זוג נאו נאצים חזר בתשובה

יולי

(אורח)
 27/09/2010 10:22

קרוב לעשר שנים שפאבל ואולה מפולין חלקו אהבה גדולה ואידאולוגיה משותפת. הוא גלוח ראש אלים וחבר בתנועה הנאו-נאצית של ורשה; היא תומכת ומעודדת מקרוב את תפיסת העולם הלאומנית של בעלה. עד ששניהם גילו לתדהמתם שהם יהודים וחזרו בתשובה. "פעם האמנתי שהיהודים הם השטן הגדול של העולם", נזכר פאבל, "היום אני יהודי בעצמי".כמה שנים לאחר שחייהם היטלטלו בסערה, פולה ופאבל בני ה-33 שינו לחלוטין את חזותם – היא בכיסוי ראש ובחצאית שחורה, הוא לומד תורה בבית כנסת אורתודוקסי, עטוף טלית, וזקן ארוך מעטר את פניו.

לידיעה המלאה

איזה סיפור מדהים! זה מלמד על כמה ששנאת עם שלם זו בורות. מי ייתן וכל הניאו נאצים ייחשפו לסיפור הזה.

28/09/2010 01:22

שלום אורח,

ההסטוריה היהודית זרועה בהמון מקרים כאלה. כל ספור כזה, כולל זה שהעלית כאן, הוא מדהים לכשעצמו ומעורר הרבה מחשבות

חברתי הטובה בתיכון גילתה שהיא יהודיה במלחמת ששת הימים. היא ידעה שאמא שלה נולדה באלכסנדריה ולכן ביומיים הראשונים של המלחמה היא התיחסה לחדשות משדה הקרב כאל אסון, בחושבה שהיא גם מצריה. היא לא הבינה מדוע אימה שמחה כל כך. מששאלה וקיבלה תשובה, השוק היה גדול. כמה שנים אח"כ עלו לארץ. מאז היא מאד פטריוטית, למדה המון על התרבות היהודית וגם עברה תהליך דתי שהיום אולי היו מגדירים כחזרה בתשובה. היא לא הגדירה זאת כך מעולם: זה חלק אינטגרלי מן המורשת היהודית וההגדרה העצמית האישית. היא לא אדם דתי מאד כיום ומעולם לא היתה, אבל את עיקרי המורשת היהודית מכירה וחיה על פיהם. מה שלא לימדו הספרים, אני בטוחה שהמשפחה היהודית השורשית שיש לה כאן בארץ השלימה בעבורה כבר מזמן.

 

בתקופות שיש אסונות גדולים הניחתים על העם היהודי – כמו שואת מלחמת העולם השניה במאה הקודמת, כמו גירוש יהודי ספרד  ב-1492, מתרבים מאד מקרים כאלה. מצד שני, זה גורם אצל רבים משבר אמוני – הגורר אצל חלק התרחקות מהדת, כל דת שהיא. אצל אחרים זה גורם להימשכות אחר רעיונות מיסטיים: ספר הזוהר נכתב בעקבות גרוש ספרד. וכיום – רבים  נמשכים אל תורת הנסתר היהודית – גם בין היהודים וגם בין אומות העולם.

כך, לפני כמה שנים התפרסמו בעיתונים כמה סיפורים על ילדי נאצים (גרמנים ואחרים) שבהתבגרם התגיירו והפכו יהודים אדוקים מאד בדתם,  וגם ההיפך קורה: יהודים שהשתמדו והפכו שונאי יהודים.

וכן, שנאת עם שלם מקורה בבורות, כמו כל גזענות שהיא – מכל הסוגים

 

 28/09/2010 12:18

עוד על גזענות, שנאת יהודים ותוצאותיה

ילדים יהודים בשואה – רקע כללי (באנגלית קלה ובקיצור)

על ארגון של 700-800 פולנים שגילו שהם יהודים רק בזקנתם, או לקראתה – מתוך האתר (היסטוריה ומי אנחנו) – ויש גם ארצות אחרות בהן ארגונים כאלה…:

  Two years earlier*  a Los Angeles newspaper published a Reader's letter who wrote she had been carried out of the ghetto as a baby, hidden by a Polish family, that she does not know who she is and has never told anyone about it, not even her husband. She was interested to find out whether there are any others of a similar fate and asked them to phone her. In the first week 60 persons phoned from the USA – Jews who had been hidden in their childhood by Christians – Poles, Czechs, Yugoslavs, French, Belgians. Further calls were from people in Europe.

*כלומר ב-1989

האנשים שהצילו את הילדים והתינוקות האלה אז, נוצרים ברובם, הם כיום בחלקם חסידי אומות העולם. חלקם, לא כולם – כי יש גם מי שעשו כל מאמץ להסתיר מן הילדים את זהותם היהודית גם בבגרותם, גם אם עובדת היותם אסופים לא הוסתרה.

 

בביקורו של האפיפיור כאן בארץ לפני שנים אחדות, פנה אליו ארגון יד לאחים בבקשה לקבל רשימת הילדים שהוסתרו בזמן המלחמה במנזרים: רוב המנזרים עשו כל מאמץ שילדים אלה יגדלו כנוצרים לכל דבר – יש כיום עשרות אלפי משפחות נוצריות (אם לא יותר) ברחבי העולם שאין להן מושג על שורשיהן היהודים אך ורק מסיבה זו.

 

והמלצה קטנה, לכווולם, כל אחד ואחת – לקרוא [לפחות (;] את הקטע הקצר שכאן

לאחר שקראתם הקטע, ואולי גם את הספר, שהוא בעצם ספרון – לא יותר מקונטרס, אולי יעניין אתכם לקרוא גם את זה

 29/09/2010 21:23

תחשבו כמה אומץ, אותם אנשים צריכים, כדי לבוא ולשנות את כל ראיית עולמם ממה שהאמינו בו 30 שנה מחייהם, לזווית ההפוכה בדיוק, ב180 מעלות.

יתכן וחלק מהאנשים, היו מתכחשים לזה,ולא היו משנים את חייהם ככה.

 02/10/2010 22:11

קאי,

מכל ילד מאומץ נדרש הרבה אומץ כדי לגלות מיהם הוריו מולידיו. ההתמודדות עם הגילוי אף פעם לא קלה – גם כאשר הם בני אותו עם ודת כהוריו המאמצים.

כאשר מדובר בבני עם אחר ודת אחרת שמוצאם האמיתי הוסתר מהם, הדבר גורר אחריו בדרך כלל משבר זהות שבעקבותיו בא שנוי של חלק מהעמדות והשקפות החיים. בדרך כלל השנוי או שינויים לא כל כך קיצוניים, אבל כמעט תמיד (ממה שהכרתי ושמעתי) יש לפחות שינוי חד אחד במסגרת הגדרת הזהות העצמית מחדש שעוברים כתוצאה מן הגילוי.

 

כמובן שאחת האפשרויות לבחירה היא התכחשות. זה לא פעם פתרון טוב בטווח הקצר, אבל בטווח הבינוני והארוך התכחשות היא אף פעם לא בחירה טובה: בדרך  כלל היא גובה מחיר בריאותי ונפשי כבד.

אני מתארת לעצמי שכאשר בני הזוג גילו זהותם האמיתית, עולמם חרב עליהם. הנס הגדול שקרה להם הוא שלאחר שיצאו לחקור וללמוד מה בעצם משמעות הגילוי הזה, גילו שניהם יחד שהם ממש מתחברים למורשתם הלאומית, התרבותית והדתית.

הינדיק

(אורח)
 03/10/2010 15:14

אכן סיפור מדהים ומשמח לפחות בשבילנו (אני לא יודע לגבי הנאו נאצים) יש המון סיפורים כאלה …

 

לפניי שנה בערך ראיתי תוכנית (לא זוכר איזה ערוץ) יש עמותה או אולי זה חבד (לא זוכר בדיוק) שמחפשים יהודים בפולין ,שחיים היום כגויים כתוצאה מהשואה אם הם עצמם או ילדיהם …

 

ויש כבר כמה קהילות כאלה שמארגנים להם שבתות וחגים ביחד ….יש שם אנשים פשוטים ,כמרים, אקדמאים ועד… כמו שרואים נאו נאצים… אכן מרנין לראות…

 

"תחשבו כמה אומץ, אותם אנשים צריכים, כדי לבוא ולשנות את כל ראיית עולמם ממה שהאמינו בו 30 שנה מחייהם, לזווית ההפוכה בדיוק, ב180 מעלות.

יתכן וחלק מהאנשים, היו מתכחשים לזה,ולא היו משנים את חייהם ככה"

אכן צריך אומץ רב ….

קאי !!! אתה לא יודע כמה אתה צודק… אנסה להסביר אולי בבדיחה

שני חסידים מדברים בניהם וכל אחד משבח את גדולת הרבי שלו ..

אחד אומר : הרבי שלי נכנס לבית החיים, מכה על המצבה ואומר.. ברוך מחייה המתים…. והמת קם לתחיה…

החסיד השני אומר: הרבי שלי נחמן מברסלב מחייה את החיים…

ולמי שלא הבין

 ברבור יפיפה, שכל חייו שחושב שהוא ברווז מכוער, מתעורר יום אחד ומגלה שהוא ברבור יפיפה ומשנה את חייו זה דבר יפה מדהים ודורש אומץ…

 

ברבור יפיפה שכל חייו חושב שהוא ברבור מכוער עד שהיום אחד הוא מגלה שהוא ברבור יפיפה ומשנה את חייו זה דורש הרבה יותר אומץ.

 

יהודים טובים ששומעים יהדות ועל השם חלקם משנים את חיים " וחלק מהאנשים, היו מתכחשים לזה,ולא היו משנים את חייהם ככה"

 

סיבות מסיבות שונות לרוב על-פי מה שאני פוגש חוסר אומץ…. פחד ואימה…. ממה יגידו ו.. "מה עכשיו לשנות הכל…."

 14/10/2010 02:33

ובכן, על פי מאמר באתר של קול פולין הסיפור הזה מדהים אפילו יותר ממה שנדמה במבט ראשון. המאמר מספר על מגמה פופלארית בחברה הפולנית הקתולית: שימור התרבות היהודית שהיתה בעבר בפולין! יש בתוך כל אלה גם כאלה שגילו שורשיהם היהודים, אבל בהחלט לא כולם. כל הדוברים כמעט מדגישים שזאת מגמה גוברת בחברה הפולנית כיום: –

מורשת אבודה בפולין

05.07.2010

 

מה מביא מאות סטודנטים נוצרים קתולים, דווקא בפולין, להירשם ללימודי יהדות, ללמוד עברית ויידיש, לחגוג חגי ישראל ולראות עצמם כמשמרים של מורשת אבודה?

להמשך

רדיו קול פולין הוקם ב-2007 והוא התחנה הראשונה המשדרת בעברית מוורשה, ניתן לקלוט אותו גם בישראל. תכני האתר, שנתקלתי בו לראשונה הערב, נראים מרתקים. אין לי ספק שאשוב לשם – אולי כדאי גם לכם להציץ.

4 תגובות בנושא “זוג נאו נאצים חזר בתשובה

הוסיפו את שלכם

  1. תוכנית "עובדה" של אילנה דיין מ-10 בינואר השנה היא תחקיר על סגדי צ'ונאד, סגן ראש מפלגת יוביק ההונגרית, מפלגה ימנית קיצונית וניאו נאצית, אשר גילה יום אחד שהוא יהודי מלידה. בתכנית הוא מספר לראשונה על כך – מה קרה ואיך, ההלם והלבטים – ואיך זה הוביל ומוביל אותו לחזרה בתשובה. [אגב חזרה בתשובה – בתכנית תגלו שזה ממש לא מה שחשבתם 🙂 ]
    http://www.tvland.co.il/rdir.asp?id=51938

    אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: