הנבערות והצביעות של אזרחי מדינות באירופה

optikay

03/01/2009 17:30

במדריד היתה הפגנת אלפים כנגד המשך "עופרת יצוקה" והמפגינים החזיקו כרזות שנכתב עליהן: "צדק לפלסטינים" ו:" זה לא מלחמה, זה רצח עם"

להלן כמה עובדות שאותם מפגינים,תושבי ספרד שכחו, או בחרו להתעלם מהן:

כאשר מפלגה בפרלמנט של ספרד, שייצגה את תושבי חבל הבסקים בשם הריי בטסונה ,לא גינתה פיגוע שבוצע על ידי המחתרת ETA המפלגה הזאת הוצאה מחוץ לחוק בשנת 2002 .

(בישראל לעומת זאת, נציגי מפלגות בל"ד וחדש, היו נוכחים בהפגנה בסכנין,ולא קראו לחמאס לעצור את האלימות וההסלמה שהוא גורר,אלא הביעו בו תמיכה מלאה.)

מחתרת הETA פועלת בספרד מאז סוף שנות ה-60, ובמדריד מאשימים את הארגון באחריות למותם של יותר מ-800 אזרחים במאות פעולות טרור, ומתוכם במוות של 30 ילדים.

(החמאס  שקיים מאז 1987, כמחצית מהזמן שהמחתרת הבסקית קיימת, אחראי  למוות של  430 אזרחים ו 2,260 פצועים אזרחים,מפיגועים, יותר מחצי מכמות ההורגים ע"י הETA!)

דברי ראש ממשלת ספרד חוזה לואיז זפאטרו לפני כחצי שנה:

הדיאלוג הוכח כחסר כל ערך כאשר רואים מה המחתרת עשתה"

"לא יהיה יותר דיאלוג".

לעומת זאת, האם שמעתם את ראש ממשלת ישראל , או את אחד  מהמועמדים הריאליים לראשות הממשלה בא ואומר: ההידברות מיצתה את עצמה, לא נמשיך בהידברות חסרת תועלת מול גורמי טרור?!

האם אין זו צביעות, שדווקא בספרד, באים וקוראים לנו להפסיק לרדוף את מי שמנסה לרצוח אותנו?

או אולי בורות שהיא כבר מעבר לאירועי המזרח התיכון,ליחסי ישראל פלסטין,אלא נמצאת גם לגבי ההיסטוריה של ספרד?

כלל המידע לגבי המחתרת הבסקית לקוח מכאן.

בנוסף, בכל רחבי אירופה התקיימו הפגנות כנגד עופרת יצוקה:

 • בבריסל הונפו שלטים שבהם נכתב "ארה"ב וישראל=נאצים", ושרפו דגלי ישראל. גם בברן שבשוויץ השוו בין ישראל לגרמניה הנאצית.
 • באמסטרדם הפגינו מאות אנשים ודרשו מהממשלה לגנות את פעולות ישראל.                                                                                    בהאג היתה הפגנה נוספת, מול השגרירות הישראלית.                                                                                                                   בצרפת גם כן היו הפגנות: בפריז המפגינים קראו לעצור את ההפגזות הטרוריסטיות כהגדרתם, בעיר ברבה המפגינים נשאו שלט "עזה – השואה החדשה"                                                                                                                                                                                חבל שצרפת, לא רודפת פעילי חמאס, כמו שהיא רודפת ותופשת את פעילי הETA.                                                                             חבל שהמפגינים בלונדון,מול השגרירות הישראלית, לא קראו את המאמר של ראש הממשלה לשעבר, טוני בלייר על הטרור הבינ"ל.
 • ומנגד: ג'ירי פוטוזניק, הדובר של צ'כיה נשיאת האיחוד האירופי, הצהיר כי :"ברגע זה, מנקודת המבט שלנו בימים האחרונים, אנו מבינים כי מדובר בפעולה הגנתית".                                                                                                                                                                     שר החוץ הצ'כי קרל שוורצנברג אמר: "אנחנו חייבים להבין דבר אחד: חמאס העלה באופן חד את מספר הרקטות המשוגרות לעבר ישראל מאז תום הרגיעה ב-19 בדצמבר. הדבר הזה אינו מתקבל עוד על הדעת".

ולדיון:

האם לפי דעתכם, ההתנהגות של תושבי אירופה היא בגלל נבערות, או בגלל צביעות?

או שהיא נובעת מהתצלומים הקשים שמגיעים מרצועת עזה,וחוסר פרופורציות בהסברה הפלסטינית,מול הישראלית?

תוך כמה זמן תשתנה עמדת מנהיגים באירופה, לאור דעת הקהל במדינותיהם כלפי המבצע הזה, באם תשתנה?

המאגר הביומטרי   לשמוע את החדשות הכי מוזרות?! חינוך למען הביטחון העתידי של מדינת ישראל  ישראל אשמה בהכל
עם קהילות כאלו, מי צריך יותר? אמצע הדרך  הידברות ביהדות  הפינה הספרותית

LuckyHunch

06/01/2009 00:40

האם לפי דעתכם, ההתנהגות של תושבי אירופה היא בגלל נבערות, או בגלל צביעות?

גם וגם: המדינות שהבא כדוגמה – לכולן יש בעברן רדיפות מיעוטים עד חורמה, שכללו לא אחת טבח אוכלוסיה אזרחית – בעצמך נתת א הדוגמא של הבסקים בספרד, שיש לה בעברה גם את האינקוויזיציה הנוצרית — שהמשיכה עוד כ-300 שנה אחרי גרוש יהודי ספרד, למורת רוחם וגינויים של כמעט  כל האפיפיורים במאות השנים בהם התקיימה. בצרפת – רדפו א ההוגנוטים (בשל היותם פרוטסטנטים ולא קתולים) עד שלא נותר מהם אף אחד. ההסטוריה האנגלית רצופה רדיפת מיעוטים – זה לא רק מלחמות השושנים (עם סקוטלנד) ובמאה ה-20 באירלנד, אלא גם טבח יהודי יורק עוד בימי הביניים (זה רק הגדול והמפורסם בפוגרומים של אותה עת, היו עוד הרבה), שלא לדבר על ההסטוריה העקובה מדם של שלטון אנגליה בהודו…….גם בעברה האימפריאליסטי של הולנד יש מה למצוא…והבלגים, הם בכלל אינם מקשה אחת אלא מדינה של שתי ישויות לאומיות – הפלמים והוואלונים – שמאות שנו7ת המאבקים האלימים ביניהן כללו גם אי אלו מעשי טבח המוני זה בזה…

לכן – גם אם ההמונים אינם בקיאים כל כך בנעשה במזה"ת, הרבה בורות  (באשר למורשתם שלהם) ו/או צביעות יש כאן על בטוח.

או שהיא נובעת מהתצלומים הקשים שמגיעים מרצועת עזה,וחוסר פרופורציות בהסברה הפלסטינית,מול הישראלית?

גם: – זה התירוץ הפסאודו-הומניטרי לפעול מתוך בורות וצביעות.

תוך כמה זמן תשתנה עמדת מנהיגים באירופה, לאור דעת הקהל במדינותיהם כלפי המבצע הזה, באם תשתנה?

כל זמן שמנהיגים אלו, כולם – אם איני טועה, חתומים על האמנה הבינלאומי ללוחמה בטרור – והחמאס ברשימת אותם ארגוני טרור עוד מלפני שכולם חתמו על האמנה הזאת – המנהיגים האלה יתקשו מאד לשנות עמדתם. יהיו התפתלויות בשל דעת קהל – אבל נדמה שאין דרך שיוכלו לשנות עמדתם מן הקצה אל הקצה.

optikay

09/01/2009 13:04

ועוד קצת נבערות באירופה:

ברומא, היה רצון להחרים חנויות של יהודים. בעקבות ביקורת ולחץ ציבורי, החרם הכלכלי הזה מוזער, לאי קניית סחורות שמיוצרות במדינת ישראל,לאחר גינוי של הרעיון מכל קצוות הקשת הפוליטית באיטליה, בגלל העובדה שקיומו היה מחזיר את איטליה לתקופת הרודן מוסוליני.

ביום ב' ה5.1.09 היה נסיון להצית בית כנסת בעיר טולוז בצרפת:                                                                                                            אלמונים דירדרו מכונית שבה היה בקבוק תבערה לפתח בית כנסת.הבניין החל לעלות באש, אולם כל הנמצאים בו יצאו ממנו ללא פגע.

גם בבריטניה ניסו אלמונים להצית בית כנסת, בצפון מערב לונדון.הם ניסו לשבור חלון בבית כנסת מפואר, נכשלו מאחר שהזכוכית היתה משוריינת,ולכן הסתפקו בהדלקת דלת הכניסה עם בנזין.

בנוסף נהג יהודי אחד הוצא בכוח מרכבו, והותקף, וזה רק חלק מלפחות 24 תקיפות שבוצעו על יהודי בריטניה, בעקבות המבצע.

בבלגיה, ריססו כתובות נאצה על בתי עסק יהודיים לצד ציור  צלבי קרס, לצד הצתה של בית של משפחה יהודית בעיר אנטוורפן.

גם ביוון, היו התבטאויות חריפות מצד הרחוב,ועד לממשל.

אחת ההתבטאויות היא של שר החוץ לשעבר של יוון, פגלוס, שהחזיר בקבוק יין שנשלח ע"י קונסול ישראל באתונה עם הנימוקים הבאים:

"היין ששלחת לי מיוצר בגולן, שטח שהמדינה שלך כבשה ומחזיקה על אף שהוא שייך לסוריה לפי החוק הבינלאומי", עוד הוסיף והשווה בין המבצע בעזה לבין מתקפת הגרמנים על גטו ורשה. "

חבל שאותו שר חוץ לשעבר של יוון, בחר להתעלם מהחוק בינ"ל שאוסר על החזרת שטח שממנו בוצעו מעשי תוקפנות, למדינה התוקפנית, כאמצעי למניעת תוקפנות, עד להשגת הסכם שלום בין המדינות,וגם אז השטח יכול להישאר בבעלות הצד שהותקף .(אם השטח יוחזר ללא תנאים,הרי שלא תהיה סיבה למדינה לתקוף את יריבתה שוב ושוב, ולהפר את כללי המשפט הבינ"ל, שהרי אין לה מה להפסיד)

כמו כן, באמנת ג'נווה הביעית, כתוב שגם למי שמחזיק שטח שהוא כבוש, מותר להינות מהתוצרת של החבל הזה, תחת החיוב לשמר את הנכסים שקיימים בו.

אף מותר ליישב אותו באזרחים כל עוד הם מתיישבים מרצונם החופשי,ולא כהנחיית הממשלה הכובשת.

ניוזטארט

15/01/2009 21:15

אי אפשר לבוא בטענות לפני שבאים חשבון.

רוב המפגינים הללו הם אנשי איסלאם ערבים …

מעבר לכך.. מה משדרים אליהם בימים אלו? תמונות של מתקפת צה"ל בלבנון… ישראל לא השכילה לשדר להם כל נפילת קאסאם וגראד…

optikay

16/01/2009 15:51

מדברי ראש ממשלת טורקיה  רג'פ טייפ ארדואן: "איך מדינה שלא ממלאת את ההחלטה של מועצת הביטחון רשאית להיכנס בשערי מטה האו"ם?"

לו הייתי יכול, הייתי שואל אותו: איך מדינה שמפרה את האמנה של האומות המאוחדות,וקוראת להשמדה של מדינה אחרת, נמצאת באו"ם?

אחמדינג'אד קרא עוד בשנת 2005 "למחוק את ישראל מהמפה". ודבריו על ישראל משנת 2008

בנוסף,הייתי שואל אותו: ומה בנוגע לאמנה של איסור מימון טרור בינ"ל משנת 1999:

International Convention for the Suppression of the Financing of Terrorism ,

שהגדירה עבירה של מימון טרור וכן קבעה, בין השאר, כי על המדינות לנקוט אמצעים לצורך זיהוי, גילוי, הקפאה או תפיסה של כספים המשמשים או המיועדים לשמש לביצוע מעשי טרור.

ואילו כאן המדינה תומכת ומצהירה בגלוי על המימון שהיא מעבירה לאירגון הטרור חמאס.

נ.ב. אל תשכח את הצהרת זכויות הילד, ולעומת זאת את החינוך של הפלסטינים.

LuckyHunch

21/01/2009 02:21

ניוזטארט:

אי אפשר לבוא בטענות לפני שבאים חשבון.

רוב המפגינים הללו הם אנשי איסלאם ערבים …

מעבר לכך.. מה משדרים אליהם בימים אלו? תמונות של מתקפת צה"ל בלבנון… ישראל לא השכילה לשדר להם כל נפילת קאסאם וגראד…

ישראל צריכה לשדר מה למי בדיוק?  מה יש, המוסלמים באירופה לא רואים חדשות בדיוק כמו כל העולם? האינדונזים שהתעוררו פתאום בימים האחרונים בקריאה לג'יהאד על ישראל לא היו עושים את זה אם היו רואים חיילי צה"ל מצילים פלשתינאים ממנהרות קורסות? – ומה מונע מהם לראות את זה, מלבד בחירתם האישית?

טול קורה מבין עיניך! – וראה כי לפעמים גם יש לא רק חכמה, אלא גם ראיה נכוחה בגויים – ואני מצטטת פוסט של optikay בדיון אחר ( ) מ –20/01/2009: –

נדרש, הפעם אני לוקח לך את ההתקבל במייל:
כתבה של עיתונאית מספרד בעד ישראל
מאת אדריאנה מחני

אתמול קיבלתי במייל כתבה בספרדית בעד הפעולה של ישראל שכתבה העיתונאית פילאר ראולה מברצלונה. תרשו לתרגם לכם בתירגום חופשי את דבריה:

"למה לא רואים מחאות בפריז, לונדון או ברצלונה נגד דיקטטורות איסלמיות? למה אין הפגנות נגד העבדות של מיליוני נשים, שחיות ללא כל הגנה מצד החוק?
למה לא מפגינים נגד השימוש בילדי הפצצות? למה אף אחד לא מתרגש מהקורבנות של פיגועי הטרור בישראל?
למה לא יוצאים להגנת זכות הקיום וזכות הגנה של מדינת ישראל? למה מערבבים בין ההגנה של הפלסטינאם עם הצדקה של הטרור הפלסטינאי?
ושאלת המיליון : למה השמאל האירופאי, וכל השמאל העולמי, יש לה אובססיה להלחם נגד שתי הדמוקרטיות בכדור הארץ, ארה"ב וישראל ולא, נגד הגרועות
שבדיקטטורות? שתי הדיקטטורות שסבלו מהפיגועים הכי רצחניים בטרור העולמי. והשמאל לא מודאג מכך.

אני קוראת בפורומים של הפלסטינאים האירופאים שכותבים בלהט: "אנו בעד חופש של כל העמים" . זה לא נכון. אף פעם לא הדאיג אותם החופש של תושבי
סוריה, איראן, תימן, סודן וכו'… ואף פעם לא הדאיג אותם החופש שנלקח מהפלסטינאים שחיים תחת הקיצוניים האיסלמים של החמאס. רק מדאיג אותם להשתמש בקונספט
של חופש הפלסטינאי כנשק נגד המחופש הישראלי.

לבסוף , העיתונאות הבילאומית לא עושה פחות נזק. בנושא הערבי הישראלי לא מדווחים, עושים פירסומת. רוב העיתונאות, כאשר מדווחים על ישראל מתעלמים מכל הקודים
האתים של העיתונאות וכך, כל פעולת הגנה של ישראל הופכת לשואה.נכתבו ונאמרו כל כך הרבה דברים מגוחכים שכבר אי אפשר להאשים את ישראל בדברים יותר גרועים.
במקביל, אותה עיתונאות אף פעם לא מדברת על התערבות של אירן וסוריה בעד האלימות נגד ישראל, על שטיפת המוח הקיצונית שעושים לילדים. כאשר מדברים על קורבנות,
אם הם פלסטינאים זה טרגדיה ואם הם יהודים לא מדווחים או בזים להם.

מסקנה: אני לא יהודיה, אני משוייכת אידיאולוגית עם השמאל ואני עיתונאית. למה אני לא אנטי ישראלית, כמו רוב הקולגות שלי? כי, משום שאני לא יהודיה, יש לי את האחראיות ההיסטורית
להלחם נגד השנאה ליהודים, ובהווה, נגד השנאה למדינתם, ישראל. המלחמה נגד האנטישמיות לא שייכת רק ליהודים, זו חובתם של הלא יהודים. כעיתונאית, אני מחוייבת לחתור לאמת,
ללא דעות קדומות, שקרים ומניפולאציות. ועל ישראל לא נאמר האמת. וכשמאלנית, שאוהבת את הקידמה, אני מחוייב להגן על החופש, התרבות, הדו קיום, החינוך של הילדים, על עקרונות
של עשרת הדיברות שהפכו לעקרונות אוניברסליים. עקרונות שהאיסלם הפונדמנטליסטי הורס באופן שיטתי. ז"א, כלא יהודיה, עיתונאית ושמאלנית יש לי מחוייבות מוסרית משולשת עם ישראל.
כי, אם ישראל היתה מנוצחת, היו מנוצחים המודרניזם, התרבות והחופש.
המלחמה של ישראל, למרות שהעולם לא רוצה לדעת זאת המלחמה של העולם כולו!"

הלוואי והיו עוד כמה כמוה בעולם. הם שגרירי האמת שלנו. הם האנשים שאין להם אינטרסים אישיים ומוכנים להגיד את אשר על ליבם ללא מורא ופחד שיוקיעו אותם מהחברה.אישה אמיצה.

אדריאנה מחני- מדריכת מסעות לגילוי עצמי אסטרולוגיה | גילוי עצמי

מקור המאמר: http://www.articles.co.il/author/20268


לבלוג האישי של פילאר ראולה באנגלית, ספרדית, פורטוגזית, וצרפתית.(לפוסט המלא)

למאמר עליה ב"הארץ" מה 16.10.08

LuckyHunch

21/01/2009 04:07

וכאן אמריקאי מספר על איך המלחמה שבין חמאס לפתח הורסת אותם בלא כל עזרה מישראל, ועל הדרך גם מדוע הרעיון של שלום עם הפלשתינאים הוא רעיון  סוטה שלעולם לא יתחיל להתגשם

optikay

22/01/2009 19:30

כתב מעיתון "קוריירה דלה סרה" האיטלקי טוען שמספר ההרוגים מהלחימה בעזה הוא 500 עד 600 איש, שמרביתם היו חמושים או פעילי החמאס, בניגוד לממצאים הרשמיים של האו"ם.

אחד הרופאים בבית החולים שיפא אמר על  ההרוגים: "מרביתם צעירים בגילאים בין 23-17, שגוייסו לשורות חמאס, אשר שיגר אותם לטבח"

מדברי מגח אל רחמן:"אנשי חמאס מצאו מקלט במשרדים של הקומפלקס הרפואי אל קודס" עוד הוסיף ואמר הם השתמשו באמבולנסים ואילצו את נהגי האמבולנס ואחי בית החולים להוריד את מדיהם עם הסמלים הרפואיים, כדי שיוכלו להתחמק בעזרתם מהצלפים הישראלים"

אום עבדאללה סיפרה שהחמאס מיקמו משגרים  ליד בית החולים הגדול ומחסן האו"ם שעלה באש"

נדרש

23/01/2009 04:00

ספרד ידועה בשנאת ישראל ויהודים

מימי האנקוזציה הזכורה לא לטובה בכלל

אז יש לכם שאלות על כאלו

זה אותה הגברת בשינוי האדרת

LuckyHunch

23/01/2009 14:41

בספרד היה ליהודים יחסית טוב, עד שגרשו אותם. אבל זה לא היה גירוש היהודים הראשון. הטלאי הצהוב הראשון, הטבח (כן, טבח, לא "רק " פוגרום) הראשון של קהילה יהודית שלמה, הגירוש הראשון – כל אלה ועוד הרבה יותר קרו עוד הרבה קודם – כולם, בלי יוצא מן הכלל, קרו באנגליה. תמצית קצרה של זה תמצא כאן

לכל מדינה אירופית שעלתה לחדשות בימים אלה בגלל ההפגנות העממיות נגד מלחמת עזה – יש עבר דומה, רחוק או קרוב או שניהם.

אליהן נוספת יוון, שבשל שנאת החינם של תושביה ליהודים שבה, שהיו מעורבים בכל תחומי הכלכלה ורבים מהם היו גם אנשי צוארון כחול, נותרה נטולת יהודים לחלוטין בתום מלחמ העולם השניה. היו בה מספר קהילות יהודיות גדולות, עתיקות ומפוארות – שלא נשאר להן כל זכר ביוון. לשר החוץ היווני לא מספיק שאין יהודים ביוון, מפריע לו שיש בעולם יהודים בכלל.

…וזה רק על קצה קצהו של המזלג…….

optikay

30/01/2009 18:20

האם הנבערות והצביעות נפסקו במערב אירופה?!

מדברי מיגל מורטיאנוס, שר החוץ של ספרד:

ממשלת ספרד תפעל לשינוי החקיקה להגבלת הסמכות של בתי המשפט, כדי למנוע הגשת תביעות כמו זו נגד שבעת בכירי מערכת הביטחון הישראלית בפרשת חיסול סלאח שחאדה

אולם, עם זאת, כפי שאף ליבני אמרה: מערכות המשפט בעולם החופשי מנוצלות על ידי גורמים בעלי אינטרס, שאין בינם לבין שלטון החוק או הערכים של העולם החופשי ולא כלום. …. ישראל תמשיך לפעול גם אצל ממשלות אחרות בעולם כדי לעצור תביעות חסרות שחר דומות".

ולעומת זאת, חשוב לזכור את תגובת והאשמות ראש ממשלת טורקיה ארדואן.

ובנוסף, צריך לזכור שטורקיה הציעה לאובמה לשנות את ההגדרה בארה"ב כלפי החמאס, מאירגון טרור, לאירגון שאינו טרוריסטי, מה שישפיע על היחס שהוא יקבל ברחבי העולם.

optikay

31/01/2009 15:15

סירטון שכדאי לראות: http://multimedia.heritage.org/content/wm/Lehrman-092706a.wvx

לבנונית לשעבר מדברת על ההפיכה  התרבותית שהתרחשה בלבנון, ועל ההבדלים התרבותיים בין האיסלאם ולמדינות מערביות, ועל הניצול של אירגונים איסלמיים את החופש המערבי על מנת להרוס את התרבות שאימצה אותם.


16/04/2012 עדכון: הקישור לסרטון לא עובד. הסרטון לא קיים יותר באתר ארגון  HERITAGE. במקומו יש הקלטה מלאה של ההרצאה והשאלות שבעקבותיה. ההקלטה (אאודיו) ברורה ובאיכות גבוהה. מומלץ! –

 http://www.heritage.org/multimedia/audio/because-they-hate–a-survivor-of-islamic-terror-warns-america

LuckyHunch

01/02/2009 19:42

דבריה של גב' גבריאל ראויים להישמע בראש כל חוצות בינלאומי כיום אפילו יותר מפעם, עת דנו בה (לצערי בקיצור) באמצע הדרך – http://i.start.co.il/forums/p/48812/413292.aspx#413292

optikay

27/02/2009 22:08

השופט הספרדי שדן בתביעה על חיסול המחבל סלאח שחאדה בשנת 2002 , הודיע כי עיין בכל המסמכים שמדינת ישראל העבירה לו, ומאחר שלא מתנהל הליך משפטי, הוא ממשיך בהליך המשפטי בספרד.

כאמור הנאשמים הם: בן-אליעזר, אבי דיכטר, משה (בוגי) יעלון ודן חלוץ, גיורא איילנד ודורון אלמוג ומייק הרצוג.
המאגר הביומטרי   לשמוע את החדשות הכי מוזרות?! חינוך למען הביטחון העתידי של מדינת ישראל  ישראל אשמה בהכל     עם קהילות כאלו, מי צריך יותר? אמצע הדרך  הידברות ביהדות  הפינה הספרותית

ניהול| חזור למעלה
תגיות: משפט, מוסר, אפלייה, דמוקרטיה, אנטישמיות, ביקורת, מגדר, דו-קיום, זכויות, חופש בטוי, חברה, בית דין גבוה לצדק, באמצע הדרך [עריכת תגיות] |

optikay

25/06/2009 19:26

עידכון לתביעה בספרד:

הבית התחתון של בית המחוקקים הספרדי, בתמיכה כמעט גורפת של כל הנציגים בו(341 נציגים מתוך 346), החליט להגביל את סמכויות החקירה על פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה בשם "חוק הצדק האוניברסלי"  של השופטים הספרדים,ולהגבילם ב3 תנאים לפתיחת החקירה:
הפשע נוגע ישירות לספרד.
הפשע בוצע כנגד תושב ספרד.
הפושע נמצא כעת על אדמת ספרד.

החוק לא אושר סופית, הוא צריך אישור של הסנאט הספרדי,וגם אם איושר, לא בטוח שיסגרו את התיקים שכבר נפתחו שלא עומדים בתנאים החדשים לפתיחת התיקים.

optikay

23/08/2009 23:46

בימים אלה העיתון השבדי אפטונבלאדט מאשים כי חיילי צה"ל הרגו בכוונה אזרחים פלסטינים וגנבו את איבריהם בטרם החזירו את הגופות למדינה, להלן תקציר של כמה עובדות , שהממשלה השבדית מעדיפה להצניע, אולם בזכות אותו חופש פירסום, זה נחשף כעת ע"י שבדים אחרים, עובדי העיתון המתחרה סוונסקה דאג בלאדט, אמנם בעלי אינטרסים, אבל אלו העובדות:

רוב הנתונים שמופיעים בכתבה הופיעו בספר בשם אינשאללה בשנת 2001 שכתב אותו עיתונאי, דונלד בוסטרום ,שכתבתו כעת מעוררת מהומה בישראל וביחסי שתי המדינות.

הן בכתבה והן במאמר כתוב שמדובר בעדות שמיעה.

איפה כאן ההוכחות מלבד עדות השמיעה? מדוע לא נשעה פוליגרף או בדיקת סתירות לעדויות של בני משפחתו משנת 1992 ? שאלות פשוטות כמו כמה תפרים היו, יכולות להוכיח את אמיתות המידע או להפריך. ואם המקרה היה ב1992, מדוע פורסם רק ב2001 ולא ב1992, כשקשה הרבה יותר לבדוק את העובדות?! אם מדובר במגמה, מדוע לא הוצג מקרה מ2001?

בעוד השבדים כעת שמים את חופש המידע מעל לכל, ממשלת שבדיה  הורתה לסגור את אתר המרשתת של תנועת "הדמוקרטים השבדים"  (הימנית ) כתגובה למשבר הקריקטורות ב2006.

ולהלן תגובת עורכי העיתון אפטונבלאט  " כאשר מדובר בנושאים רגישים יש לנהוג בזהירות תוך דיון מעמיק בכדי לא לפגוע בקבוצות אוכלוסיה בצורה לא ראויה" זה נכתב על משבר הקריקטורות כמובן.

בהחלט אותו קו ביחס להאשמות כלפי ישראל.

שרת החוץ בשבדייה בשנת 2006 אף טרחה לשלוח מכתב התנצלות לממשלת תימן בעקבות פרסום קריקטורה אנטי מוסלמית בעיתון שבדי .

העובדה הכי חביבה, היא שבשנת 2001 משרד החוץ השבדי היה בין ממני הספר אינשאללה.

כמה נחמד שיש בשבדיה מספיק חופש מידע על מנת ששבדים אחרים יספרו את האמת ויפוצצו את הבועה מבפנים.

optikay

06/11/2009 16:59

בנורבגיה נפתח  באפריל השנה הליך להעמדה לדין של ברק ליבני ואולמרט על ואישורם לוצה"ל בביצוע "התקפת טרור מאסיבית" ברצועת עזה, שבמסגרתה לפי התובעים היה הרג אזרחים, שימוש לא חוקי בנשק נגד מטרות אזרחיות ותקיפה מכוונת של בתי חולים וצוותים רפואיים.

דברי התובע הכללי בנורבגיה  סירי פריגארד:  "אין סיבה של ממש שהרשויות הנורבגיות ימשיכו לעסוק בנושא", ולכן החקירה נגד הפוליטיקאים נסגרה. לגבי ביצוע פשעי מלחמה ע"י צה"ל התובע הכללי נמנע מלחוות דיעה.

optikay

17/07/2010 22:33

דברי שרת החוץ של אירופה, קתרין אשטון :

"המעברים לרצועה צריכים להיות פתוחים לשני הכיוונים, כדי לאפשר תנועת בני אדם וסחורות ממנה ובכיוון השני. אנו אומרים בבירור: חייבים לאפשר לתושבי עזה חיים נורמליים".

שאלה, היכן אירופה הייתה בשנות ה90, כשישראל לא חיה חיים נורמליים בגלל אותם גבולות פתוחים?

האם לדעתה ישראל מונעת מתושבי הרצועה חיים נורמליים, או החמאס? הרי בגדה המערבית יש שליטה ישראלית,וסגר, ויש להם חיים נורמליים.

LuckyHunch

20/07/2010 02:33

אירופים גם אוהבים להכריז חרם על ישראל ברעש גדול. למה זה מעיד על בורות וצביעות? ראו בדיון "כלכלה לוחמת: דמים זה גם כסף" (פוסט שלי מהיום) ובמיוחד הסרטון הזה: –

LuckyHunch

13/08/2010 01:03

Breaking: Letter from US Senator Brownback on anti-Semitism in Norway | Norway, Israel and the jews

LuckyHunch

13/08/2010 01:23

optikay:
דברי שרת החוץ של אירופה, קתרין אשטון :

"המעברים לרצועה צריכים להיות פתוחים לשני הכיוונים, כדי לאפשר תנועת בני אדם וסחורות ממנה ובכיוון השני. אנו אומרים בבירור: חייבים לאפשר לתושבי עזה חיים נורמליים".

שאלה, היכן אירופה הייתה בשנות ה90, כשישראל לא חיה חיים נורמליים בגלל אותם גבולות פתוחים?

האם לדעתה ישראל מונעת מתושבי הרצועה חיים נורמליים, או החמאס? הרי בגדה המערבית יש שליטה ישראלית,וסגר, ויש להם חיים נורמליים.

ECI salutes Czech Senate President for standing up for Israel

Sends letter of protest to EU High Representative for Foreign Affairs

Brussels, 4 June, 2010 – European Coalition for Israel salutes the brave and courageous statements made in support for Israel by Czech senate president Premysl Sobotka. During a visit to Israel on Thursday Sobotka said that "the Turkish flotilla was a planned provocation designed to entrap Israel." He went on to say that "many in the European Community feel as I do but they are afraid to speak out."

להמשך

optikay

14/08/2010 10:07

כעת אפילו נשיאת האיחוד האירופי מדברת על הצביעות של מדינות באירופה, שיודעות היטב שהמשט של הפלוטילה היה מלכודת מתוכננת ויזומה מצד טורקיה, אבל מסרבות להודות בזה, וכל שכן להביע ביקורת על התנהלות טורקיה במשט הזה, בגלל פחד.
המאגר הביומטרי   לשמוע את החדשות הכי מוזרות?! חינוך למען הביטחון העתידי של מדינת ישראל  ישראל אשמה בהכל     עם קהילות כאלו, מי צריך יותר? אמצע הדרך  הידברות ביהדות  הפינה הספרותית

ניהול| חזור למעלה
[עריכת תגיות] |

LuckyHunch
הצטרף
21/07/2008
הודעות 4,908

18/08/2010 13:25

עוד על נורווגיה – כמה ציטוטים: –

When US Senator Brownback expresses concern over anti-Semitism and Israel-hatred in Norway, the Norwegian media does not deem it newsworthy as he is just an individual expressing his particular views. Yet when an Israeli soldier posts photographs on Facebook, the Norwegian media finds it highly newsworthy as it illustrates deeper problems in Israeli society.

……
Criticism of Norway on the other hand, is also not to be taken seriously. Criticism of Norway, we have been told by both ME pundit Professor Waage at the University of Oslo and FM Jonas Gahr Støre, is just the product of a right-wing Israeli smear-campaign.

ואיפה לעזאזל ההסברה הישראלית הרשמית??? – מי שמוצא משהו כזה ברשת, ששווה ציטוט, שיודיע לי – או לחלופין, יעלה זאת לכאן בתגובה

למה צריך?

(אורח)

13/04/2012 09:11

ברגעים כאלה, אתה נזכר שטוב שיש לנו ארץ משלנו (וזה לא שיר של שלמה ארצי).

להחרים חנויות של יהודים ברומא זה באמת נשמע כמו צעד ענקי אחורה לימי הפשיזם. אולי צריך לארגן עוד כמה קבוצות של מטיילים לעשות סיור ברומא, ודווקא בימים כאלו להפגין שם נוכחות.

29 תגובות בנושא “הנבערות והצביעות של אזרחי מדינות באירופה

הוסיפו את שלכם

 1. האיחוד האירופי: לא נכריז רשמית על חיזבאללה "ארגון טרור"

  מקורות באיחוד האירופי אומרים שגם אם יסופקו ההוכחות הנדרשות כי חיזבאללה היה מעורב בפיגוע בבורגס, הנטייה היא לנקוט עיצומים נקודתיים נגד הגורמים המעורבים בפיגוע, אך לא להכריז רשמית על חיזבאללה "ארגון טרור".

  אני רוצה לראות את האיחוד היארופי אומר או מגיב דומה גם לETA , המחתרת הבסקית (שכבר הודיע כי תפסיק במאבק המזויין) במידה ותחזור לפיגועי טרור על מנת להשיג עצמאות לקלטוניה בספרד.

  אהבתי

 2. העיר הצרפתית בזון או ביזון, לא יודע מה התרגום הנכון של שמה לעברית תעניק אזרחות של כבוד למג'די רחימה רימאווי – ראש החולייה אשר שימש בתור נהג המילוט במהלך המבצע הרצח של השר רחבעם זאב גנדי.
  דברי ראש העיר :
  Dominique Lesparre, Mayor of Bezons: "Majdi is a direct victim of this occupation… As are the 4,500 Palestinian resistance [fighters] who were imprisoned for having dared to defend their country against an occupier whose military means are oversized and whose methods constantly violate UN resolutions and international law."
  תרגום חופשי:" מג'די הוא קורבן ישיר של מדיניות הכיבוש, כמו מעל 4500 לוחמי חרות פלסטיניים שכלואים בישראל בשל מאבקם לעצמאות והפסקת הכיבוש שבאופן שיטתי מפר את החלטות האום ומנוגד לחוק הבין לאומי . "
  אני רוצה לראות ראש עיר בצרפת אומר דברים דומים או מחליט להעניק אזרחות של כבוד משתתפים פעילים בפיגועים של המחתרת הבסקית…הרי הם גם נאבקים על עצמאותם.

  לידיעה המלאה באנגלית:http://www.palwatch.org/main.aspx?fi=157&doc_id=8640

  אהבתי

  1. מדיניות הדכוי התרבותי של הבסקים, אחרוני הצאצאים של עמי אירופה המקוריים, שלפני פלישות שבטים זרים, אינה יחודית לספרד – לצרפת יש הסטוריה ארוכה ואלימה הרבה יותר של מדיניות כזאת. ראה למשל ערך "הוגנוטים". צרפת עצמה אינה מדינת לאום אלא תושביה בני עמים שונים: גם כיום חלק מהצרפתים לומדים את שפת המדינה – צרפתית – רק בבית הספר… מתוך עמים ותרבויות שונות אלה, שעל כולם השלטון המרכזי תמיד כפה האחדה מתחתיו, המדוכים ביותר תמיד היו עמי התושבים המקוריים של צרפת – שלפני השתלטות השבטים הפרנקים (=דוברי הצרפתית)
   כשבודקים רק טיפה לעומק את ההיסטוריה הצרפתית במאות השנים האחרונות – מאז כ-100 שנה לפני המהפכה הצרפתית, מגלים שבניגוד למוניטין שלה – צרפת היא יותר מופת של דכוי תרבותי ודתי/אידאולוגי מאשר נושאת דגל החופש האזרחי

   אהבתי

 3. השאלה מבחינתי היא לא האם צרפת היא מדינת לאום, או מדינה רב לאומית… השאלה מבחינתי היא מדוע צרפת עושה הבחנה על אדם שבוחר לרצוח חבר פרלמנט, או שר ממניע אידיאולוגי פוליטי ובמקרה שזה מכוון לשר ישראלי זה לגיטימי, והמחבל אינו מחבל או טרוריסט אלא רואים בו כלוחם חופש, ואילו כאשר זה פעיל במחתרת הבסקית, הוא כן מוכר כטרוריסט.

  אני רק מקווה שהצרפתים ירימו את הראש, לפני שיגלו שהטרור האנטי ישראלי שהם מתעלמים ממנו, ולעיתים אנטישמיות הפך כבר לטרור נגד כל המערב, ונגד הלאומיות הצרפתית שיצא משליטתם.

  ולהלן ידיעה בנושא, בתחילת החודש נעצרו שלושה חשודים כפעילי טרור איסלאמי בצרפת.

  אהבתי

 4. נורבגיה יוצאת ממגדל השן שלה, ומהנבערות שלה: עיתונאי נורבגי בשם סטראנד החל לחקור מה כלול בסעיף של תשלומים סוציאליים לאסירים הפלסטינים, וגילה כי זהו כסף שמועבר לתמיכה באסירים פלסטינים:
  ככל שהאסיר כלוא בישראל ליותר זמן,ככה הקיצבה החודשית שמועברת אליו, גדלה. האסירים הביטחוניים, הפלסטינים שכלואים לזמן הכי ארוך, הם למעשה אלו שתיכננו או ביצעו פעולות טרור רבות. זהו כסף שהרשות הפלסטינית מקבלת מישראל, וממדינות אירופה, ובעצם הולך ישר לכיסם של טרוריסטים, והוא מעל 4% מכל הכסף שהרשות הפלסטינית מקבלת.
  מצב זה, אינו מתקבל על הדעת גם על המפלגה היותר פרו-פלסטינית בנורבגיה. זה חלק מתהליך שבו נורבגיה מתפכחת מהאשליות שלה שישראל אשמה בהכל, תהליך שהחל כבר בעמוד ענן לדברי העיתונאי סטראנד .
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/457/999.html?hp=1&cat=404

  אהבתי

 5. ממה שאני יודעת זה נכון לגבי אירופה, ולגביה בלבד. כמעט כל מדינות אפריקה עניות, אבל הלא מוסלמיות שבהן אינן אנטישמיות ואינן נגד ישראל. כנ"ל במקומות אחרים בעולם, כולל כאלה שיהודים חיים בהם כבר מאות שנים – כמו למשל ג'מאייקה, הפיליפינים, יפן… – וגם חלק מדרום אמריקה (משתנה לפי ההיסטוריה המקומית ביחס ליהודים, לא תלוי במצב כלכלי).

  אהבתי

  1. כי עם כל הכבוד, אנשים בפיליפינים וביפן לא משועממים, ויש להם דברים חשובים יותר להתמקד מהם מאשר לשנוא יהודים.

   אהבתי

   1. הפעם זה לא לשנוא יהודים, אלא לשנוא את התרבות האמריקאית….אבל אינדונזיה, במזרח חיד יפן… סיפור אחר

    אהבתי

   2. הפיליפינים דווקא לא משועממים בכלל. הם נלחמים כעת נגד איסלמיסטים קיצוניים בדרום המדינה, ובמלחמת העולם השניה הם היו המדינה היחידה בעולם (!!!) (לא עצמאית עדיין, בשליטת ארה"ב ונגד מדיניותה) שיצאה בפומבי נגד יחס גרמניה ליהודים, והצילה יהודים ככל שרק יכלה… רק לנו כאן היתה הצתה מאוחרת ולמרבה הבושה גם לא כ"כ מתוקשרת – http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4042362,00.html
    הפיליפינים היו גם המדינה האסייתית היחידה שהצביעה ב-1947 באו"ם בעד הקמת מדינת ישראל.
    להרבה פרטים נוספים –
    http://www.daat.ac.il/he-il/kehilot/yehudi-olami/philipinim.htm
    באנגלית –
    https://www.facebook.com/pages/Rescue-in-the-Philippines-Film/304047599624881
    http://rescueinthephilippines.com/the-story/

    לגבי יפן, התכוונתי לתולדות הקשר המיוחד עם ישיבת מיר, ולכת הקיקויה

    אהבתי

     1. ובנוגע לסין, היו לה קשרים מאוד חזקים עם יהדות בריה"מ- כי לשם ברחו היהודים במהפכות של 1917. היום, סין משמשת מחסה לכספים של החמאס שפוגע באותם היהודים (אבל זה כבר נושא אחר).

      אהבתי

    1. נדמה שבמזרח הרחוק הכל עובד הפוך ממה שבמערב: במלחמת העולם השניה יפן היתה בעלת ברית של גרמניה, אבל אזרחיה נתנו מקלט חם ליהודים שהצליחו להגיע אליה במהלך המלחמה. סין לא היתה בטוחה אז לאף אחד, ועוד פחות ליהודים.
     מצד שני, באותו זמן היפנים גרמו לשואה בסין וקוריאה בדומה למה שעשו הגרמנים באירופה.

     האמת, אף פעם לא הצלחתי להבין את זה.

     אהבתי

     1. כמו שמעולם לא הצלחתי להבין איך נוהגים משמאל מימין 🙂

      ובנוגע ליפן, אני זכרתי משהו אחר ששמעתי בסרט דוקומנטרי על הדיפולמט היפני. אז החלטתי לבדוק את זה שוב, ומצאתי דווקא דברים שמחזקים את הקשר החיובי של היפנים ליהודים.
      זה הדיפלומט היפני שהציל אלפי יהודים- http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6'%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%94_%D7%A1%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%94
      וכאן ניתן לקרוא עוד קצת על יחסה של יפן ליהודים במלחה"ע השניה-
      http://www.iasia.co.il/2012/02/18/%D7%99%D7%A4%D7%9F-%D7%95%D7%94%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%AA-%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%95/

      אהבתי

 6. דברי נתניהו היום:
  "יש גורמים באירופה שממהרים לגנות כל בנייה של דירה בירושלים, אבל אינם ממהרים לגנות או מגנים בגינויים רפים רצח של יהודים פה או באירופה עצמה, ואפילו גרוע מזה, גם מברכים איחודים עם גורם טרור כמו החמאס, שקורא להשמדתה של מדינת ישראל. אנחנו יוצאים נגד הצביעות הזו, אנחנו מתריסים בפניה, אנחנו נמשיך לומר את האמת ללא הרף, נמשיך להילחם בטרור ונמשיך גם לבצר ולבנות את מדינתנו".
  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/276829

  אבל ביוון, בדנמרק, ובצרפת לפחות כבר אין צביעות:
  בצרפת מארין לה פן תזכה ככל הנראה ברבע מקולות המצביעים, בדומה ל"מפלגת העם הדני" בדנמרק,בגרמניה מפלגה ניאונאצית זכתה בכשבעה אחוזים מהקולות של הבוחרים, וביוון המפלגה האנטישמית השחר הזהוב זכתה בבחירות במקום השלישי.
  http://www.haaretz.co.il/news/world/europe/1.2331497

  אהבתי

  1. האם הbbc הפך את חברבורותיו?
   רשת bbc ידועה בעוינות כלפי ישראל. לא פעם הדיווחים היו מוטים וקיבלו את הצד הפלסטיני כאמיתי, וגם לא כתבו תיקוני טעויות ולא התנצלו גם כשהתברר שידווחיהם היו לא נכונים ולא אמינים.
   בכתבה הבאה, נראה כאילו הbbc קיבל לחלוטין את הגירסה הישראלית של האירועים,ואף לא ציין לטענת הישראלים או לטענת ישראל.

   http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-34513753

   אהבתי

 7. ארגון הגג של העובדים בנורבגיה…גוף המקביל להסתדרות הצביע בעד חרם כלכלי אקדמי ופוליטי על ישראל.
  הארגון קרא לישראל להסיר את גדר הביטחון לאפשר לכל הפליטים הפלסטינים לחזור ,ולקיים מדינה אחת דמוקרטית.
  שר החוץ של שבדיה גינה את ההחלטה שהייתה בניגוד לעמדת היו"ר של האירגון.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4961258,00.html

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: