מסר לעם ישראל של הרב ניר בן ארצי

מסר חשוב

(אורח)
 25/01/2011 16:03

דף המסרים המלא של הרב ניר בן-ארצי :

ריבונו של עולם מגביר את השטפונות, את הרוחות, את האש ואת רעידות האדמה. פעם נותן שטפונות קשים ופעם עושה רעידות אדמה קשים. פעם עושה הרי געש ואש קשה ופעם מביא רוח קשה שמשברת עצים והרים. כל יום מגביר הקב"ה מעשיו וכל שבוע מורגשת ההתגברות בעולם יותר ויותר.

האמריקאים דיברו על הקפאה, הקב"ה הקפיא להם את ניו-יורק. דיברו שוב על הקפאה – הקפיא להם את ניו-ג´רסי. בכל פעם שמנסים לדבר על הקפאה – הקב"ה מביא להם רוחות עזות וקשות ונותן להם לטפל בעצמם.

השטפונות מתגברים באוסטרליה ויהיו עוד מדינות הבאות בתור שיהיו להם שטפונות והן יעלמו מן העולם.

בטיסות יש שיבושים וסיבוכים ובלבולים במטוסים. הרבה מהמכ"מים, הרדארים והלווינים השתבשו וימשיכו להיות דברים משונים בכל העולם. דגים נפלטים מן הים ומתים, ציפורים מעופפות ומתות, כל זה – יד ה´ בדבר. אף אחד בעולם לא יכול לעצור את הקב"ה.

הכלכלה בעולם תלך ותתפרק, הסינים חושבים שהם יכבשו את העולם ובקרוב תהיה מכה קשה בסין. סין נשלחה לפרק את כלכלת אמריקה, רוסיה ואירופה ורק אח"כ סין תתפרק. יאכלו אחד את השני.

בממשלת ישראל עובדים עשרים וארבע שעות, הם תשושים וחלשים, נחלשים ונגמרים. אין להם כוח, יש עליהם עומס רב. רק משיח יכול להציל את כל המצב הזה.

יהודים יקרים, לא להקניט נהגים בכביש ולא ברמזורים, לא להקניט יהודים בכבישים ובכל מקום ומקום. כי הסטרא אחרא והיצר הרע רוצה לקלקל ולהרוס את הטהרה והקדושה ואת אורו של משיח.

הוא נכנס לאנשים ומשגע אותם, אז הם מאבדים עשתונות ועושים שטויות. לכן, לא להקניט ולא להציק לנהגים בכבישים ולא לצפצף – אלא, לוותר זה לזה. יהודים יקרים, לוותר זה לזה. אתה לא תדע מאיפה תבוא הבעיה, סע בזהירות ותחזור בזהירות.

בעם ישראל קורים ניסים, שהמוח האנושי לא מבין אותם. כל האנשים שלא מקיימים את עשרת הדיברות, יחשפו בארץ ישראל ובעולם. כולם! ללא יוצא מן הכלל. ריבונו של עולם אומר יתגלו – הם יתגלו כולם!

כדאי לכל יהודי ויהודי לקיים את עשרת הדיברות בדחיפות. אני מציע לכל עם ישראל, לא להתעסק עם הקב"ה. הוא מזהיר ומאיים והוא עושה חורבן בעולם, תוהו ובוהו והיהודים צריכים להבין שזה בגללם ובשבילם. אם לא יבינו – סכנה. הקב"ה מביא את רמזיו ודבריו, באופן מאוד מובן לכל יהודי ויהודיה. לא צריך פרשנויות, כל יהודי מבין. הקב"ה מדבר בגובה העיניים של כל יהודי ויהודי. שלא יהיה אפילו יהודי אחד שיפתח את פיו ויגיד ´לא הבנתי´. לא להתעסק עם הקב"ה.

אין גזענות בעם ישראל. הרבנים שומרים על היהדות ועל אחדות עם ישראל ועל דת ישראל, כדי שלא יהרסו ולא תהיה התבוללות כדי שעם ישראל ימשיך להתקיים.

מקור:  http://www.kikarhashabat.co.il/התחזית-של-הרב-בן-ארצי.html

 25/01/2011 18:35

אין גיזענות…. יש רק אלימות על רקע מאבקי שליטה בבית כנסת בין חסידות בעלזא לבין חסידים ליטאים, סביב מאבק שליטה על בית הכנסת "היכל שלמה" בעיה"ק בני ברק .

אולי ברגע שאנשים דתיים יבינו שבית כנסת נועד לאחד את העם,ולא יתפלגו ויריבו עליו, הם יוכלו להגיע להסכמה או לשלום בית עם החילונים, כדי לקדם את האינטרסים של עם ישראל.

כל עוד החילוניים מסטוכסכים עם עצמם, והדתיים מסוכסכים פלג עם פלג, מה הסיכוי שכל אחד מהם ימצא את הכוחות, היכולת והשפה להגיע להבנה ולהסכמה עם שאר עם ישראל?!

ובל נשכח את האהבה שיש בין הסיקריקים לפעילי "כולל פולין" , שכוללת אטימת דלתות בהתאם לטענותיהם של הסיקריקים ולכתב "המבשר" יונתן ברנשטין.

מסר חשוב

(אורח)
 25/01/2011 20:09
optikay:

אין גיזענות…. יש רק אלימות על רקע מאבקי שליטה בבית כנסת בין…

אל תנסה להסית את הדיון למקומות אחרים מהנאמר במסר החשוב.

הרב דיבר על "אין גיזענות" בהקשר ל-'מכתב הרבנים', ועל זה הוא אמר:

"אין גזענות בעם ישראל. הרבנים שומרים על היהדות ועל אחדות עם ישראל ועל דת ישראל, כדי שלא יהרסו ולא תהיה התבוללות כדי שעם ישראל ימשיך להתקיים."

 25/01/2011 20:14

אורח חביב, אורח יקר, אני לא מנסה להסית את הדיון,אני טוען שהרב העלה מסר חשוב, שהוא חלומות באספמיה כעת.

מבחינת צורת החשיבה, יהיה יותר קל להגיע לסיקריק עם בחור מישיבת כולל פולין, להבנות ולהידברות,מאשר  עם חילוני כלשהו.

המילים,אותן מילים, אבל תפישת העולם,והמשמעות שלהן היא שונה לחלוטין.

אם כרגע אנשים בעם ישראל, שמבינים את אותן מילים באותן משמעויות,לא מגיעים בינהם להבנות,מה הסיכוי שאנשים שמשתמשים באותן מילים,אבל במשמעויות והקשרים שונים לחלוטין, כן יצליחו להגיע להבנה ואיחוד לבבות?!

מסר חשוב

(אורח)
 25/01/2011 22:07

ראה אדון, תפקיד הרבנים הוא לומר את האמת, במיוחד אנשים כמו הרב הנ"ל שניחן בכוחות מיוחדים לחזות דברים, ומה שיעשו עם זה, זו כבר הבחירה של השומעים.

יותר מכך, מי שיכול להוכיח ולא עושה כן, נתפס עפ"י התורה בעוון של העוברי העברה.

לגבי הסיקריקים תרשה לי לחלוק עליך, כי הם יותר גרועים מחילונים, והרבה יותר קל לדבר עם חילונים (שרובם תינוקות שנישבו) על חזרה בתשובה, מאשר עם סיקריקים שהם אפיקורסים בתחפושת חרדית, הינו נוער שולים נושר של משפחות חרדיות במקור.

 26/01/2011 00:29

קאי,

הידברות היא המשימה שלנו, הבאים בשערי הקהילה הזאת. מנסים, ואח"כ מנסים שוב… ושוב… ושוב

אילו היתה הבנה מילולית, השקפת עולם דומה או זהה ותרבות אחת לכל העם היהודי על כל תפוצותיו – לא היה צורך  בהידברות – כי השיח הפנימי היה זורם, כי כולנו היינו קבוצה אחת די הומוגנית. הצורך בהידברות קיים וגדול – כי אנחנו לא כאלה, אנחנו מפולגים.

המסרים או ההתראות או האזהרות שדווקא כיום הצורך להתחזק רוחנית ומוסרית הוא צורך השעה הדחוף והגדול ביותר  מתרבים כל הזמן ומתחילים לזרום מכל הכיוונים. כבר לא מדובר רק בתמהוני/מיסטיקן התורן שזועק שסוף העולם מגיע ומוצא סימנים לכך גם בתופעות טבע רגילות וידועות, או בגילוי דעת/פשקוויל של רב של איזה פלג חרדי קיצוני:

הרב הקונסרבטיבי שלום לואיס נשא דרשה הקוראת לעשות בדיוק את זה בראש השנה האחרון, בבית הכנסת של קהילתו באטלנטה, ארה"ב. בדרשה הוא קורא למלחמתה של ישראל, על כל חסרונותיה, עם אויביה מלחמת בני אור בבני חושך, מלחמת גוג ומגוג וקובע כי אם ישראל תפסיד במלחמה העולם המערבי כולו בסכנה גדולה. התגברות הטרור האיסלמי בכל העולם מעידה על כך שהמתקפה היא על כל העולם המערבי, כאשר היהודי – כמו תמיד, הוא בדיקת הנסיון הראשונה, כמו אותה כנרית שנהוג להכניס למכרה כדי לוודא שהאויר בו ראוי לנשימה. המלחמה, על פי הגדרתו, היא קודם כל והכי חשוב – מלחמת הטוב  והמוסרי ברוע אכזרי ומתועב הבא להשמידו.

אבל במקום להכריז מלחמת חרמה חסרת פשרות, המערב וגם חלק מהיהודים עצמם, מפגינים בלבול מוסרי. הוא מצטט את הנביא ישעיהו: "אוי לכם שקוראים ליום לילה וללילה יום" וקורא להתאחד בהחלטיות ובזקיפות קומה מוסרית וערכית חסרת פשרות אל מול האיום הזה על כל מה שאנחנו, כל ערכי המוסר שלנו וכל מה שקדוש בעינינו.

כאשר בתוך זה שזורה האמירה (אצל לואיס – במילים אחרות, "חילוניות" הרבה יותר) – דע מאיפה באת ולאן אתה הולך – מה בעצם ההבדל?המסר אותו המסר, רק בלבוש אחר.

נשמע פוליטי? גזעני? – זה לא. המסגרת לכל הדרשה היא המעשיה הפותחת ומקדימה את הדרשה עצמה, על חסיד שהיה עובר מעיירה לעיירה ומוכר ספרי קודש. יום אחד נכנס לבית אמיד והציע לבעליו לרכוש ספר עיונים בתורה. הבנקאי הסכים, ולאחר ששילם לחסיד פתח בשיחה עימו ואף הזמין אותו לעשן סיגר עימו. החסיד שם לב שכדי להדליק הסיגר, תלש הבנקאי דף מספר הקודש והוושיט להבעירו באח הדולק. נטל החסיד  את שטר 100 הרובל שזה עתה קיבל והבעירו כדי להדליק הסיגר שבידו. ברור לרב שכל שקהל שומעיו בבית הכנסת יצדד במעשהו של החסיד, אבל הוא מציין שכיום בעולם דווקא הבנקאי  הוא זה שיוצג כגיבור ואילו המאמין החסיד הוא זה שיוצג כנבל.

בהמשך, מתייחס הרב למשמעות המוסרית של כל פרט אקטואליה/ פוליטיקה/ היסטוריה  שהוא מזכיר

הדרשה הזאת מכונה ברשת בשם "דרשת המאה". היא הועלתה על ידי הרב לואיס עצמו בשפת המקור, אנגלית,  כאן

 26/01/2011 02:02

שלום לאורח מסר חשוב,

אני מבינה את החשיבות והדחיפות שאתה חש בהעברת מסריו של הרב ניר בן ארצי לכלל ישראל.

עם זאת, עלי להעיר שכלל, כדי לשמור על זכויות יוצרים, אין להעלות כאן מאמרים מלאים מאתר אחר גם אם  הועלה קישור למקור המאמר (שזה הכרחי על פי חוק, מעבר לזכות שבהבאת דבר בשם אומרו) אלא רק לצטט חלק קטן מהם, כאשר הקישור למקור הוא זה המאפשר למעוניינים  את קריאת המאמר במלואו.

בהתאם לתקנון האתר, האחריות על שמירת זכויות יוצרים חלה על הגולש עצמו. לתשומת ליבך!

 27/01/2011 00:02

לאקי, דרשת המאה ודברי הרב הם נחמדים…

הבעיה היא שחילונים בטוחים שהם מספיק מצפוניים עבור קירוב לבבות,

ואילו אנשים דתיים, בטוחים שהם מספיק חזקים באמונה,על מנת שלא לאבד את הדרך במהלך ההידברות וההתקרבות לחילונים,כשבעצם, כשכל אחד נטוע בכיוון ובמחשבה הזו, אין באמת הידברות,וגם אם יש, אין קירוב לבבות.

אפשר לבוא ולדבר על קירוב לבבות מכאן ועד מחר… כל עוד המצב הוא שחילוני ודתי שומר מצוות לא יכולים חס וחלילה לאכול אחד אצל השני, ולהבין איך הבית של השני מתנהל, אין מה לדבר על אחדות בעם.

 27/01/2011 00:29

קאי,

לא רק שזה אפשרי, זה נעשה. לחילוני בודאי שאין בעיה לאכול אצל דתי. דתי לא יאכל אצל חילוני כל דבר, אבל אין לו בעיה לשתות אצלו תה או קפה שחור מכוס זכוכית, ואם רוצים – אפשר לברר מראש סוג הכשרות המקובל מאותו דתי ולכבד מאריזות קנויות בכלים חד פעמיים..ויש עוד אפשרויות. המגבלה היחידה היא שחילוני צריך לברר מראש.

כשמתארחים, גם אפשר לקבל מושג איך הבית מתנהל.

קאי, במשפחה שלי יש מחרדים ועד אתיאיסטים, כמעט מכל המגזרים. למיטב ידיעתי, עוד לא קרה אצלנו שמישהו לא ביקר משפחה כי האנשים בבית לא דתיים מספיק לטעמו, וגם ההיפך לא קרה.

כדי להידבר אין צורך לשנות דעה או לסטות מאמונה: מטרת ההידברות  היא ליצור הבנה הדדית, לא לשכנע. אפשר להבין בלי להסכים.

27/01/2011 00:33

לאקי, כשזה משפחה, אין ברירה… אני גם לא מכיר אדם דתי, שלא יקיים מצוות ניחום אבלים לשכן בגלל אי שמירת כשרות במשפחת הנפטר.

הפתרונות הם לא הבעיה לאקי, אלא חוסר המודעות,וחוסר הנכונות ללמוד או להבין איך ראוי להתנהג.

אותו חוסר רצון להבין איך ראוי להתנהג, זה אותו חוסר רצון שמונע את השגת ההבנה  והכבוד ההדדי.

 27/01/2011 01:39

קאי,

גם כשזאת משפחה, זאת בחירה. יש משפחות שבהן אצל חלק הבחירה אחרת.

כשמכירים בצורך להידבר, מחפשים דרך.

כשמוצאים דרך, מתחילה להיווצר מודעות.

כשיש כבר קצת מודעות, מוצאים דרך טובה יותר

ככל שהדרך טובה יותר לנדברים, נוצרת הבנה גדולה יותר

ככל שההבנה גדולה יותר, יש יותר מודעות

…וחוזר חלילה.

זה לא קל, אבל אפשרי – כי יש גם הרבה משותף.

 27/01/2011 01:44

לאקי, לא אמרתי שזה בלתי אפשרי, אלא שזה דורש רצון מצד שני הצדדים להבין,את ההגיון של הצד השני, ומוכנות לקיים את אותו מה שנתפש כ"אי- היגיון" של הצד השני.

לפי כל מה שאני רואה, אין יותר מדי רצון שכזה.

 27/01/2011 01:59

קאי,

אנו מבינים לא רק באמצעות הגיון אלא גם באמצעות הרגש. לא תמיד אפשר להבין ההגיון של הצד השני, אבל אפשר להבין איך דרך חשיבה מסויים מוביל למסקנות מסויימות, ולגבי מה שלא מובן אפשר ורצוי לשאול.

ההכרה בצורך להידבר היא נחלת רבים, אבל רק מעטים מרחיקים לכת עד כדי עשיה למען הידברות כזאת ונחישות למצוא דרכים לקיומה והמשכה.

מי שרוצה להידבר מוזמן לנסות זאת כאן, אבל יש דרכים נוספות רבות לעשות זאת. הקהילה הזאת מציעה רק כמה דרכים מתוך כל הדרכים האפשריות

מסר חשוב

(אורח)
 29/01/2011 23:25

ועכשיו המסר בצורה יותר מורחב באופן מוקלט לשמיעה:

http://www.kikarhashabat.co.il/הרב-ניר-בן-ארצי.html

669

(אורח)
 27/02/2011 10:12

ציטוט-

יהודים יקרים, לא להקניט נהגים בכביש ולא ברמזורים, לא להקניט יהודים בכבישים ובכל מקום ומקום. כי הסטרא אחרא והיצר הרע רוצה לקלקל ולהרוס את הטהרה והקדושה ואת אורו של משיח.

=====================================================================

כמה אתה טועה בפסוק הזה

מכאן אני לומד שבקבלה אין לך כלל ידע

אותה סיטרא אחרא היא זו שתביא את המשיח

נ.ב. אף מת לא יקום מקיברו כפי שמלא אנשים חושבים.

מי שמבין בקבלה יבין על מה אני מדבר

תגובה אחת בנושא “מסר לעם ישראל של הרב ניר בן ארצי

הוסיפו את שלכם

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: