע אי עמידה בזמנים של בית הספר ,אלא מתנהגים בכוחניות ולא נותנים למורים לדבר איתם, והתנהגותם הכוחנית עם תלמידים אחרים,איך השארתם באותו בית ספר תביא לקירוב לבבות?

בנערים הללו יוקדת אש האמונה, והעסזוז השמור לצעירים, אבל השילוב של שניהם מונע יכולת של קירוב לבבות… כפי שהיה במשל המערה.

17/03/2011 12:27

קאי אתה בא וקובע הרבה דברים לגביי הנערים והתנהגותם, אין לך ראיות להתנהגות כזו אתה מסיק זאת על סמך איזה כתבה שבאה בשם המלחמה בחזרה בתשובה . שאפילו לא טורחת להביא את תגובת התלמידים המדוברים .

למה אני חושב כך אני אראה לך, צריך לפעמים לקרוא בין השורות, עיתונים לא תמיד מביאים רק עובדות

בוא נעשה שעור קצר בהבנת הנקרא(של עתון)

"עד לא מזמן, כמו רבים מבני גילם בהרצליה, הם שיחקו כדורגל בשכונה ונסעו לבלות בשישי(כאילו צעירים בימי שישי דנים בשירה ופרוזה ולא בשתיית לא חוקית של אלכוהול )-בא לומר שזה החיים הנורמלים שצריכים להיות, אבל מאז שהחליטו להצטרף לשיעור ניסיון אצל רב בבית הכנסת השכונתי, השתנה עולמם- בא לומר הם כבר לא נורמלים- הרב הרס אותם  . הם החלו לחבוש כיפות, להשמיע הערות בוטות בבית הספר ולהטיף לדת- בא לומר במה מתבטאת הלא נורמליותז"א שחבישת כיפה דבר לא נורמלי ולא רצוי הם מדברים עם החברים בבית הספר על מה שלמדו וזו הטפה לדת רק מה אי אפשר לור רק את זה אחרי כל לא רוצים להראות ממש אנטישמאמים אז מוסיפים הערות בוטות כאילו נערים אחרים לא מעירים הערות בוטות. עכשיו יוצאים הורים וגורמי חינוך נגד התופעהז"א שיש תופעה- המילה תופעה היא בעלת קונוטציה שלילית –  אזו תופעה? חזרה בתשובה מה עושים? נלחמים נגדה

עכשיו זה מקבל חיזוק מהמשך הכתבה

 אבל ביום בהיר במהלך משחק כדורגל בשכונה או סתם מפגש חברים ז"א,חבורה של תמימים ביום אחד נחטפו ע"י גורמי הרשע  והאופל  הם השתכנעו והחליטו להצטרף לשיעור תורה בבית הכנסת השכונתי דה דה דם פה נפלו הילדים בתרגיל עוקץ מרושע. היום, זמן מה אחרי, הם מרוצים וטוענים כי מצאו את הדרך שטפו להם את המוח מחקו את כל מה שיודעים והשתילו בתוך כמה שעות ספורות מוח חדש (אני דווקא חושב אם כך שזו פריצ תדרך מדעית שיש ליישם על אוייבנו) –יש פה שימוש במלה לא חיובית- הם טוענים- משמע שזה לאו דווקא נכון , אבל הוריהם וגורמי חינוך במוסדות החינוך מודאגים וקוראים למגר את התופעה. שוב! !  יש תופעה- המילה תופעה היא בעלת קונוטציה שלילית –גורמי חינוך – אנשים טובים שדואגים לילדים- מודאגים!! הילדים בסכנה!! מה עושים!!?  אזו תופעה? חזרה בתשובה מה עושים? נלחמים נגדה איך ממגרים את התופעה.. למגר היא עוד מילה בקונוטציה שלילית ממגרים פשע , ממגרים טרור,ממגרים גזענות, ממגרים מגיפה,  , ועשיו ממגרים חזרה בתשובה כנראה באותם כלים …

ולכן זה לגיטימי להלחם בחזרה בתשובה

 יוצא שמהכותרת והתחלת הכתבה נשתלת לך במוח דעה שלילת על החזרה בתשובה של הילדים אם תרצה או לא כי גם אדם שאין לו בעיה עם חזרה בתשובה כבר חושב שלילי על הילדים וזה נכלל בהגדרת לשון הרע …

 אתה רואה קאי בכמה מילים פשוטת הכתבה מקבלת צבע והבעת דעת הכותב לכאורה במילות תאור אובייקטיביות …

 ככה שטופים לנו את המוח נגד חרדים מתנחלים חוזרים בתשובה ושאר דברים שעיתונות חילונית לא אוהבת ….

 ככה שותלים לך דעה והשקפת עולם במוח בלי יכולת להתנגד זו שטיפת מוח…

 הרי לא סתם יש עתונאים ואחרים נקראים מעצבי דעת קהל שזו מילה מכובסת לשוטפי מוח, מקצוענים, להמונים.

 אם תשים לב זה חוזר על עצמו בכתבות שונות שוב ושוב

ואם תצפה בסרטון בדיון על החרדים אנשי המקצוע "החילוניים" אומרים את זה . השנאה לחרדים מוסוות בדברים אחרים.

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

18/03/2011 17:00

הינדיק…

כל מה שסימנת באדום, בחרתי מההתחלה לא להתייחס אליו, כי זה בעייתי.

לעומת זאת, לא הצלחת להראות לי שיש לאותם גורמים מבית הספר איזשהו אינטרס או סיבה להתנגד לאותם תלמידים רק בגלל שינוי האמונה שלהם.

עד שלא תצליח להוכיח לי מדוע למורים יש סיבה לשקר או להתנכל דווקא לתלמידים ששמו כיפה, אני לוקח את דבריהם, כדברים האמינים.

שים לב, ששכחת להכניס את הציטוטים של ההורים המסורתיים שגם הם אמרו שההתקרבות של הבן שלהם לדת,הרחיקה אותו מהם כמשפחה,ומהמסורת והמנהגים של המשפחה,וגם הם רואים בעייתיות בהתנהגות של הבן שלהם.

הצטרף 13/10/2010
הודעות 449
20/03/2011 12:26

זה בעייתי ? בטח בעייתי

לכן לא מתעלמים מזה שמתי לב שמדי פעם שמביאים לך איזה משהו קצת קשה את בוחר להתעלם בטוענות שונות ומבטל אותו….

 

הנה כמה דוגמאות

רק עוד דבר לפניי …חובת ההוכחה היא על בעל הידיעה כמו בתביעה במשפט דיבה וכן מי שחושב שהיא נכונה  

 1. מקור אמין מבחינתי זה כמה דברים:

 1. מקור חיצוני ובלתי תלוי,שאין לו אינטרס.

 2. מקור שאפשר אכן לאשר שאמר את הדברים

למה נשרף הכרמל – מסרים מעולם האמת

או כמו  

2. מה שבעיני היה חסר, זה כמה דברים פעוטים, כמו:

 1. עוד מקור , לא בן משפחה, מישהו נטול אינטרס שיעיד ששמע אותו אומר את זה.

 2. יש חתיכת הבדל,ויכול להיות שאפילו בדברי הנכד יש קצת מקומות שבהם הוא הכניס את עמדתו האישית,ולא את דברי סבו כפי שאמר אותם, ולכן לשיטתך, יתכן שאפילו הנכד לא מדייק בדברי סבו.

 3. הוכחה שהסב  אמר או כתב את הדעות בזמן שהנכד טוען . יש הבדל בין תיעוד שכותבים בזמן שהדברים קורים,לעדויות שכותבים כמה שנים אח"כ, כשכבר יש יותר נסיון,ורואים ומסוגלים גם להבין מדוע הדברים לא צלחו כפי שרצינו,או כמו שניסו, ומעבר לזה יכולים להיות אי דיוקים כי חלק מהפרטים שוכחים, או חלק הופכים להיות שוליים,ולכן לא יזכו התייחסות,שהיו זוכים לו הכל היה נכתב בזמן של ההתרחשויות.

 4. בד"כ  בניתוח היסטורי , כאשר מישהו יוצא נגד הדוגמא המרכזית,הוא מפנה לאירועים שיוכיחו את דעתו,תוך ציון הפרטים המלאים שלהם. מי שירצה,יוכל לחפש ולקרוא על אותם אירועים,ולחשוב על משמעותם. כל ההתייחסויות לאירועים הללו, מעורפלת, וחסרה את כל אותם פרטים שיעזרו לחזור ולעיין בעובדות עצמן, באירועים עצמם.

מלחמת אחים שניסו למנוע

וכאן אתה  בעצמך העלית דיון הנושא

3. הטעיות או טעויות בתקשורת הישראלית?

ומשפט המחץ שלך

4. "דוד, ציטוט של כתב, שמצוטט מישהו אחר, שאפילו לא זרק לאוויר את השם של מי שאמר לו את הדברים, בעיני זה לא יותר ממשמעותי או מחזק את דבריך יותר מרב סרן שמועתי.

מה גם, שערוץ 7 זה מקור חדשות שידוע בדיוק כמו הארץ,את מי הוא יגבה. רק מהידיעה איפה זה פורסם, זה מעיד על האמינות. "

וגם זה

"תביא נתונים, ממקור שאפשר לבדוק או לאשר, ואז יהיה על מה לדבר. עד אז, הכל אצלך עורבה פרחא."

כרמל שלנו – מהו בעצם?

אחרי זה לא צריך להוסיף יותר אתה יכול לענות לעצמך מה שנקרה

 I rest my case

אתה מבין קאי בכל פעם שמשהו מביא לך אזה טעון שקשה לך איתו , מהעיתונות או מקור אחר אתה מבטל אתו בטענה שהוא לא אמין ושיש אינטרס.. וכל מיני טעונים שונים למה לא להתייחס לדברים

 

אבל כשזה מתאים להשקפת עולם שלך אז המקור אמין והוא נכון ועל הצד השני להוכיח שהמקור לא אמין או שהמידע שמקור הביא לא נכון ….

אפילו שרגע לפניי פסלת אותו בעצמך


קאי תתמודד עם הדברים ואל תסטור את המקור עצמו כל פעם מכיוון אחר כשה זה לא מתאים לך

 אלא אם כן אתה מסוג האנשים שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם….

 כי זה בדיוק מה שהם עושים

 כל פעם מכיוון אחר

 

קאי יש לך השקפת עולם אתה חושב שהיא נכונה אז תתמודד עם הדברים ….

 אבל…. תדע גם לומר אוקי טעיתי כנראה שאני לא צודק ומה שאני חושב כנראה לא מדוייק …

 זה דורש הרבה כוח ותעצומות נפש אני יודע כי גם אני עברתי את זה ושניתי את דעתי באמצע החיים כי הגעתי למסקנה שמה שאני חושב כנראה לא נכון/מדוייק

 זה דבר לא פשוט לאדם עצמו ולחברה שמסביבו

 וזו גם התשובה להורים המסורתיים .. הבן השתנה הוא כבר לא מסורתי הוא דתי שלא עושה קידוש ורואה טלביזיה … אז זה מפריע כי הוא כבר רוצה ללכת לבית הכנסת יותר פעמים לא רק בחגים…

 החברה פתאום מתנכרת לו הבין אדם הפך מחילוני לדתי, הו השתגע … אתה חושב שלא שמעתי את זה ..?

 

 הוכחות אני לא צריך לתת לך למה כי אני מכיר את זה אישית


אני אומר לך כבר כמה פעמים ואת מתעלם מזה ! למה כי זה נוח לך וזה מה שאתה עושה כמשהו לא מסתדר לך אתה מתעלם או מבטל …

 אני אומר לך שוב מה שהילדים האלה חווים, חווה את זה כמעט כל חוזר בתשובה,מהחברה החילונית…

 תשמע ראיונות עם שולי רנד עדי רן  אנשים שהיו בלב החברה החילונית, סלב אם תרצה

 בהרגע שחזרו בתשובה התרחקו מהם ולא קבלו הזמנות לאודישנים וכו…

 אתה לא תבין את זה וגם תמשיך להתעלם כי זה לא נראה הגיוני כי אתה אף פעם לא חווית את זה….

 אני אומר לך את הדברים ככה כי אתה פתחת את הדיון בכותרת שעורי דת או שטיפת מוח ….

 

אצטט את לאקי

 מן הכתבה קשה להגיע למסקנה חד משמעית לגבי קיומה או העדרה של שטיפת מוח ועל ידי מי בדיוק היא נעשית. הרצליה היא עיר חילונית אשר ראש העיריה שלה ממפלגת מר"צ, עיר אשר הזמינה את הקהילה הגאה לקיים בה את מצעד הגאווה במקום המצעד הבעייתי בירושליים. יש לעיר מסורת ארוכה של יחסים טובים של כבוד הדדי בין דתיים וחילונים, יחסים אשר בשנים האחרונות יש סימנים רבים שהפכו במידה רבה לנחלת העבר. בישוב כזה, שהוקם על ידי בני העליה השניה, יש מקום לבדוק מה בעצם קורה פה לפני שמחליטים למי להאמין, לפני שמגבשים אפילו דעה ראשונית לגבי מה בעצם קורה פה.

   אתה מבין אי אפשר לקבוע מהכתבה כלום …

 בהתחלה לא התייחסתי למה שנאמר בכתבה אמרתי יכול להיות שהתלמידים מופרעים הם קבלו קצת יהדות והמופרעות ממשיכה אבל בביטויים ממה שלמדו אצל הרב

 אני חייב לומר שאת הרצליה אני לא מכיר … מה הצביון שם…

 אבל כשקראתי מה שלאקי כתבה (אני סומך עליה שהיא יודעת)

 כל התמונה השתנתה לי ואני כבר לא בטוח שהם מופרעים אלא יותר בטוח שיש אינטרס למורים כי זה זו עיר עם צביון חילוני מובהק של מרצ שכל דרכם וכל מעשיהם זה להלחם בדת ובחוזרים בתשובה…

  ולכן הם נלחמים בחזרה בכל דרך גם אם להכפיש תלמידים ..תלמידים שלהם!!  מעל דפי העיתונות…

 כמה מורים או כמה כתבות אתה מכיר של מורים או מנהלים שיוצאים נגד בת הספר שלהם עצמם ?

 אן כמעט כי זה מידע שלא מתגאים בו ? ומנסים להשקיט כי זה מעיד על בית הספר, על ההנהלה ועל המורים שנכשלו ורמת ביה"ס נמוכה.

 אבל כאן  אם זה חזרה בתשובה אז זה לא הם לא בית הספר לא ההנהלה ולא המורים .. זה התלמידים ויותר מזה זה הרבנים שהורסים להם את בית הספר …

ובכדי שלא ישפיעו על עוד תלמידים שיחזרו בתשובה(כנראה שזה קורה שם) הפתרון הוא להוציאם …. אבל אי אפשר ככה סתם על רקע אפליה דת אז אומרים  שהם מופרעים ואז כשהם מופרעים כל החסמים יורדים ואפשר לעשות אתם מה שרוצים.. למה  כי הם מופרעים..!!

 

אני אומר לך את זה ככה כי אתה לא היחיד יש עוד הרבה שחושבים כמוך …. להרבה אנשים קשה עם העובדות(ואתה תגיד זה לא עובדות) למה ? כי אז הם יצטרכו לשנות את צורת חייהם והרגליהם….

 והדבר הכי קשה לאדם זה לשנות הרגלים ולהתמודד עם מה יגידו

 עובדה כתבו כתבה כזו…


גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

21/03/2011 23:55

הינדיק…

אם עיתונאי ידרש בצו בית משפט,הוא יאלץ למסור את אותו "מקור מוסמך" אותו "גורם חינוכי " שדיבר איתו.

לי ולך, אין את הכוח להכריח עיתונאי לחשוף את המקור שלו שמסרב להיחשף.

זה לא אומר שזה לא קיים, או שהאדם שציטטו אותו אומר דברים באוויר.

זה בדיוק כמו שהיו כל מיני גורמים ביטחוניים שמסרו את עמדתם על פרשת מינוי גלנט או הביטול של המינוי, מבלי להיחשף בשם המלא שלהם.

מדובר באנשים אמיתיים, שהעיתונאים יכולים לתת את שמם, אבל הם ביקשו להישאר אנונימיים בגלל העובדה שהם חלק ממערכת ממלכתית, ואינם יכולים לאמר את כל אשר על ליבם בפה פתוח.זה לא אומר שעמדותיהם בלתי לגיטימיות, או שהם בודים עובדות.

מעבר לזה, לא מדובר בעיתון שמנסה לנגח את המגזר הדתי, או החרדי . אין לעיתון ידיעות אינטרס או מטרה מוצהרת  או סמויה לנגח צד פוליטי או תרבותי כזה או אחר.חלק מציבור קוראיו הם אנשים מסורתיים, או דתיים.

לגבי האינטרס של העיר, לו זו היתה המגמה כולה, אני מבטיח לך שהאחראי על החינוך מטעם עיריית הרצליה כבר היה מוצא דרך להעביר את הנערים לבית ספר אחר.אם זה לא קרה, כנראה שזה לא אינטרס מוצהר של עיריית הרצלייה.

אלו הם חתיכת הבדלים מול הארץ או ערוץ שבע, ומול הנכד שמעיד על דברי סבו.

כתבה על תביעה של מורה באנקורי נגד מרכז מקצוע

יתכן ואין כתבות, מהסיבה שאם זה לא מספיק קיצוני,זה לא יגיע לתקשורת,אלא אם זה יגמר בתביעה או בכתובות נאצה

מורים נגד משרד החינוך

22/03/2011 12:21

קאי

אתה כל כך צודק

אין דבר כזה עיתונאי שמביע את עמדתו בכתבות…

אין דבר כזה שלעורך יש אגנדה….

אין דבר כזה שעתונאי יעשה כתבה על מנת להשפיע על מצב מסויים כי ככה נראה לו לנכון שהמציאות צריכה להיות…

אין דבר כזה לשמור כאתרוג ….

אין דבר כזה שלידיעות אין אגנדה נגד חזרה בתשובה או אגנדה בכלל אתה צודק…

YNET בכלל לא אתר מוטה  ..מה פתאום

החרדים הדתיים הימין בכלל והמתנחלים בפרט מקבלים שם כתבות מאוד מאוזנות…

והטקבקים אף פעם לא אומרים שהכתבות מוטות לשמאל החילוני

עובדה יש להם אפילו מדור יהדית נכון? רק מה רוב הזמן מביאים כתבות שמנגחות את היהדות מוזר לא?

זו אחת הסיבות שאני ממעט אם בכלל להכנס לאתר כי הוא מביא עצבים על השקרים ובמיוחד הכותרות.

עובדים שם אנשים תמימים אוביקטיבים שמביאים רק עובדות…

והאתר לאטמה סתם ממציא דברים ? לא סתם האתר הזה קם  אם תצפה בו אולי יש סיכו שתבין על מה אני מדבר..

"אנחנו קבוצה של עיתונאים וכותבים שנמאס לה מהתקשורת הישראלית. כצרכני חדשות נמאס לנו לצרוח לעבר מסך הטלוויזיה, מכשיר הרדיו ודפי העיתונים היומיים על כמה שהכתבות מטומטמות ומסולפות. נמאס לנו לראות את החבר'ה מהברנז'ה מדברים על כמה שהם חכמים ויפים ועל כמה כדאי לנו לסמוך עליהם כי הם חכמים ויפים."

http://www.latma.co.il/

קאי לא העבירו את התמידים כי לא מעבירים כל כך מהר עדיין יש בירוקרטיה וצריך לתפור להם תיק לפניי שיעביר … אחרת הילדים יעשו רעש ומשהו יצטרך לתת תשובות.

ואת התגובה של התלמידים לטענות המורים לא יכלו לפרסם כי התלמידים

לא שלחו את תגובתם בזמן עד לזמן הפרסום..

מוזר שלדיון שאתה הבאת הטעיות של התקשורת בנושא לבנון ידעת למצוא את ההטעיות כי זה נגד את השקפתך ואילו ההטעיות שתואמות פתאום העיתונות בסדר גמור.

תוכל גם לקרוא על העיתונות "האובקיטיבית " כאן

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-43031-00.html

קאי אם דברי שלי לא מספיקים הבאתי משהו שנראה לי שאתה והרבה אחרים בארץ מעריכים…

תשמע ממנו כמה המצב  של העיתונות המוטה בארץ הוא חמור

האם גם הוא טועה ורק אתה צודק?

קאי יש פעמים שמותר לומר טעיתי זה לא בושה להיפך זה גבורה..

שלמה המלך תאר את המצב הזה יפה בפסוק אחד   אבל אניח לך למצא את זה לבד אני בוטח בכישורים שלך אתן לך רמז זה במשלי

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

22/03/2011 12:51

הינדיק… לקח לי שעה לאתר 3 כתבות של מורים נגד משרד החינוך,או נגד בית הספר. אם אשקיע מספיק זמן אוכל לסתור כמעט כל נקודה.

בעוד שאני לא מנסה לאמר שום דבר רע נגד הנערים או התנהגותם,אתה מאשים בצורה גסה הן את אותם גורמים חינוכיים,הן את ההורים באינטרסנטיות ובשינאת הדת היהודית.

בינתיים, לא ראיתי שום הוכחה לאינטרסנטיות של המורים,סיבה או שום דבר נוסף שיוכיח כי ההורים הם אנטישמים או שונאי הדת היהודית באשר היא כפי שאתה טוען,  ובטח שלא סימן להתערבות של העירייה והכפפת המדיניות שלה על בית הספר בנושא הזה.

כל עוד לא תוכל להוכיח 3 נקודות אלו, אין טעם אפילו שאשקיע את זמני בלסתור את שאר נקודותיך.

הצטרף 13/10/2010
הודעות 449
22/03/2011 14:29

קאי אני לא יכול להביא לך הוכחה מהסיבה הפשוטה

השמות שלהם לא נחשפו אז אוכיח ? איך אוכיח לך שאדם פלוני מחזיק בדיעות מסויימות אם אני לא יודע את שמו …

אני רק יכול להסתמך על מה שהוא אומר בכתבה ומהריח הלא טוב שבא מכל הכתבה , מכך שהכתבה מוטה (גם אם אתה מסרב לראות זאת) והמידע שבה שהוא חד צדדי ללא הבאת הצד השני .

קאי אין דבר כזה שאדם חוזר בתשובה ומתחיל להיות רע ברגע אחד!

זה מה שאומרים המורים בכתבה הילדים השתנו לרעה מאז שהם שמו כיפה על הראש

ואני בשום מקום לא אומר שאתה חושב כך!!!

אין דבר כזה רגע הוא אדם טוב ומיד עם חזרתו בתשובה כעבור כמה ימים הוא נעשה רע לא קיים יצור כזה עלי אדמות…

וכל הסיפורים שתשמע זה שקרים או חוסר הבנה של המושגים החדשים שאותו אדם אומר, ואחרים לא מבינים כי השפה שלהם שונה, ומכך מסיקים כי אותו אדם נעשה רע ומכך החזרה בתשובה זה דבר רע שי היא הורסת אנשים..

כמו למשל חוזר בתשובה יגיד  על אדם רשע ובעניי החברים שלו אותו אדם הוא אדם טוב אז יגידו שהחוזר בתשובה השתגע והפך לקיצוני .זה כאשר המילה רשע לא תמיד מתארת אדם רע…

יש אנשים שבמדדי החברה החילונית הם אנשים טובים אבל במדדי היהדות הם רשעים

פשוט אסביר לך  אתה בטח זוכר את ההגדה של פסח

רשע מה הוא אומר: מה העבודה הזאת לכם? לכם ולא לו. ולפי שהוציא את עצמו מן הכלל כפר בעיקר. אף אתה הקהה את שיניו ואמור לו: בעבור זה עשה ה' לי בצאתי מארץ מצרים. לי ולא לו. ואילו היה שם לא היה נגאל.

הרשע אינו רואה את עצמו כחלק מהעם. הוא אינו מוכן להכיר במציאות האלוקית ומדבר בצורה של הקנטה והתרסה. אדם כזה נמצא במצב מסוכן מאוד וסביר להניח, שאם היה במצב כזה בזמן יציאת מצרים, לא היה זוכה להיגאל (על פי המדרש 4/5 מהעם מתו בזמן מכת חושך – כל אלה היו האנשים אשר לא רצו להיגאל).

אז אם אתה קורה את ההגדה של פסח כל שנה אז גם אתה מכנה את מי שכופר השם אדם רשע

אני אומר שאותם מורים חושבים כך ושאותם מורים נגד חזרה בתשובה…

אין מה להוכיח לך כי אתה לא תצליח להבין את זה , רק מי שחווה את זה יוכל להבין זאת… אין יהודי בארץ שיגיד שהוא אנטישמי אבל יש הרבה שאומרים שהם נגד חזרה בתשובה

וכך גם המורים במילים שונות ובביטויים שלילים נגד החזרה בתשובה.

הרבה אנשים באצטלה של נאורות אקדמיה ועוד תארים מסלפים את המציאות בכדי שהיא תתאים להשקפת עולמם

ועד שלא תבין ותפנים שיש מציאות כזו לא תבין הרבה דברים מעולם שסובב אותך..

אתה כנראה לא ראיתה את הסרטון בדיון על החרדים דע את האוייב שם נאמר בפרוש ולא ע"י דתיים או חרדים אלא אנשים כמו תום שגב שבציונות אן מקום לחרדי

ולכן האגנדה היא נגד החזרה בתשובה כמו שההורים המסורתי נגד הם מפחדים שהם לא יהיו חרדים רחמנא לצלן..

לעניין שאר הדברים

אם אתה אומר שאתה יכול לסתור את המחקרים שמראים שהתקשורת מוטה שמאלה ואת אסא כשר בקשר לטענותיו על התקשורת זה יהיה מאוד מרתק לראות…

כי הוא התפטר מנשיאות מועצת העיתונות בגלל המצב והשקרים של התקשורת

אז אם אתה יכול לומר שהוא טועה אתה עילוי שלא ידעה המדינה

אולי נמנה אותך לכתוב את הקוד האתי של צהל במקומו…

קאי אתה רוצה הוכחות לדברים שאתה לא יכול לתפוס

אבל אם אתה באמת רוצה להבין ולדעת את תצטרך לחוות את זה על בשרך

ז"א תצטרך לקחת את הגלולה האדומה

קאי יש לי רעיון אני יכול להוכיח לך

זה גם יביא אותך להבין הרבה דיונים פה ואת הצד השני

אבל בשביל זה תצטרך ב… של שור..

אם תהיה מוכן ויש לך את מה שצריך, תגיד לי

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

22/03/2011 15:17

הינדיק…

ראשית בכתבה כתוב גורמים חינוכיים, יתכן ואלו לא מורים בכלל.

דבר שני, לא כתוב שמהרגע שאותם נערים שמו כיפה הם הפכו לפראי אדם, לחרא של אנשים בניגוד למה שאתה מצייר כאן.

מה שכן כתבו, זה שאותם נערים כעת לא משתלבים במסגרת של בית הספר מכמה סיבות:

 1. הם בטוחים שכל ביקורת או תלונה עליהם היא בגלל היותם חובשי כיפה.
 2. דעותיהם פוגעות בתלמידים אחרים (שאינם נחשבים ליהודים לפי הלכה).
 3. הם באים בגישה לוחמנית כלפי המורים בבית הספר, ולא רואים בהתנהגותם שום בעיה ,גם כאשר מפרים את כללי בית הספר, ומאחרים לשיעורים.
 4. הם מנסים להחיל את השקפת עולמם על תלמידים אחרים, שינהגו כמוהם, למרות שאין להם את הכלים או הידע להסביר מדוע זה נכון מבחינה אידיאולוגית\ אמונית?

.

לו רק חלק מהבעיות היו קיימות,לא היתי אומר שיש להוציאם מבית הספר על רקע שינוי אורח חייהם.

הדבר האחרון הוא לא באמת בעייתי, אבל הוא גורם לאותם אנשים שלא מסכימים עם האידיאולוגיה או ההלכה היהודית,או אף נפגעים ממנה, לחשוב שכל היהודים המסורתיים לא מסוגלים להסביר את דעותיהם,אלא פועלים רק לפי "ראה כבד וקדש".

הינדיק, להרבה תלמידים יש דעות פוגעניות,ולהרבה תלמידים יש גישה לוחמנית כלפי המורים,וחלק מהתלמידים גם יגרמו לתלמידים אחרים לנהוג כמוהם, אבל הם מיעוט. הבעיה מתגברת פי כמה,כאשר אותם תלמידים באים בגישה של אני נחשב כחריג בעיני המורים ולכן זוכה ליחס גרוע מהשאר.

בעבר, היה יחס דומה בבתי הספר לתלמידים עם היפר אקטיביות והפרעת קשב וריכוז, מפאת חוסר באיבחונים וחוסר במודעות. חלק מהזמן, לא היה חוק חינוך חובה,ולכן חלקם עזב את בית הספר בסוף השמינית, או בסוף כיתה י. המזל הוא שהתיכונים נאלצו להחזיק את התלמידים בתוך מערכת החינוך, בגלל חוק חינוך חובה אחרי שהחלה המודעות העולמית ובארץ לתופעה הזו.

מורים חשבו שהתלמידים עושים דווקא, לא מקשיבים בשיעור, או קמים ולא יושבים בשקט רק כדי להפריע לשיעור,ומתייחסים לאותם תלמידים כתלמידים בעייתיים שרק מחפשים איך להפריע לשיעור, ורובם הרגישו שזכו ליחס מיוחד.

כיום, הבעיה ידועה, ומורים שולחים אנשים לאיבחון . זה לא סתם תלמיד מופרע שיש לו קוצים בישבן, המורים מקבלים את זה אחרת.

הבעיה היא,שכאשר הגורמים החינוכיים מרגישים בבית הספר שיש תלמידים שמזלזלים בהם,ובחוקי בית הספר,אין להם כלים להתמודד עם הבעיה באמת. אם הרקע לבעיה זה סיגנון החיים, אם רוצים למנוע את הבעיה הזו, הפתרון הוא לשלוח את הילדים לבית ספר שמתאים לסיגנון חייהם החדש.

בתי ספר שונים ומשונים סירבו לקבל אליהם ילדים שבביתם יש אינטרנט, משום שזה נוגד את סיגנון החיים המצופה מהם.

האם בית ספר חילוני לא זכאי לדרוש מתלמידיו לנהוג לפי חוקי בית הספר ,או לתת כבוד מינימלי למורים שיש בו, ואם הבקשה לא נעשית, להרחיק את התלמידים מבית הספר עד שיבינו את החשיבות של הצעד הזה?

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,746
22/03/2011 16:35
הינדיק:

למה לשלוח חרדים למקום שלא מתאים כאשר אפשר להגיע לאותה תוצאה ברכים קצת יותר מתאימות כמו זה למשל

על חרדים אקדמיה ומה שביניהם

פתרון הבעיה מתרחש לו כאן ועכשיו בקמפוס החרדי, הממוקם באור יהודה ובירושלים, בנפרד מהקמפוס הכללי. בקמפוס לומדים כיום כ-2000 סטודנטים לתארים ראשונים במשפטים ובמנהל עסקים

אז… אם יש להם בעיה אישית,עדיף שלא ינסו להשתלב,אלא ילמדו במסגרות שמתאימות לאורח חייהם

אבל אם שילובם גורם בעיות לאחרים, בעיות שאי אפשר לפתור אותן האם לדעתך אין להרחיקם מהשילוב?

רק חרדים או דתיים יכולים לבחור מתי ברצונם להיבדל ולהיות במערכת המותאמת להם, ומתי לא?

22/03/2011 17:09

"הינדיק…

ראשית בכתבה כתוב גורמים חינוכיים, יתכן ואלו לא מורים בכלל."

קאי אתה רציני שאתה אומר את זה אתה מחובר למה שאתה כותב…

הרי אתה בעצמך פתחת את הדיון ב

"קבוצת מורים ומחנכים מתלוננים על בני נוער ששטפו את מוחם מחוץ לבית הספר בשיעורי דת."

אז מה ? תכתוב לעצמך תגובה שלא כתוב במורים מה נהיה אתך?

בנוסף כתוב

"מורה נוספת הסבירה" זאת אומרת שיש את המורה הזאת והקודמים גם היו מורים אחרת היא לא הייתה מורה נוספת..

קאי אני מציע שתקרא שוב את הכתבה הפעם בעיון וגם את הדברים שלך

בית ספר יכול לדרוש

השאלה היא האם הוא דורש זאת מכולם ?

ואם כן מה זה נוגע לחזרה שלהם בתשובה?

ילד מופרע צריך להיות מטופל ללא קשר אם יש לו כיפה או לא

הרי אתה לא רואה כתבות כל יום על ילדים מופרעים למרות שיש מקרים הרבה יותר קשים בבתי הספר..

כנראה שזה כן נוגע לחזרה בתשובה ולא רק להיום מופרעים עלפי הכתבה …

אתה מבין קאי אנחנו חוזרים להתחלה

ילד מופרע צריך להיות מטופל עם כיפה ובלי כיפה

כשעושים כתבה על ילדים שמתנהגים כמו שמתואר בכתבה זה תמוהה על דבר כזה לעשות כתבה? אבל אם מחברים את זה שהם חזרו בתשובה ולמורים שהם נגד חזרה בתשובה אז זה מסתדר

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

22/03/2011 19:03

הינדיק, ראשית אני עצמי מאמין שרוב הטענות אכן נאמרו ע"י מורים, ולכן ברוב התגובות שלי כתבתי מורים ולא גורמים חינוכיים מבית הספר.

לגבי דבריך, לגבי בחזרה לנקודת ההתחלה, בעיני היא הלב של הדיון.

הלב של הדיון הוא האם ילד שבא עם גישה של אנטי וששונאים אותו בגלל שהוא חריג בנוף של בית הספר,ולא מוכן לשמוע ביקורת על התנהגותו,ולא סופר את המורים או הגורמים החינוכיים שעומדים מולו, וגם לא את הוריו, האם אפשר בכלל לחנכו שם, כשהוא בא עם גישת האנטי הזאת, והאם בכלל שווה לנסות, בעודו יוצר בעיות חדשות בבית הספר,ופוגע בתלמידים אחרים?

כאשר מישהו בא בגישה של אנטי, הוא לא יכול ללמוד כלום. אנא חזור לסיפור מנורת החסרונות מליקוטי מוהר"ן של רבי נחמן מברסלב. בקריאה נוספת שלו, תבין על מה אני מדבר.

אם הנער הזה יהיה בסביבה שבה בית הספר נוהג כמותו, הרי זה מימוש של חנוך לנער לפי דרכו,וגם ימנע את האנטי הזה שיש לאותו נער מהחינוך של בית הספר. אפילו אם בית הספר לא ידבוק באותם ערכים או עקרונות כמו הנער, עצם היותו בבית ספר שבו רוב תלמידיו עם כיפה יראה לו שהוא לא חריג בו יותר,והנער יוריד את המגננה ששם על עצמו באותה סביבה חילונית.

אמור נא לי מה לעזאזל הההבדל בין אותם נערים,לבין האברכים לשעבורם הקימו את האוניברסיטה\ המכללה החרדית?

אם אתה מאמין שמקרים של אלימות או בעיות התנהגות,לא מגיעות לעיתונים, אנא בדוק שוב:

סירבתי להלשין והורחקתי      חגיגת סמים ואלכוהול בטיול שנתי

מרד תלמידים נגמר באלכוהול וונדליזם בטיול

שני תלמידים בני 11 ו14 הטילו מורא בבית ספר בעמקים

האשמות הדדיות בין מורה ותלמיד בתיכון באשדוד

ההורים השביתו לימודים עד שתלמיד אלים הועבר מבית הספר

תלמידים שהשתוללו למעצר בית

11/04/2011 18:10

הינדיק, מה דעתך על זה?

תלמידה מצטיינת בתיכון ממלכתי דתי בחרה להירשם לתחרות יופי שלא כוללת בגדי ים או מחשופים גדולים.

היא זכתה בתחרות,אבל אז בית הספר החליט לגרשה מכיתה י"ב , משום שהפרה את קוד הלבוש המצופה מתלמידות בית הספר כשלבשה שמלה נטולת שרוולים ארוכים.

דברי התלמידה: "אני מכבדת את החוקים והנהלים בבית הספר, אבל לא ייתכן שההנהלה תתערב בחיי הפרטיים ותקבע מה מותר ומה אסור לי לעשות. …זו השנה האחרונה שלי בלימודים ואני שואפת לסיים הכי טוב שאפשר. אני מרגישה מיואשת וחסרת אונים, אבל אני מאמינה שבקרוב הכל יסתדר ואני אוכל לחזור ולהיות עם החברות שלי בכיתה "

מה דעתך? סילוק לגיטימי, או שלא?

12/04/2011 13:00

קאי

קודם כל מנורת החסרונות היא בליקוטי מעשיות ולא ליקוי מוהר"ן

דבר שני לפניי שאדם ייגע באיזה שהוא מאמר של רבי נחמן צריך קודם ללמוד את תורה א בליקוטיי מוהר"ן …

וזאת למה בכדי שתבין מה אומר רבי נחמן …

וחס ושלום שלא תפרש אותם לא נכון …

רבי נחמן אמר תפרש את תורותיי איך שתרצה ובתנאי אחד שלא תעבור על הסעיף הכי קטן של שולחן ערוך….

אכן הבאתה את המעשייה הנכונה אבל אני לא יודע מה רצית לומר בכך

כי הווה דן כל אדם לקו זכות

אם היית לומד יותר את רבי נחמן היית מבין כמה הסיפור של הילדים והמנורה הוא בדיוק בא ומראה את החסרונות של כל מי שיוצא נגד כי במקום לראות את הטוב בזה רואים רק את השלילי

וזה בדיוק הפוך הווה דן כל אדם לקו זכות

שם לב שכל אותם מי שמדבר נגד כל אחד מראיית מבטו על הנושא הם בדיוק כמו אותם אומנים שרואים את המנורה ומוצאים רק את השלילי

אַדְּרַבָּא! בָּזֶה הֶרְאֵיתִי גְּדֻלָּתִי כִּי הֶרְאֵיתִי לְכֻלָּם חֶסְרוֹנָם כִּי בְּזֹאת הַמְּנוֹרָה נִמְצָאִים הַחֶסְרוֹנוֹת שֶׁל כָּל אֶחָד מֵהַבַּעֲלֵי אָמָּנוּת הַנִּמְצָאִים כָּאן הֲלא תִּרְאֶה שֶׁאֵצֶל זֶה, מְגֻנָּה חֲתִיכָה זוֹ, אֲבָל חֲתִיכָה אַחֶרֶת יָפָה אֶצְלוֹ מְאֹד וְאֵצֶל אַחֵר לְהֵפֶךְ אַדְּרַבָּא, זֹאת הַחֲתִיכָה שֶׁהִיא מְגֻנָּה אֵצֶל חֲבֵרוֹ הִיא יָפָה וְנִפְלָאָה בְּעֵינָיו, רַק זֹאת הַחֲתִיכָה מְגֻנָּה וְכֵן אֵצֶל כֻּלָּם.

שים לב אף לא אחד לא אמר ולו מילה אחת לצד החיובי כי הם לא רואים צד כזה ….

רק שזה דבר מגונה שצריך להוציאו מאצלם…

לגביי הילדה

אם תקרא את הכתבה עד הסוף

 ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עם היוודע דבר השתתפות התלמידה בתחרות למנהלת בית הספר, זומנו הוריה לשיחה בה הובהר להם כי תחרות מסוג זה מנוגדת לערכי החינוך הדתי. התלמידה בחרה לפעול בניגוד להנחיות, ובימים אלה המקרה נמצא בבדיקת האגף לחינוך ממלכתי-דתי להחלטה על המשך טיפול

תראה שהיא ידעה שהיא עוברת על חוקי בית ספר ועברה עליהם ביודעין ולכתחילה על כן אין לה להיות מופתעת…

ויש הבדל גדול ומהותי בין שניי הדברים

בבת ספר ממלכתי אין הגבלות על הילדים אם לשמור מצוות או לא

ולכן הבית ספר לא יכול להוציא אותם על בסיס של חזרה בתשובה אלא על בסיס התנהגותי ולכן יש ניפוח שלא לומר עלילה

אם זה היה בית ספר חילוני שאומר פה לומדים רק חילונים אז הייתי מסכים שצריך להוציא את התלמידים ועד שזה לא יהיה כך אן להוציא אותם ללא רצונם …

בבתי ספר דתיים וחרדים יש קודים של התנהגות בבית ספר ומחוצה לו, מכיוון שיהודי צריך להתנהג כיהודי ולשמור מצוות בכל מקום , לְעולָם יְהֵא אָדָם יְרֵא שָׁמַיִם בַּסֵּתֶר כְּבַגָּלוּי וּמודֶה עַל הָאֱמֶת. וְדובֵר אֱמֶת בִּלְבָבו  ולכן מי שעובר עליהם ואו לא מקובל עליו  אין לו מקום בבת ספר ושיחפש מקום שמתאים לו …

ולכן אין להשוות בין הסיפורים…

חנוך לנער על פי דרכו זה בדיוק הפוך ממה שאתה מציע .

אתה מציע לכפות על הילדים למודים ובית הספר שהם לא רוצים מתוך מחשבה שזה החינוך שהם צריכים.

וזה ב180 מעלות מחנוך לנער

קאי   אני שוב מבקש ממך אל תפרש דברים מהראש שלך כי אתה מפרש דברים לא נכון ….

תלמד לעומק את הדברים ומאנשים כשרים בכדי שלא תבוא

 מגלה פנים בתורה שלא כהלכה…

 אני מחזיר אותך ל קבלה לעם, או לחכם?

 כמו קבלה גם תורה משנה גמרה וכו צריך ללמוד מאדם כשר

אפשר לפרש את התורה בכל מיני אופנים ויש כאלה שע"י פירוש  מעוות שוללים את התורה עצמה …

 לכן קאי אמרו רבותיו עשה לך רב וקנה לך חבר…

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

13/04/2011 00:10

הינדיק, מנורת החסרונות, נועד להציג את הנקודה הבאה: כל אחד מאותם אמנים,בא בגישה של אנטי וספקנות כלפי האמן החדש, הלא מוכר בעיר,ולכן זיהה וראה רק את הפגמים. כל אחד מהם בא בגישה של אנטי,ולכן לא ראה את המסר העיקרי, שהמנורה הזו משקפת את החסונות של כל חבריו בעיר. לכל אחד מהם יש חסרון.

לגבי הסילוק או גירוש עקב הפגיעה בקוד הלבוש של בית הספר, גם בבתי ספר חילוניים יש קוד לבוש.

ההבדל הוא, שבבתי ספר חילוניים החובה על קוד הלבוש, הוא בזמן הלימודים, בתוך בית הספר.

אני בטוח שאילו ההורים, או התלמידה היו חושבים שיש משום פגיעה  או התנהלות לא נאותה בהשתתפות של התלמידה בתחרות,היו מוציאים אותה ממנה.לדעתי, פשוט מדובר בצרות עין,ולו היא לא הייתה זוכה במקום הראשון,לא היתה מגורשת מבית הספר.

.

המשפט "התחרות מנוגדת לערכי החינוך הדתי"- איך התחרות מנוגדת לערכי החינוך הדתי? היא לא הופיעה בבגדי ים,לא בבגדים עם מחשוף נדיב, אלא בבגדים יפים.

לפי דבריך, צריך לערוך חרם דרבנו גרשום ליהודית מקלר, יהודית ציונית שלמדה עיצוב בגדים,ומאמינה שהבגדים שהיא מעצבת צריכים להיראות טוב על מי שקונה אותם,ובנוסף על קונות כגון :  על שירה בן אור, שרה אסולין (ששתיהן מגדירות עצמן חרדיות), אורנה רוקח מעצבת פנים דתית לאומית,ואת אהובה לוי דתיה שומרת מצוות. הסיבה היא חמורה, הן לא מאמינות בבת מלך כבודה פנימה, ומתהדרות בבגדים יפים!

זה לא המקרה הראשון שבו מגרשים תלמידה הבית ספר דתי על רקע התלבושת שלה, פעם שעברה זה היה עקב תחפושת לבוקרת של תלמידה בכיתה ו בבית ספר לבנות בפורים, שבו החצאית שהגיע עד לברך היתה קצרה מדי עבור המנהלת .

להלן בית ספר דתי אחד, שמצא את הפתרון: יריד בגדים צנועים ויפים בכתלי התיכון הדתי.

13/04/2011 01:09

לנקודה הראשונה זה בדיוק מה שעושים המורים הם בגישה שלאנטי וראים רק את החסרונות של הילדים ולא את הדברים הטובים

לנקודה השניה

המשפט "התחרות מנוגדת לערכי החינוך הדתי"- איך התחרות מנוגדת לערכי החינוך הדתי? היא לא הופיעה בבגדי ים,לא בבגדים עם מחשוף נדיב, אלא בבגדים יפים.

אמרתי לך כבר תפסיק לפרש בעצתך את התורה לפניי שאתה מגיב תלמד את ההלכה היהודית לפני שתקבע אם זה נוגד או לא תתחיל בהלכות צניעות

וזה לא קשור בגדים יפים או לא זה שטויות

המעצבות עד כמה שאני יודע למדו עיצוב ולא דיגמנו זה שניי דברים לא קשורים

אתה שואל איך התחרות מנוגדת לערכי החינוך הדתי?

קצת הלכות צניעות: כל דבר שמוגדר כערווה בלשון חז"ל חובה על האשה לכסותה. כגון שיער אשה נשואה, יד מהמרפק כלפי מעלה, הרגל, וכן כל מקום שדרכה של האשה לכוסתה בדרך כלל, חייב בכיסוי.

ב. אין לאשה להבליט את צורת גופה, לא בחלק העליון ולא ברגליה – מכנסיים.

ג. ואין לאשה ללכת בצבעים בולטים מאוד, כגון אדום, וכדו`

ד. נגיעה בגברים זרים וכל שכן חיבוק ונישוק, אסורה בהחלט.

ה. שיחת מרעים שלא לצורך עם גברים אסורה. ו. קול באשה ערווה, ולכן אסור לאשה לשיר בפני גברים וישנם עוד ועוד דינים, אך העיקרון הוא שעל האשה להיות צנועה, ובלתי מובלטת, ולבושה כראוי.

http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=18303

ועוד

בראשית עלינו להסביר דבר פשוט, כי האיסור לנשים לצאת ברחובה של עיר בשמלות ללא שרולים הוא חמור ביותר, וכמו שפסקו הרמב"ם ומרן השלחן ערוך (אה"ע סימן קטו סעיף ד). ובגמרא במסכת סוטה מבואר שבעוון הליכה בבגדים לא צנועים, שכינה מסתלקת מישראל, שנאמר והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך. והדבר פשוט שנשים ההולכות בבגדים כאלה, הם עוברות על מה שנאמר בתורה ולפני עור לא תתן מכשול, ונגררים מכך עוד איסורים רבים, ומוצא שפתיים אך למחסור להכביר בדברים מחומרת הענין. ונשים ההולכות בצניעות גדול שכרן, והם גורמות לשכינה שתשרה על ישראל, וראויות הן שיצא מהן זרע כשר לעבודת ה' יתברך. (ושיעור הזרוע שיש לכסות בבגד, הוא עד המרפק, ועד בכלל).
ומעתה נבא לעצם השאלה, שהנה מבואר בפירוש המשניות להרמב"ם (פ"ה ממסכת שביעית), בביאור הפסוק "לפני עור לא תתן מכשול", שרוצה לומר, מי שסגרה עיניו התאוה של היצר הרע, (כלומר, מחמת מה שהוא שומע בקול היצר הרע, הוא כמו עיור, שאינו שם על לב, שעל ידי מעשיו הוא מביא על עצמו רעה גדולה), אל תעזרהו להוסיף בעורונו להרחיקו מדרך הישרה. ומבואר אם כן בדברי הרמב"ם, כי איסור לפני עיור, הוא שמי שהוא חוטא, אסור לנו לגרום לו שימשיך בחטאו עוד ועוד. ולפי זה לכאורה נראה שיש לאסור למכור בגדים שאינם על פי רוח ההלכה, שהרי על ידי קניית הבגד, נמצא שאנו מכשילים את הקונה באיסור חמור.

אולם כתב רבינו הגדול מהר"ח בנבנשתי בעל כנסת הגדולה, כי אין איסור לפני עיור, אלא כשידוע שלא יוכל החוטא לעבור את אותה העבירה, אלא אם יבא לו הסיוע שהוא מבקש, אבל אם ידוע שיוכל לעבור את אותו האיסור גם בלי עזרתינו, לא שייך בזה איסור לפני עיור. ומבואר אם כן, שכל שיכולה אותה האשה לקנות את אותם הבגדים גם במקום אחר, לא שייך כאן איסור לפני עיור כלל. והביא שכן כתב הגאון מהר"ר אהרן ששון (שחי בזמן מרן הבית יוסף) בכתב יד.

ואף שיש חולקים על דברי הכנסת הגדולה בדין זה, מפני שסוף סוף אין דרך לאותה האשה לקנות את מבוקשה, אלא אם יבא איזה אדם ויעבור הוא על איסור לפני עיור וימכור לה את מבוקשה, ונמצא אם כן שבכל מקרה לא יבא האיסור אלא על ידי מי שיהיה שיעבור על איסור לפני עיור, ואם כן לפי דיעות אלו בנידון כזה אין להקל כלל למכור בגדים לא צנועים, מכל מקום כתב מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א, שבמקום שניתן לקנות את הבגדים מגוי, אז בודאי לא שייך דין לפני עיור במכירת בגדים אלו, ואין כאן איסור תורה מצד לפני עיור, אלא איסור דרבנן, מצד "מסייע ביד עוברי עבירה", שכן בסיכומו של דבר, נמצא המוכר בגדים אלו מסייע לאותה הלובשת בגדים לא צנועים להשיג את מבוקשה, ויש בזה איסור דרבנן אף אם ניתן להשיג את הבגדים בדרך אחרת.

אולם לענין הלכה, כתב מרן הרב שליט"א שיש להקל בזה מצד אחר, שהרי נשים רבות נוהגות ללבוש חולצה בלי שרוולים, כאשר מתחתיה יש חולצה אחרת עם שרוולים, ואם כן, אין הדבר ברור בכלל שיעשה איסור בדרך לבישת הבגד, שכן יש דרך ללבשו בהיתר, וכבר כתב הריטב"א, שכל שאין אנו נותנים את האיסור עצמו (כגון בשר חזיר, שהוא עצמו איסור), אלא רק דבר שיכול הביא לאיסור (כגון בגד לא צנוע), והדבר ספק אם יפגע הדבר באיסור אם לאו, אין בו משום לפני עיור לא תתן מכשול. והאריך הרב בראיות לדין זה. ואם כן, כל שכן בנדון שלנו, שכבר נתבאר שאין כאן איסור תורה של נתינת מכשול בפני עיור, אלא רק איסור דרבנן מצד מסייע ביד עוברי עבירה, ואם כן במקרה כזה שאין הדבר ברור שיעשה איסור בעצם לבישת הבגד, לא שייך כאן איסור כלל, לא מצד נתינת מכשול, ולא מצד סיוע ביד עוברי עבירה.

ועוד יש להוסיף טעם היתר בדבר, לפי מה שכתבו הרמב"ן והרשב"א והר"ן בחידושיהם למסכת גיטין, לענין מכירת בהמה למי שאינו שומר שביעית (וקרוב לודאי שיעשה מלאכות האסורות בשנת השמיטה על ידי עבודת הבהמה, כגון חרישה וזריעה וכדומה), שיש להקל למכור בהמה למי שחשוד על השביעית, מפני שיש למוכר ריוח גודל במכירת פרה, ואינו מתכוין במכירת הפרה אלא לתועלת עצמו, ובמקרה כזה לא אסרו לסייע לעוברי עבירה. ואם כן הוא הדין לענינינו, שהמוכר בגדים אלו אינו מתכוין אלא לתועלת עצמו, להרויח ממון במכירת הבגדים, ועוד שיש לתלות שלא יעשה איסור בבגדים אלו, אם כן נראה שמן הדין יש להקל במכירת בגדים אלו אף לנשים החשודות שתלכנה בחוסר צניעות.

ולסיכום, מותר למכור בגדים שאינם צנועים לנשים, כל שיש מקום לתלות שהנשים תלכנה בבגדים אלו באופן צנוע, אבל המוכר בגדי פריצות שאין דרך ללבשן אלא בפריצות (כגון שמלות מיוחדות ללא שרוולים שאינם ראויות שילבשו אותם עם חולצה מלמטה), עושה בזה איסור חמור, ועובר על איסור של לפני עיור לא תתן מכשול. וכן פסק הגאון רבי שמואל הלוי ואזנר שליט"א.

http://www.halachayomit.co.il/DisplayRead.asp?readID=756&txtSearch=צניעות

אם תרצה עוד תמצא פה

הלכות צניעות א' הרב אליעזר מלמד

  (21 דקות)

מקורות האיסור; האיסור הכללי; מנהגים; צניעות בנשים; ילדות קטנות; מכנסיים לנשים; בגד אדום

הלכות צניעות ב'
הרב אליעזר מלמד
  (26 דקות)

קול זמר באשה; כיסוי ראש בנשים.

צניעות במקום העבודה
גליון מס' 222
— —

בחברה בת זמננו עולה השאלה: מה צריכה להיות צורת הקשר הנכון במקום העבודה?

טיפול בילדים מנותקים
הרה"ג יעקב אריאל

האם מותר לחבק ולנשק כטיפול נפשי לילד במצוקה.

יחס התורה ללבוש
— —

מותגים, החצנת המראה הדתי, בגדים צנועים, הם כמה מהשאלות המטרידות, בסוגיית יחס התורה ללבוש.

צניעות ועצמאות
הרב אליעזר מלמד

מצוקתן של צעירות דתיות: האפנה השתנתה, ובחנויות הנחשבות אין להשיג חצאיות ושמלות ארוכות.

ריקודים
הרב מישאל דהאן זצוק"ל
צניעות
הרב מישאל דהאן זצוק"ל

.

"ריקוד מסוכן"
הרב אליהו ממן

על האיסור החמור של ריקודים מעורבים – גברים ונשים יחדיו.

מי שרוצה להיות יהודי שומר מצוות ילך לפי זה כלאחד לפי דרגתו מי שלא רוצה להיות יהודי שומר מצוות לא צריך

אבל אין דבר כזה יהודי שומר מצוות ועושה מה שהוא רוצה .

לא רוצה לקיים זה בסדר אבל לא לומר שמה שלא מקיימים זו ההלכה

גם הינדיק  יכול להיות בן אדם

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן

מי שמפחד מאחד, לא מפחד מאף אחד, ומי שלא מפחד מאחד, מפחד מכל אחד

13/04/2011 20:20

הינדיק, איסור חמור על ריקודים מעורבים?

אנא קרא פה: (מתוך דתילי של רעננה,לא מאתר חופש)

תנועת בני עקיבא הפכה למשטרת ההפרדה !

רני חזון וייס, חברת שבט יחיעם וקומונרית לשעבר בתנועת הנוער הדתית מתקוממת על הקיצוניות המוגזמת בה נוקטת התנועה ועל ההפרדה המוחלטת בין בנות לבנים ואומרת "לא זו התנועה בה גדלתי".

ועוד קצת, הפעם לגבי קול אישה ערווה…

בני עקיבא העולמית: החרמת הטקס – מקוממת

דניאל גולדמן, יו"ר בני העקיבא העולמית, מביע צער על הכרעת ההנהלה הארצית של התנועה שלא להשתתף בטקס הזיכרון לשיירת הל"ה בגלל הופעת נשים: "אהבת האדם וכלל הציבור חשובים יותר מהחמרות דתיות"

דברי הרב אברהם שמאע :

הריטב"א (ספרד מאה 13–14): "… הכל כפי מה שאדם מכיר בעצמו, אם ראוי לו לעשות הרחקה ליצרו עושה… ואם מכיר בעצמו שיצרו נכנע וכפוף לו… מותר לו להסתכל ולדבר…". לדעתו, עיקרה של הצניעות אינה בהלכות פורמליות. ואחריו הלכו גדולי גרמניה הירש והילדסהיימר (מאה 19), שהיו ערים למעמד האישה והתירו שירת זמירות מעורבת, גם מטעם שהאיסור רק במתכוון להנאה אסורה, והיו מודעים לכך שאפשר שהיתרם חורג מההלכה הפורמלית.

הינדיק, שירת מרים זה קטע אירוטי שמנוגד להלכה, ויש להסירו מההגדה של פסח ומהתנך. מרים,וכל שאר הנשים שרו בנוכחות הגברים !  השם יעזור, יקוק ישמור! שמות ט"ו כ-כ"א .

לגבי שיער באישה ערווה, רק לאחר חתונתה, ולא לפניה. היות שמדוברת בתלמידת כיתה י"ב ,ככל הנראה שיערה איננו כלול בהלכה "שיער באישה ערוה" .

13/04/2011 20:33
כששלום עליכם בא לתפילת הסליחות
25/09/2006
מפיו של יוסל'ה רוזנבלט ומזכרונותיו של החזן שמואל מלבסקי
דמות מיוחדת בעולם החזנות היה החזן שמואל מלבסקי (1894-1985). בני דורנו זוכרים את מלבסקי בעיקר בזכות מקהלתו המשפחתית כשהסולניות היו בנותיו גולדהל'ה וגיטל'ה, ושעמם הופיע בעולם היהודי בתפילות ובקונצרטים ,.לפי התגובה בחדרי חרדים,בבית הכנסת בת"א הוא שר ביחד עם ביתו גולדהל'ה .כמדומה לי שעמדה על ידו. למיטב ידיעתי פעם ראשונה ואחרונה שאשה שרה בבית הכנסת.
למותר לציין כי אף אחד מהקהל לא מחה, באשר הי'ה ברור כי מדובר בארוע יוצא דופן ומיוחד במינו.
הי'ה אז קהל עצום, בקושי נידחקתי לשולי בית הכנסת.
14/04/2011 16:57
הינדיק:

קאי

קודם כל מנורת החסרונות היא בליקוטי מעשיות ולא ליקוי מוהר"ן

דבר שני לפניי שאדם ייגע באיזה שהוא מאמר של רבי נחמן צריך קודם ללמוד את תורה א בליקוטיי מוהר"ן …

וזאת למה בכדי שתבין מה אומר רבי נחמן …

וחס ושלום שלא תפרש אותם לא נכון …

רבי נחמן אמר תפרש את תורותיי איך שתרצה ובתנאי אחד שלא תעבור על הסעיף הכי קטן של שולחן ערוך….

אכן הבאתה את המעשייה הנכונה אבל אני לא יודע מה רצית לומר בכך

כי הווה דן כל אדם לקו זכות

צריך להיות "הווה דן כל אדם לכף זכות" – והכוונה לכפות מאזני הצדק

אם היית לומד יותר את רבי נחמן היית מבין כמה הסיפור של הילדים והמנורה הוא בדיוק בא ומראה את החסרונות של כל מי שיוצא נגד כי במקום לראות את הטוב בזה רואים רק את השלילי

וזה בדיוק הפוך הווה דן כל אדם לקו זכות

לא. זה בדיוק מה שקאי אמר. מנהלת בית הספר הדתי סירבה לראות הזכות ועקב התייחסותה אך ורק לחובה, סילקה התלמידה מבית הספר. יש בזה התייחסות לחובה לא רק אל תלמידה זו, אלא גם לכלל התלמידים ומשפחותיהם (אין הצדקה לסלקה אלא רק אם יש בכך דוגמא רעה שתשחית שאר תלמידי ביה"ס). אין הקפדן מלמד, ספק אם מנהלת זו ראויה להשאר במערכת חינוך כלשהי – וזה מה שמשרד החינוך צריך לדון בו. ברור שאין מה לסלק תלמידת י"ב מבי"ס בנסיבות כאלה, כל זזמן שהיא מקפידה לנהוג כנדרש בתחומי ביה"ס עצמו.

שם לב שכל אותם מי שמדבר נגד כל אחד מראיית מבטו על הנושא הם בדיוק כמו אותם אומנים שרואים את המנורה ומוצאים רק את השלילי

אַדְּרַבָּא! בָּזֶה הֶרְאֵיתִי גְּדֻלָּתִי כִּי הֶרְאֵיתִי לְכֻלָּם חֶסְרוֹנָם כִּי בְּזֹאת הַמְּנוֹרָה נִמְצָאִים הַחֶסְרוֹנוֹת שֶׁל כָּל אֶחָד מֵהַבַּעֲלֵי אָמָּנוּת הַנִּמְצָאִים כָּאן הֲלא תִּרְאֶה שֶׁאֵצֶל זֶה, מְגֻנָּה חֲתִיכָה זוֹ, אֲבָל חֲתִיכָה אַחֶרֶת יָפָה אֶצְלוֹ מְאֹד וְאֵצֶל אַחֵר לְהֵפֶךְ אַדְּרַבָּא, זֹאת הַחֲתִיכָה שֶׁהִיא מְגֻנָּה אֵצֶל חֲבֵרוֹ הִיא יָפָה וְנִפְלָאָה בְּעֵינָיו, רַק זֹאת הַחֲתִיכָה מְגֻנָּה וְכֵן אֵצֶל כֻּלָּם.

שים לב אף לא אחד לא אמר ולו מילה אחת לצד החיובי כי הם לא רואים צד כזה ….

וזה בדיוק מה שעשתה מנהלת אותו בי"ס דתי

רק שזה דבר מגונה שצריך להוציאו מאצלם…

הוא שאמרתי ואמר קאי

לגביי הילדה

אם תקרא את הכתבה עד הסוף

 ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עם היוודע דבר השתתפות התלמידה בתחרות למנהלת בית הספר, זומנו הוריה לשיחה בה הובהר להם כי תחרות מסוג זה מנוגדת לערכי החינוך הדתי. התלמידה בחרה לפעול בניגוד להנחיות, ובימים אלה המקרה נמצא בבדיקת האגף לחינוך ממלכתי-דתי להחלטה על המשך טיפול

תראה שהיא ידעה שהיא עוברת על חוקי בית ספר ועברה עליהם ביודעין ולכתחילה על כן אין לה להיות מופתעת…

חובת ההוכחה על כך שאתראה ניתנה לתלמידה על ידי מנהלת בית הספר. הורי התלמידה אינם כפופים בשום צורה למנהלת בית הספר ואינם חייבים להסכים איתה בהכל בשום תחום שהוא. בכל מקרה, כיבוד אב ואם אינו כולל כיבוד מנהל בית ספר ועתידה של תלמידה אינו צריך להפגע כי בחרה לנהוג כנדרש מהוריה  כאשר זה בניגוד לנדרש ממנהלת בית ספרה (שבכלל לא בטוח שידעה עליו מראש). 

ויש הבדל גדול ומהותי בין שניי הדברים

נכון

בבת ספר ממלכתי אין הגבלות על הילדים אם לשמור מצוות או לא

ולכן הבית ספר לא יכול להוציא אותם על בסיס של חזרה בתשובה אלא על בסיס התנהגותי ולכן יש ניפוח שלא לומר עלילה

לא נכון. בית הספר ביקש מהם לעבור לבי"ס אחר כדי לפתור את בעיות ההתנהגות והמשמעת של התלמידים עצמם, בהנחה שבבי"ס דתי לא יהיו להם בעיות כאלה. לאף אחד אין טענות לגבי אמונותיהם, אלא אך ורק לגבי התנהגותם.

אם זה היה בית ספר חילוני שאומר פה לומדים רק חילונים אז הייתי מסכים שצריך להוציא את התלמידים ועד שזה לא יהיה כך אן להוציא אותם ללא רצונם …

ההבדל בין בתי ספר חילוניים לבתי ספר דתיים הוא הפלורליזם הדתי הקיים בהם ולא קיים בבתי ספר דתיים. בבתי ספר חילוניים לומדים גם חובשי כיפות ואין לאף אחד שום בעיה עם זה.

בבי"ס חילוני חובה ללבוש  תלבושת בי"ס כבגד נראה לעין בתחומי בית הספר בזמן הלימודים, יש חובה להתלבש בתחומי ביה"ס בצורה מכובדת -בלי איפור כבד, תכשיטים בולטים, בגדים פרובוקטיביים (מוגדר בתקנון ביה"ס איזה הם בדיוק) ויש גם קוד התנהגות מחייב לכל בי"ס וגם בתקנות משרד החינוך. מי שעובר על זה מוטלות עליו סנקציות. לפי המופיע בכתבה, תלמידים אלה עברו על קוד ההתנהגות המחייב של משרד החינוך ללא כל ספק, בכמה סעיפים.

בבתי ספר דתיים וחרדים יש קודים של התנהגות בבית ספר ומחוצה לו, מכיוון שיהודי צריך להתנהג כיהודי ולשמור מצוות בכל מקום ,  ולכן מי שעובר עליהם ואו לא מקובל עליו  אין לו מקום בבת ספר ושיחפש מקום שמתאים לו …

בבתי ספר חרדיים בהחלט כן, ומאחר שרובם בתי ספר פרטיים – זכותם המלאה לדרוש זאת. כאן מדובר בבי"ס של משרד החינוך, שאינו חרדי אלא ממלכתי דתי.

ולכן אין להשוות בין הסיפורים…

נכון. מהסיבות שמניתי.

חנוך לנער על פי דרכו זה בדיוק הפוך ממה שאתה מציע .

אתה מציע לכפות על הילדים למודים ובית הספר שהם לא רוצים מתוך מחשבה שזה החינוך שהם צריכים.

לא נכון. הנערים מנסים לכפות על ביה"ס להתאים עצמו אליהם. תלמיד צריך להתאים עצמו למוסד בו הוא לומד או לעבור ללמוד בבי"ס שמתאים לו – אבל הם לא מוכנים לעשות זאת

וזה ב180 מעלות מחנוך לנער

קאי   אני שוב מבקש ממך אל תפרש דברים מהראש שלך כי אתה מפרש דברים לא נכון ….

תלמד לעומק את הדברים ומאנשים כשרים בכדי שלא תבוא

מגלה פנים בתורה שלא כהלכה…

 

 

אני מחזיר אותך ל קבלה לעם, או לחכם?

 

 

כמו קבלה גם תורה משנה גמרה וכו צריך ללמוד מאדם כשר

 

 

אפשר לפרש אתת התורה בכל מיני אופנים ויש כאלה שע"י פירוש  מעוות שוללים את התורה עצמה …

1. הפירוש של קאי לסיפור הוא הפירוש המקובל, והוא זהה לפירוש שלך עצמך. אין פה שום עיוות או סילוף.

2. זה נכון לגבי התורה ולגביה בלבד. ספורי ר'נחמן מברסלב אינם תורה מסיני אלא דברי חכמה שאין חובה לפרשם בשיטה כזאת או אחרת

 

 

לכן קאי אמרו רבותיו עשה לך רב וקנה לך חבר…

14/04/2011 19:03

לגבי התחרות עצמה:

דברי מפיק התחרות: "צריך לזכור שלא מדובר בבנות חרדיות, אלא בבנות ששומרות מסורת ובכל האירוע לא היה שום אלמנט של חשיפת גוף"

דברי תושבי גדרה הדתיים:  "אני אשה דתייה, אבל עם כל הכבוד פה זה לא איראן", אמרה אסתר מגדרה, "התחרות בהחלט היתה מכובדת והבנות היו מקסימות. חבל מאוד שבמשרד החינוך החליטו לקלקל את השמחה ולהרוס את החוויה שלהן".

הינדיק, שים לב לטיעון הבא: "אני מכירה לא מעט חברות שכופפו את הכללים אחרי שעות הלימודים, ויש כאן מעין סוג של צביעות שמה שמותר ברחוב ומעלימים ממנו עין – נאסר באופן שיכול ליצור בושה למוסד".

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: