מדוע הסכם עם החמאס לא יתן כלום, ואת מי החמאס בעצם מייצג?!

הנושא הבא הועתק במלואו והועלה בסופ"ש מהסיבה שחמאס הודה שגם אם ישראל והרשות הפלסטינית יחתמו על הסכם שלום,וגם אם העם הפלסטיני יהיה מוכן לוויתורים שנדרשים, הוא לא יכיר בהסכם כהסכם שלום אלא רק כהודנא, הפסקת אש. לידיעה המלאה פה.

1 מתוך 1 (22 הודעות)

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,740
 

09/01/2009 00:29
ראשית, בואו נבין בעצם מהו אירגון החמאס.החמאס היא תנועה איסלמית פונדמנטליסטית, בדומה לחיזבאללה,אך היא סונית  שפועלת בפלסטין בעיקר בעוד החיזבאללה היא שיעית ופועלת בלבנון.תנועה פונדמנטליסטית, היא כל תנועה שמנסה ליצור חברה שמתנהלת על פי חוקים דתיים קיצוניים וההגשמה שלה היא באמצעות דרך של הפחדה וטרור. מבחינת המערב, אין הבדל בין השניים,אולם השיעים לאחר שישתלטו על כלל העולם, יהרגו את הסונים שיתנגדו לשלטונם עליהם, כי מנהיג רוחני מדיני של העולם האיסלמי, חייב להיות צאצא ישיר של מוחמד, דהיינו עליו להיות מנהיג התנועה השיעית, לפי עמודי התווך של האיסלם השיעי.(יש שישה כאלה, בניגוד ל5 שיש לסונים)החמאס הוא חלק מתנועת האחים המוסלמים,(המוטו של האחים הוא: "אללה הוא מטרתנו. הנביא הוא מנהיגנו. קוראן הוא חוקנו. ג'יהאד הוא דרכנו. מוות בדרכו של אללה הוא הנעלה בתקוותינו".) אולם ייחודה הוא בזה שהיא מנסה לקדם את המדינה הפלסטינית. הוא יודע שמטרותיו רחוקות מהגשמה מלאה כרגע, אבל יש לו אורח רוח לחכות לעיתוי המתאים כדי לקיימן.לחמאס יש זרוע צבאית, גדודי עז אדין אל קסאם וזרוע פוליטית חברתית.החמאס בעצם העתיק את המודל של פעילותו מהחיזבאללה. מצד אחד מאבק מזוין בכובש הישראלי, ופגיעה בחברה הישראלית, מצד שני הוא מקים בתי ספר, ומסגדים,ובתי חולים לשימוש האוכלוסיה המקומית,על מנת לזכות באהדה ובמנדטים לבית הנבחרים.החמאס מאמין כי שטח א"י הוא שטח מוסלמי, דאר אל איסלאם,ארץ האיסלאם, ולאנשים מדתות אחרות אין זכות קיום בשטח זה,למעט מאמינים מדתות הספר האחרות (יהדות נצרות וזרטוסטרא ) ,בתנאי שיכירו בשילטון המוסלמי הדתי כשילטון הלגיטימי וישלמו מס גולגולת.

החמאס, אמין שהדרך להגשמת החלום הזה, התיאוקרטיה שלו זה דרך הגיהאד שזו מלחמת חורמה נגד כופרים. דהינו כלעוד מדינת ישראל קימת, אידיאולוגית, החמאס לא יכול ולא יהיה מוכן להכיר בה כשליטה הלגיטימית על א"י, שהיא לב דאר אל איסלאם. (ארץ האיסלאם).

החמאס לא מעוניין לכפות את מדינת ההלכה על הלאום הפלסטיני,ולכן הוא מקים בתי ספר ומסגדים, ופעולות חברתיות, וקייטנות, ואף שידורי טלוויזיה של פרפור, על מנת לקנות ולחנך מגיל קטן את הילדים הפלסטינים לשינאת הציונים,ולהסכמה עם דרך החמאס גם כצורת חיים, ועם מדינת הלכה איסלמית כצורת שילטון.

החמאס כבר העביר חוקים בנוסח הקוראן,ועונשים כמו שיש באיראן, (כריתת יד לגנב, ואיסור על השתכרות בפומבי או העלבת הדת האיסלמית והקוראן. )

אם החמאס יכיר בישראל,או יוותר על דרך הג'יהאד, החמאס בעצם יוותר על שני עקרונות חשובים שמופיעים באמנת החמאס, ובעצם ישאר ריק מתוכנו ומהאידיאולוגיה שלו, ויהפוך ללא לגיטימי בעיני תורמיו ותומכיו ברחבי העולם.

לכן, מול החמאס, אי אפשר יהיה לחתום על הסכם שלום בר קיימא. ניתן כן להגיע להודנא, או לתהדייה, שהן הפסקות אש.

אפשר לעשות על זה הרצאות שימשכו ימים ושבועות רבים,רק על ההיסטוריה שלו,מי היה קסאם שעל שמו גדודי עז א דין אל קסאם, וכמו כן הרקטה קסאם, מי היו מנהיגיו, ולמה הוא משגשג דווקא בלבנון,ולא בירדן או מצריים, ולמה הוא אינו פועל בסוריה, אם יש להם אינטרסים משותפים רבים.

אבל אנסה לגעת רק במה שרלוונטי, ואסביר בקצרה:

חמאס זה בעצם חָרַכָּתּ‏ אֶל-מוּקָאווָמָה אַל-אִסלָאמִייֶה או תנועת ההתנגדות האיסלאמית ובפירוש מילולי התנגדות או גבורה.

|

הצטרף 23/07/2008
הודעות 425
11/01/2009 09:53

קאי,

העלית עובדות נכונות שלא ניתן להתווכח איתם, אולם אשאל אותך את השאלה הניצחית שכל העולם בעצם עכשיו שואל את ישראל (וימשיך לשאול גם אם נציג בפניו את הטיעונים הנ"ל). גם אם חמאס מעוניין בהשמדת ישראל זה לא נותן לגיטימיות להרג "חפים מפשע" ושימוש בכוח כנגד "רכוזי אוכלוסין" במקום הצפוף בעולם.

ישראל צריכה לכבד את זכות הקיום של הפלסטינים ולאפשר להם לחיות בכבוד ואז הם יבינו שישראל אינה "השטן".

(הדברים נאמרו ע"מ ליצג את הדעה הרווחת ברוב חלקי העולם – ולא על מנת לפגוע במן דהוא ואין הם מהווים את דעתי האישית)

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,740
12/01/2009 01:47

 עובר אורח, תודה רבה שהובלת את הדיון לנקודה השניה….

 לכל מדינה ומדינה בעולם, יש את הזכות להגן על עצמה.

ישראל פתחה במאבק הצבאי הזה לאחר שבמשך 8 שנים, לא פעלה למרות שהיתה שעמדה בפני התקפות טרור שאיימו על תושביה יום יום.

אף מדינה אחרת לא היתה סובלת מעשי איבה שכאלו במשך כל כך הרבה זמן בלי תגובה. ראו ערך הממלכה המאוחדת, ומחתרת הIRA. ראו ערך המחתרת הבסקית ויחס הממשלה הספרדית.

רק לפני כחצי שנה , ראש ממשלת ספרד בא ואמר שלאחר נסיון מר של שנים, הוא הבין שמדיבורים מול המחתרת הבסקית,לא ישיג ביטחון לתושבי ספרד,ולכן לא ישא איתם.

אם לישראל לא היה אכפת מתושבי הרצועה, היא היתה משטחת את כל רצועת עזה עם דחפורים וטנקים,שרק ממשקלם היו ממוטטים את המנהרות שיש ברצועת עזה,על כל מה שנמצא בהם.

איזו מדינה אחרת, היתה מחלצת חמושים שמסתתרים במנהרות להברחת נשק שלהם, לאחר שהן קרסו? 

אם היה לידי ישראל נשק פחות מדויק, אף מדינה לא היתה יכולה לבוא בטענות, כי כושר הדיוק של ישראל קטן. דווקא בגלל הדיוק הגבוה מאוד יחסית של הנשקים של צה"ל אפשר לבוא בטענות על פגיעה של אזרחים "חפים מפשע".

אותם אזרחים חפים מפשע, בחרו באופן דמוקרטי בחמאס בבחירות האחרונות, והוזהרו מפני פעילות של צה"ל באזור. כל מי שלא ברח, זו בעיה שלו כבר. ישראל עשתה מעל ומעבר, על מנת למזער את הנזקים האפשריים להם.

כמו שאומרים: אדם שהולך לישון עם כלב, שלא יתפלא שלמחרת בבוקר יש עליו פרעושים.

פעילי חמאס כבר קראו לא פעם לאנשים להצטופף ליד ביתם של מנהיגים שהיה חשש שצה"ל ינסה לחסל באופן ממוקד. אם למנהיגים הנברחים של הרשות הפלסטינית לא אכפת מגורל אזרחיהם, זה לא ימנע מישראל לפעול ולעשות את מירב המאמצים להגן על תושביה, ועל חייליה.

ישראל מקבלת ועושה את מירב המאמצים להגן על רכושם על חייהם ועל כבודם של הפלסטינים, גם במחיר של גרירת המאבק על פני יותר זמן, מה שממעלה את הפגיעה באורח החיים של תושבי הדרום,וחיי חיילינו.

עם זאת, אם ישראל מעבירה סיוע במזון לרצועה, ואנשי החמאס מחלקים אותו רק לחמושיהם, כדי שיוכלו להמשיך ולהסתתר, האם זו אשמת ישראל שהחמאס לא נותן להם לחיות בכבוד,ומרעיב אותם?!

 חשוב לזכור, שזה לא מלחמה, אלא עימות בעצימות נמוכה, או מלחמת גרילה. כשפועלים מול כוחות גרילה שנמצאים בלב אוכלוסיה מקומית, שנמנעים מעימות חזיתי.הם גוררים את הלחימה ללב של אזור מאוכלס היטב, שאינם לובשים מדים במטרה להקשות על ההפרדה בין אזרח לחייל, זה מקשה על צה"ל לשמור על אורח חיים תקין כל הניתן לתושבי הרצועה.  כי צה"ל בודק כל אחד, כי כל אחד עלול להיות פעיל חמאס שמנסה לברוח,או לאסוף מודיעין , במסווה של אזרח תמים, נהג אמבולנס, ואף עיתונאי. צה"ל גם חשף נסיונות הברחה של אמל"ח באמבולנסים, ולכן רוב האמבולנסים גם הם מעוכבים עד להגעה של אמבולנס צבאי, או בדיקה מקיפה של האמבולנס.

הצטרף 23/07/2008
הודעות 425
12/01/2009 08:56

מאוד הייתי רוצה לענות – אולם את "טיעוני העולם" מכאן והלאה אנני מכיר,

אז אם מי שהוא חושב שיש לו מה להגיב על דבריו של קאי הוא בהחלט מוזמן, ולא מתוך רצון להתנצחות כ"ש אלא מתוך רצון לנסות ולהבין כיצד פועלת המחשבה של אזרחי ישראל הערבים בפרט ולנסות ולהבין את דרך המחשבה של העולם בכלל, אותו עולם ששותק כאשר מליוני חפים מפשע נרצחים בסיכסוך הדמים בדארפור אולם זועק כשמחבלי החמאס נהרגים בעזה.

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,910
12/01/2009 22:42

 הממ.. דארפור…. טבח שפליטיו מצאו מקלט , זמני לפחות, בישראל – כי אף מדינה ערבית לא היה מוכנה…

גם על זה העולם שתק, ועדיין שותק – למרות שהדברים התפרסמו בריש גלי.

למה?

אני לא יודעת למה, רק נזכרת בביטוי ביידיש ששמעתי איפשהו: "עוילעם גוילעם", כלומר – העולם גולם.

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,740
13/01/2009 01:32

מדוע מועצת זכויות האדם באו"ם מגנה את ישראל,ולא מגנה את הטבח בדראפור?

המועצה,  מקבלת החלטות שמועלות ע"י מדינות מוסלמיות מאפריקה ומאסיה  ובנות בריתן שהן רוב המועצה .

כל המדינות מהאיחוד האירופאי נמנעו, בגלל הניסוח החד צדדי של המסמך, ובגלל שלא מוזכר שישראל מבצעת פעולות אלה על מנת להגן על אזרחיה,, ורק קנדה הצביעה נגד. (ארה"ב לא חברה במועצה זו).

לגוף הזה ולקודמו,(הנציבות לזכויות אדם) יש יחס מיוחד לישראל. הגוף הקודם פורק בגלל היותו חד צדדי וממוקד כנגד ישראל. הגוף הנוכחים, ממשך באותו מתווה שמתמקד בגינוי ישראל. (18 החלטות גינוי לישראל) ומתעלם מהפרות זכויות אדם חמורות לא פחות ואף יותר באפריקה,ואף באירופה.

המדינות החברות בגוף הזה מנטרלות כל חקירה כול נושא של הפרת זכויות אדם בארצן,בדיוק כמו שהיה נציבות לזכויות אדם.

הצטרף 23/07/2008
הודעות 425
13/01/2009 08:55

ואולי זה מחזק בעצם את אימרתו של בן גוריון שהתייחסה לכל הארגון הזה "או"ם שמום" !

Anonymous

(אורח)
13/01/2009 13:18

בוודאי התכוונת ל- אורך רוח.

חבל ששגיאות הכתיב פושות גם בחלקות הטובות…

הצטרף 23/07/2008
הודעות 425
13/01/2009 13:46

שלום לך אורח וברוך הבא.

אתה כמובן מוזמן להירשם ולהישאר להירשם ולהישאר .

שנוגע לניק שלי – אין שם טעות אכן מדובר על "עובר אורח" (אם אני לא טועה כולנו עוברי אורח בעולם הנוכחי אבל לא לכך התכוונתי בניק שלי (תוכל לקרוא על כך כאן )

ולביום בכל זאת אתייחס לאורך הרוח – אני חושב שאחד הדברים הכי חסרים לישראלים הוא באמת אורך רוח, שכן אם היה לנו מעט מהתכונה הנפלאה הזאת בוודאי היינו מצליחים להשכין שלום בנינו לבין עצמינו (ואח"כ השלום עם שכנינו יהיה בר השגה גם הוא)

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,910
13/01/2009 20:24

 כמה שאתה צודק, קאי………..

אני מצטטת מכתבה שהופיעה באפוק טיימס בדצמבר האחרון:

ההיסטוריון חוקר השואה הפרופ' יהודה באואר… "ארה"ב העבירה למועצת הביטחון של האו"ם את העובדות על רצח העם המתבצע על ידי סודאן, אבל לסין יש שדות נפט בסודאן ואין לה שום מוטיבציה ללחוץ על סודאן. עכשיו יש לסין זיכיונות נפט בדרפור עצמה. בכסף שסודאן מקבלת מסין בדולרים שהגיעו מארה"ב היא קונה נשק ברוסיה. אז אין סיכוי שהאו"ם יתערב בסודאן כיוון שבמועצת הביטחון שלו יושבות המדינות בעלות האינטרסים". פרופ' באואר טוען כי לגבי בורמה המצב דומה, כי גם שם לסין (וגם להודו ותאילנד) יש זיכיונות נפט "לכן האו"ם מתערב רק במקום בו לאף מעצמה אין אינטרס הפוך" טוען פרופ' באואר.

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,740

27/10/2009 20:42

אפילו אבו מאזן, הבין שהחמאס לא מייצג את הפלסטינים ולא פועל לטבת האינטרסים שלהם, וכופה עליהם בחירות חדשות….

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,740
26/05/2011 13:50

אז… מה דעתכם כעת?

האם הסכם עם חמאס כשהוא חלק ממשלת הרשות הפלסטינית, יגרום לו לקבל את ישראל, או שכעת יש טעם ולגיטמציה לנהל מולו משא ומתן?

הצטרף 19/10/2008
הודעות 5,860
26/05/2011 15:26

זו לא השאלה, השאלה הנכונה היא האם יש טעם לנהל מו"מ עם הרשות הפלסטינאית, או לא.

אפשר לשאול- מה הטעם להתמקד בשיפור חייהם של שנים שלוש מליון פלסטינאים היושבים ביהודה, שומרון וחבל עזה- אם הם מתעקשים שחמישה-שישה מליון פלסטינאים אחרים יחזרו לישראל (דבר יש קונצנזוס נגדו- לפחות אצל היהודים).

קודם נא לפתור את הבעייה המרכזית- אחרת נראה מה עושים עם הסכם הפיוס.

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,910

26/05/2011 16:56

מאחר שאבו מאזן רוצה שבספטמבר תוכרז מדינה פלסטינית בשטח יו"ש, איזה בסיס יהיה לו  אחרי שזה יקרה לדרוש שפלסטינים מכל מדינה שהיא בעולם יחזרו לכל מקום שהוא מלבד מדינת הלאום שלהם?

הצטרף 19/10/2008
הודעות 5,860
26/05/2011 17:29

מעניין לציין שהוא מטפל בזה כשני דברים נפרדים-

1) על ישראל להפסיק את הכיבוש ולצאת משטחי הרשות (ולתת חופש לשנים שלושה מליון פלסטינאים)

2) לאפשר לכל שאר הפלסטינאים לחזור אל המקומות מהם הם גורשו ב-1948

העובדה שהעולם מבין שיש בעייתיות עם הדרישה השנייה, ולכן בכל חשיבה על מו"מ- קוברים את הדרישה הזו לשלב הסופי- מראה חשיבה רדודה של בת יענה, שחושבת שאם לא נדבר על זה עכשיו, יהיה יותר טוב לאחר מכן.

מה הקשר בין שיפור במצבם של הפלסטינאים ביהודה שומרון וחבל עזה, לבין הפלסטינאים שיושבים במחנות הפליטים במדינות אחרות? מישהו חושב שהם יגידו- אה, ויתרתם על חברון, אז אני מותתר על החלום שלי מזה 60 שנה ומוכן להשתקם במקום אחר- כולל במדינה שלי?

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,910
26/05/2011 19:53
eyalg:
מה הקשר בין שיפור במצבם של הפלסטינאים ביהודה שומרון וחבל עזה, לבין הפלסטינאים שיושבים במחנות הפליטים במדינות אחרות?

הקשר הוא אונר"א.

כל זמן שמחנות הפליטים האלה קיימים, למדינות הממנות את אונר"א יש השפעה ישירה על הפלסטינים, כי הפלסטינים זקוקים לעזרה הזאת.

דחיית הדיון בעניין השיבה היא במפורש דחיית פתרון הבעיה הפלסטינית כאינטרס של כווולם מלבד ישראל והפלסטינים

הצטרף 19/10/2008
הודעות 5,860

26/05/2011 20:16

LuckyHunch:
eyalg:
מה הקשר בין שיפור במצבם של הפלסטינאים ביהודה שומרון וחבל עזה, לבין הפלסטינאים שיושבים במחנות הפליטים במדינות אחרות?

דחיית הדיון בעניין השיבה היא במפורש דחיית פתרון הבעיה הפלסטינית כאינטרס של כווולם מלבד ישראל והפלסטינים

לא הבנתי את המשפט האחרון, מדוע זה לא אינטרס של ישראל והפלסטינים?

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,910
27/05/2011 02:32
eyalg:
LuckyHunch:
eyalg:
מה הקשר בין שיפור במצבם של הפלסטינאים ביהודה שומרון וחבל עזה, לבין הפלסטינאים שיושבים במחנות הפליטים במדינות אחרות?

דחיית הדיון בעניין השיבה היא במפורש דחיית פתרון הבעיה הפלסטינית כאינטרס של כווולם מלבד ישראל והפלסטינים

לא הבנתי את המשפט האחרון, מדוע זה לא אינטרס של ישראל והפלסטינים?

מה שהיה היה, והבעיות של היום אינן הבעיות של 1948.

הפלסטינים של היום הם ברובם צאצאי הערבים שעזבו ביתם בארץ ישראל ב-1948 בגלל הבטחות שלבסוף לא קוימו, וכיום המבטיחים כבר מזמן לא יכולים לקיימן. ישראל אינה זאת שהבטיחה אז ולא קיימה, אלא שורה של מדינות ערביות ו/או מנהיגיהן אז.

ישראל אינה צריכה לקיים הבטחות שהבטיחו אחרים, וברור לפלסטינים שלא תעשה כן – לכן החמאס פועל להשגת קיום אותן הבטחות בכוח. מה שלא הצליחו להשיג בכוח מעל ל-10 מדינות ערביות בבת אחת ב-1948, ללא ספק לא יצליח להשיג ארגון טרור בודד. הפונדמנטליזם האיסלאמי שהחמאס הוא אחד מביטוייו-יישומיו כולו תקוע בעבר, הרחוק והקרוב – לא בגלל שמדובר באיסלאם (אם כי אפשר להביא הרבה דוגמאות ספציפיות לאיסלאם/לערבים שיוכיחו זאת) אלא בגלל שכל פונדמנטליזם דתי  כזה, בצורה בולטת.

אבל הבעיות העכשוויות של הפלסטינים כפליטים שאינם רצויים בשום מקום כאזרחים הן בעיות ממשיות, יחודיות להם.  זה אינטרס פלסטיני מובהק להפסיק להיות פליטים באמצעות עצמאות מדינית, וכמה שיותר מהר – כי רק אז ורק כך יוכלו להתחיל לפתור את בעיותיהם כקבוצה יחודית שאין דומה לה. רק אז, כשיהיה לפלסטינים מקום שיוכלו לקרוא לו בית, יוכלו להתחיל לפתור בעיותיהם ולבנות חברה בריאה ונורמטיבית. ככל שזה יקרה מוקדם יותר, מבחינתם ייטב.

ישראל, שיש אוכלוסיה פלסטינית גדולה בשטח שבשליטתה, שטח שמעולם לא היווה חלק ממדינת ישראל, בעלת אינטרס להתמקד בפיתוח  וטיפוח שטחי ישראל הריבוניים – מה שלא אפשרי כל זמן שהיא שולטת בשטח זה, שהוא יו"ש. מאחר שממשלות שמאל וימין כאחת רואות בסיפוח יו"ש לישראל כמה שמנוגד לאינטרס של העם והמדינה, הפתרון היחיד לבעיה ולנטל הזה הוא ויתור על שליטה בשטח זה לטובת מי שהיה אמור להיות הריבון בו מלכתחילה (כלומר – מ-1948). – לא בלי התייחסות לעובדות בשטח שהשתנו מאז, וגם מאז 1967.

מדינת ישראל טעתה וגם שגתה בהקשר זה במהלך השנים, הפלסטינים טעו וגם שגו במהלך השנים, וכנ"ל גם מדינות ערב השונות. ככל שדוחים תיקון טעויות ושגיאות, קשה יותר לתקנן. במקרה זה הסובלים העיקריים הם הפלסטינים והישראלים, לכן זה אינטרס מובהק שלהם לפתור בעיות ההווה כמה שיותר מהר – וזה כך כבר מ-1948. נבעיות של אז הפכו במשך השנים הרבה יותר סבוכות וקשות, מה שהיה פותר הדברים אז לא יפתור כלום כיום.

לכן, שיבת פלסטינים למקום שנטשו אבותיהם או אבות אבותיהם לא יפתור הבעיות של היום. אבל, בהחלט צריך לשים סוף להיותם פליטים, ולאפשר שיבת מי מהם שירצה לשטחי מדינת לאום פלסטינית – ובעיקר, והכי חשוב, שכל פלסטיני יוכל להיות בעל זהות (=ת.ז. או דרכון) פלסטינית – בכל מקום בו יבחר להשתקע.

כל זמן שהפלסטינים  הם פליטים בכל מקום בעולם, הם תלויים בחסדי מארחיהם ומי שמושיט להם עזרה, כפליטים. לכל אלה קל להשתמש במצוקתם כדי לתמרון אותם  על פי האינטרסים שלהם. כל זמן שהם פליטים, יש הרבה יותר מצבים בהם אין להם ברירה אלא לשמש כלי המשרת אינטרסים של אחרים,  אינטרסים אשר מאז הפכו פליטים היו תמיד נגד ישראל. לכן, למרות שברור שזה לא יפתור את כל הבעיות ביחסי ישראל והפלסטינים וגם יצור בעיות חדשות, היה זה תמיד אינטרס מובהק של ישראל שיהיה  לפלסטינים בית לאומי משלהם – עוד יותר בגלל הדרישה החוזרת, המופרכת לחלוטין, לשיבתם של הפלסטינים אל שטחיה הריבוניים של ישראל.

אייל,

כפי שאתה רואה, אני מסכימה איתך רק חלקית.  כפי שאני רואה הדברים, קביעת גבולות מדינה פלסטינית והסכמה לגבי לאן תהיה להם זכות שיבה הם נושאים שווים בחשיבותם. איזה מהם צריך להיות הראשון שמסכימים לגביו הוא בעיני עניין של אפשרויות מעשיות שרק הנושאים ונותנים עצמם יכולים להחליט לגביו. ככל שבעלי אינטרס שאינם צד בעניין יתערבו פחות, בעיות אלה יפתרו מהר יותר וטוב יותר.

הצטרף 19/10/2008
הודעות 5,860

27/05/2011 20:46

לאקי,

יש רק בעייה אחת עם התיזה הזו-

מזה 60 ויותר שנה- מסבירים לפליטים שיום אחד הם יחזרו למקום שממנו גורשו (לא למדינה פלסטינאית), והדבר הפך לנרטיב אצלם, משהו קדוש שאסור לגעת בו, אבו מאזן לא יכול באופן מעשי לוותר על מה שנקרא זכות השיבה (דבר שלא קיים בשום מקום אחר).

ולכן- אפשר להגיע עם הפלסטינאים אולי לסיכום לגבי בעיית הגבולות של 1967, והקמת מדינה (או שתיים) לפלסטינאים, וייתכן שאפשר להגיע להבנות בנושא ההתנחלויות וירושליים.

אבל- אין לאבו מאזן מנדט לוותר על החזרת הפליטים, אם יעשה זאת- הוא יהיה בוגד, אפילו בקרב ערביי ישראל יש הרבה שמצפים לראות את זכות השיבה ממומשת.

והקמת מדינה פלסטינאית לא תפתור זאת.

הבעייה היא לא שיש פליטים פלסטינאים, אלא שהם מצפים לחזור לישראל (ורק לישראל)

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;

הצטרף 21/07/2008
הודעות 4,910

27/05/2011 22:34

אייל,

בדיוק בגלל זה אני מסכימה עם מלאני פיליפס שהמלחמה העיקרית שלנו אינה צבאית אלא רעיונית, של אידיאות.

במלחמה הזאת אי אפשר לנצח באמצעות צבא או מדינאים. את המלחמה הזאת לוחמים בדיבורים, גם  (והרבה מאד) כאן באינטרנט

הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,740

28/05/2011 00:46

השאלה היא האם באותה מידה הפלסטינים יהיו מוכנים לקבל את זכות השיבה של יהודים וצאצאיהם לגוש עציון למשל?

האם הפלסטינים מוכנים לפצות על ההריסות והפגיעה ברכוש היהודי שנהרס למשל ברובע היהודי בירושליים ב1948, ע"י הלגיון הירדני?

הצטרף 19/10/2008
הודעות 5,860
29/05/2011 12:22

למה זו שאלה?

נניח שעיראק היתה מודיעה שהיא מוכנה לקלוט את כל היהודים שגורשו ב-1948, האם זה אומר שהיינו צריכים להסכים בתמורה לקבל חזרה את הפליטים הפלסטינאים שמתגוררים בעיראק עד עכשיו?

לא ממש.

מה שהיה היה- היהודים לא צריכים לחזור לשם, והפלסטינאים לא צריכים לחזור לפה.

למה אתה מצפה שהפלסטינאים יפצו על מה שגרם הלגיון הירדני? מעבר לזה שאני די בטוח שהכל כבר שוקם.

Tho' much is taken, much abides; and though We are not now that strength which in old days Moved earth and heaven; that which we are, we are;
הודעה אחרונה נכתבה ע"י optikay 01:47 12/01/2009 תגובות 21

2 תגובות בנושא “מדוע הסכם עם החמאס לא יתן כלום, ואת מי החמאס בעצם מייצג?!

הוסיפו את שלכם

  1. שימו לב לדברי מיט רומני, המועמד הרפובליקאי לבחירות הקרובות לנשיאות בארה"ב:
    "אני מסתכל על הפלסטינים שלא רוצים שלום בכל מקרה, ומחויבים להרס והשמדת ישראל, ואומר: פשוט אין מצב". רומני אמר שבלית ברירה יש "לקדם את הדברים בצורה הכי טובה שאפשר. אתה מקווה למידה של יציבות, אבל אתה גם מבין שזו תישאר בעיה לא פתורה… אנחנו בועטים את הכדור במגרש ומקווים שמשהו בסוף יקרה ויפתור את זה".
    http://www.haaretz.co.il/news/world/us-elections-2012/1.1825854

    אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: