האירנים והמצרים זרקו גלגל הצלה לברק

 

18/02/2011 21:45

האיראנים והמצרים זרקו גלגל הצלה לברק ולליברמן.

    

 

הקריירה של ברק וליברמן, בעייתית כשאין אויב חיצוני להסתמך עליו.

 

ברק, חטף ביקורת ציבורית  ופוליטית נוקבת על העובדה שפרש מהעבודה והקים סיעה חדשה , ניסה להאיץ במינוי גלנט לרמטכ"ל , שבוטל בגלל ביקורת של מבקר המדינה והיועמ"ש שלא היה מוכן להגן על החלטת הממשלה, הוריד את הגיבוי שהעניק לגלנט,וביטל את המינוי,בלי להחזיר את הדיון לוועדת טירקל,סירב להאריך את כהונת אשכנזי על מנת לאפשר מינוי רמטכ"ל חדש עם חפיפה ארוכה יותר,ניסה למנות את סגן הרמטכ"ל כרמטכ"ל זמני.

 

הדבר הכי טוב עבורו כרגע, על מנת לשקם את מעמדו בבית ובחוץ (שרים באירופה כבר לא רואים בו כאישיות פוליטית שיכולה ליצור שינוי בישראל), זה אויב חיצוני, ומי טוב יותר מהאיראנים?

 הם קראו לא פעם להשמיד את ישראל מעל במת האו"ם, וכעת הם רוצים להכניס ספינות צבאיות שלהם לים התיכון, דבר שלא קרה מאז 1979, המהפכה האיראנית.

 

ליברמן,גם הוא במצב בעייתי. הוא שר חוץ,שלא זוכה לכבוד או לנחת משרי חוץ אחרים. הוא יושב על הגדר בממשלת נתניהו, שלא מאפשרת לליברמן לקיים את המצע שהבטיח לבוחריו (ברית הזוגיות) ,ואם יפרוש מהממשלה ברגע הנכון, הוא יוכל לעמוד בראש המפלגה הגדולה ביותר הכנסת.

 קרש ההצלה, או גלגל ההצלה של שניהם, זה האיום האירני שמתקרב לחופי ישראל, ספינות הקרב האיראניות שישבו בסוריה.

בלי זה, אנשים לא יזכרו ולא יעריכו את ברק כשר הביטחון,ואילו ליברמן יאלץ להחליט האם לפרוש כבר, או לשבת על המדוכה עוד קצת, ובינתיים לזכות בקצת הערכה משרי חוץ ופוליטיקאים מאירופה, שלא יאהבו את הנוכחות של אירן בים התיכון, וזה יוכיח להם,שליברמן צדק, שהבעיה הכי גדולה במזה"ת היא לא ישראל,אלא איראן.

 

ההנהגה הצבאית של מצריים, תוכיח שלמרות המחויבות שלהם לשמור על הסכמים קיימים , הם לא שפוטים של ישראל ,או של האמריקאים, ולא של האירופאים בעיני העם המצרי.דווקא ככל שצעד זה יזכה להתנגדות של אירופה ארה"ב וישראל, זה יחזק את המעמד והתמיכה והגיבוי של המשטר הצבאי במצריים.

 

אחמדינג'אד יזכה למעמד של גיבור לאומי באיראן בתור מי שלא שם קצוץ על האמריקאים, האירופאים .אירופה, וארה"ב כעת יאלצו ללחוץ על אחמדינג'אד לא רק בקשר לתוכנית הגרעין,אלא גם בקשר לנוכחות הצבאית בסוריה, מה שיתן לאחמדינג'אד יותר מרחב תמרון.

 הכתוב כאן הוא פרי רעיוני, וכן התמונות . אנא שמרו על זכויות יוצרים.
 
19/02/2011 11:57

תודה על העלאת הנושא מאחר ואיני מעורה בנושא קשה לי לחוות דיעה!

 
 
19/02/2011 21:29

אני לא מסכים עם האנלוגיה בין ברק וליברמן.

ברק חזר לפוליטיקה רק עקב תקלה (מה שנתפס בציבור כצורך ב"מר ביטחון" שיאייש את תפקיד שר הביטחון), לאט לאט נקרעות השכבות מהבצל הזה, ובבחירות הבאות אין לו (כמעט) סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

ליברמן- יש לו גם אג'נדה אזרחית, ובבחירות הבאות הוא עשוי לקרוץ גם למצביעי שינוי בעבר, או מאוכזבי מר"צ (בהיבט של הכפייה הדתית).

 
Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;
 
 

19/02/2011 22:04

העניין הוא שכל עוד לליברמן ולישראל יש את האיראנים, יש פחות לחץ על ליברמן לממש את מה שהבטיח באג'נדה שלו,כמו ברית הזוגיות, ודברים נוספים,שלא מתממשים בגלל החברות של ש"ס בקואליציה.

 

19/02/2011 22:16

נכון, אבל יש לו דברים נוספים.

אהוד ברק איבד כל אמינות, ובבחירות הבאות הוא יימחק.

הסיכוי היחידי שלו הוא אם:

1) נהיה מעורבים במלחמה

2) ננצח בה (כאשר הוא מוביל אותה כשר ביטחון)

שזה שווה ערך ל- אין סיכוי

 

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;
 

20/02/2011 15:46

גם היפהפיה הכי מדהימה לא יכולה לעשות קריירה בדוגמנות אם אין לה יכולת לקיים יחסי אנוש סבירים לפחות, לא כל שכן פוליטיקאי במדינה דמוקרטית.

אבל מרגע שדוגמנית התחילה להצליח, בודקים פחות איך היא מבחינת יחסי אנוש – מתוך הנחה שהיא מוצדקת בדרך כלל, שאם הצליחה עד עכשיו – סימן שיש לה את זה. ופוליטיקאי? – אותו דבר: כל מה שהוא צריך כדי לתקן רושם גרוע הוא להצליח בגדול במשהו שחשוב לציבור הבוחרים כולו.

לכן אני מסכימה איתך קאי

 

מנשה ירון

(אורח)
22/02/2011 16:04

פוסט שלילי ודוחה.

 
 
 

22/02/2011 17:27
Anonymous:

פוסט שלילי ודוחה.

מנשה ירון… הפוסט הזה לא בא במטרה להכפיש אף אחד,ולדעתי לא מכפיש אף אחד בצורה אישית. בפוסט הצגתי את הרווח  הפוליטי שיהיה לדעתי לכל אחד מהאנשים שמוזכרים בפרשה.

ירון, השאלה האם הפוסט לדעתך לא נכון, או שהוא דוחה בעיניך כי הוא מציג לך את המציאות שהיא עצמה דוחה במקרה הזה.

האם לדעתך ירון, הפוסט שלילי מאחר שהוא רואה ומתאר תמונה עגומה, או כי זווית הראיה היא שלילית? אם הפוסט שלילי לדעתך רק כי הוא מתאר מציאות שלילית,אז זה עניין של נקודת השקפה, האם עדיף להישאר עם זווית ראיה חיובית ולא ריאלית,או שעדיף לראות ולהכיר את המציאות.

 

מנשה ירון

(אורח)
23/02/2011 00:31

הפוסט דוחה כיון שהוא מנסה להפוך את המציאות לשלילית על ידי הכפשה של אישים, השוואתם לדיקטטורים והשחרת כל פועלם.

האיבה המופגנת לכאורה באופן אוביקטיבי היא סוביקטיבית במידה רבה. התשובה לבדה מראה על חוסר מודעות בסיסי ועיוורון.

 

23/02/2011 15:36

שלום מנשה ירון,

אם הפוסט מעוות את המציאות לדעתך והיא אינה שלילית כמתואר בו, ומאחר שלא מצאתי בו אף עובדה שקרית – אשמח אם תבהיר מהי המציאות כהווייתה.

האם  הושמט משהו חשוב מתמונת המצב בפוסט שהופך התמונה שלילית יותר ממה שהיא באמת?

האם הטענה שכיום ליברמן יכול לעמוד בראש מפלגת הרוב במדינה, אם יכלכל צעדיו נכון, היא הכפשה שלו?

האם פוליטיקאים מוערכים ו/או נזכרים יותר בשל הישגי העבר המפוארים שלהם  או בשל תדמיתם הציבורית בהווה?

איפה כאן, בפוסט העוסק בתדמית הציבורית הפגועה של שני פוליטיקאים בישראל הדמוקרטית, ההשוואה לדיקטטורים, אשר אינם מתחשבים כלל בתדמיתם הציבורית בארצם – מלבד מידת ההערכה לכוחם (וגם זה לא תמיד)?

 
 

23/02/2011 21:26

מנשה ירון, הפוסט הזה, מתאר רק מה הרווח הפוליטי שיהיה לכל אחד מהאנשים שמוזכרים בו.

הפוסט הזה מתעסק רק כאן ועכשיו, במצב הנוכחי.

לכן יש כאן מה המצב הנוכחי החלופי, מול המצב הנוכחי.

בכל מצב, יש אנשים שידם עליונה,ואנשים שמפסידים. בפוסט הזה, התרכזתי רק ברווח הפוליטי של המנצחים. העבר הוזכר כי העבר הוא המפתח להבנת ההווה, אבל הוא הוצג בצורה עובדתית, נטולת ביקורת .רק סקירה עובדתית קצרה.

האם אתה יכול לשלול את הרווח הפוליטי הזה שצפוי לכל אחד מהם?

האם אתה יכול לשלול שזה המצב כעת?

 
25/02/2011 12:09
eyalg:

אני לא מסכים עם האנלוגיה בין ברק וליברמן.

ברק חזר לפוליטיקה רק עקב תקלה (מה שנתפס בציבור כצורך ב"מר ביטחון" שיאייש את תפקיד שר הביטחון), לאט לאט נקרעות השכבות מהבצל הזה, ובבחירות הבאות אין לו (כמעט) סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

ליברמן- יש לו גם אג'נדה אזרחית, ובבחירות הבאות הוא עשוי לקרוץ גם למצביעי שינוי בעבר, או מאוכזבי מר"צ (בהיבט של הכפייה הדתית).

אני נוטה להסכים איתך, אייל. והוא קורץ גם לציבור גדול של ימניים שמרגישים ששאר הפוליטיקאים בישראל ( במיוחד הימניים ) הם ערימה של קש וגבבה שרק עושה רוח אבל לא מעיזה לעמוד מול אף אחד. יותר מכך- ליברמן נתפס כאדם אמיץ שהולך עם האמת שלו ולא מעוות אותה לפי דרישות של עמים אחרים, בשונה מפוליטיקאים אחרים שמשנים את האידיאולוגיה שלהם פעם לכאן ופעם לשם ואי אפשר לסמוך עליהם. זו לפחות התחושה הכללית שאני מקבל. 

     Where other men blindly follow the truth, remember: nothing is true. Where other men are limited, by morality or law, remember: everything is permitted. We work in the dark, to serve the light. We are Assassins.      
כשראיתי את המעריצות של ג'סטין ביבר הבנתי סוף סוף מה המקור האמתי לשוביניזם
 
25/02/2011 20:31

הי שלג, לא רגיל לראותך כאן.

בדרך כלל אני רגיל לנהל ויכוח על ההבדלים בין רוויזיוניסטים למפא"יניקים.

כאשר ההבדלים הם לא בין ימין ושמאל, אלא בין אלא שעובדים וממש עושים משהו (מפא"יניקים שהקימו את המדינה) לבין הרוויזיוניסטים שמאמינים בדיבורים בלבד עם אפס עשייה (עיין ערך- ביבי, לבני, כן- גם ברק, שרק נואמים, או ומקצצים בתקציב- וזהו- אנשי הימין הכלכלי הקיצוני).

ליברמן נתפס כביצועיסט, (אם אקרא לו מפא"יניק הוא עשוי להיעלב) אבל נתפס כמי שרוצה לעבוד ולשנות, ולכן יש לו יתרון.

הטיעון שאיראן יכולה לעזור לברק שגוי, כי אין שום דבר שאיראן תעשה שיהיה טוב לברק, בניגוד לליכוד שלכאורה מרוויח מאיומים איראנים, ברק ממש לא שם (זה לא כאילו שאי לליכוד גנרלים משלו שנתפסים בטעות כמבינים יותר טוב בנושא), גם אם מחר יהיה איום איראני מיידי להשמדת ישראל- ברק לא ייתפס כמי שיכול לטפל בו יותר טוב מאחרים…

 

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: