מפת התמצאות

כל מה שהיה יעלה לכאן בהדרגה, כאשר תאריך פתיחת הדיון  יהווה תגית הממקמת הדיון ברצף ארכיון הקהילה. לפיכך, כל מה שאינו מתוייג בתאריך אינו חלק מן הארכיון ומהווה פוסט חדש

כדי להקל על סדר הדברים, בנוסף לתגית התאריך, כותרת הדיון מתחילה בתאריך ושעת פתיחתו, מה שמאפשר לראות הרצף הכרונולוגי המקורי גם בחיפוש על פי תגית התאריך.

מפת התמצאות – כשמה כן היא: תיאור וביאור מבנה הקהילה, מפת הדרכים הקלות ביותר למציאת כל דבר, הכוללת מראי מקום לכל מה שישן וגם לכל מה שחדש.

אל כל הקוראים החדשים:

זהו בלוג קהילתי. הבלוג חדש, אבל הקהילה ותיקה – נוסדה ב-30/08/2003. בעת כתיבת דברים אלה העתקת תכני הקהילה מן האתר הקודם בו שכנה, בפורמט אחר, נמצאת בעיצומה. לכן, זאת מפה זמנית של טרום חנוכת בית וההסברים הנלווים מופנים בעיקר לדיירי הבית הותיקים, אבל בכוחם לסייע גם לכם.

אם בכל זאת נותרו שאלות ללא מענה, אתם מוזמנים לפנות אל החתומה מטה.

חברים יקרים,

אחד הקשיים העיקריים כשעוברים דירה הוא שבהתחלה לא מוצאים כלום: הדירה החדשה  בנויה אחרת, לכן מיקומם של דברים משתנה. אבל יש גם מה שנשאר כשהיה: אני מנהלת-מייסדת הקהילה, אופטיקאי מודרטור -מה שכאן נקרא "עורך" (כמו עורך בעיתון). כללי ההתנהגות נשארו באופן בסיסי כשהיו, ואין צורך לנסח תקנון: אלה גם כללי האתר 🙂

דירה זו מרווחת מקודמתה ויש בה גם שכלולים מודרניים שהקהילה עוד לא ידעה מעודה. כל כך הרבה שכלולים ואפשרויות, שבעצמי עוד לא גיליתי את כולם וגם לא בטוח שיהיה אי פעם שימוש בכולם – מצ'אט קהילה ועד פודקאסט, מזכויות יוצרים אישיות הנקבעות על ידי כל אחד מהכותבים הפעילים ועד אפשרויות שיתוף נרחבות מהמון אתרים ולרשתות חברתיות רבות… וכל הזמן נוספות עוד אפשרויות באתר, נוספים עוד שכלולים.

הרעיון והפילוסופיה של וורדפרס דומים, בעצם מהווים מעין שלב התפתחות מתקדם, לרעיון המקורי שבבסיס מערכת הקהילות (ז"ל) בה נוסדה הקהילה הזאת – MSN ישראל. לכן, המבנה הנוכחי דומה יותר למבנה המקורי של הקהילה.  מכאן ייקל  להבין מדוע כל כך התבקשה החזרת שמה המקורי הראשון של הקהילה על כנו.

לחיצה על כתובת הקהילה פותחת לפניכם את העמוד הראשי. כאן, שלא כמו קודם – הכל כבר פרוש לפניכם, ואין הכרח בשלבי ביניים כדי להתחיל לקרוא/לראות/לשמוע מה שבקהילה. מה שלא נמצא בחלק התוכן המהווה עיקר העמוד הראשי, ניתן להגיע אליו בלחיצת כפתור מן התפריט העילי , הצדדי (או התחתי – אשר עדיין ריק).

כמו ב-MSN, העברת העכבר מעל שם כותב או כל מה שהוא קישור – תפתח חלונית צמודה ובה פרטים נוספים עליו (אם זאת כתובת – בתחתית המסך), לחיצה על הקישור תפתח חלון ובו פרטים נוספים. איזה פרטים – תלוי בהקשר: הפירוט בהמשך:)

התוכן

בראש העמוד מופיעים הפוסטים המודבקים. ברגיל – אלה פוסטים שראויים להבלטה, כמו כתבות העמוד הראשון והאחורי בעיתון כתוב. עכשיו, ועד שהעברת הקהילה תסתיים – תמצאו שם את כל הפוסטים של החודש הנוכחי – ואם יש, גם דיוני עבר  שהועתקו באותו חודש והם אקטואליים/רלוונטיים לעכשיו.

מתחת למודבקים נמצאים כל השאר, על פי סדר העלאתם – קודם האחרון שהועלה ומתחתיו מה שהועלה לפניו בסדר יורד (כמו שהיה ברשימת הנושאים בפורום). שימו לב: תגובה לאחד הפוסטים אינה משנה את מקומו בסדר הזה: כאן אי אפשר "להקפיץ" דיונים, ובכל זאת אפשר לראות בעמוד הראשי כשדיון ישן מתחדש – בתפריט הצדדי, תחת הכותרת "על מה מדברים עכשיו?"

התפריט העילי

נמצא מעל לתוכן. אם המילים "עמוד ראשי" מסומנות בעיגול – סימן שאתם נמצאים בעמוד הראשי 🙂

גם שאר חלקי התפריט העילי נקראים עמודים, לכל עמוד יכולים להיות עמודי משנה, אשר נושאיהם נפרשים בתפריט נגלל שנפתח כאשר מעבירים העכבר מעל שם העמוד.לחיצה על שם העמוד/עמוד המשנה מכניסה אתכם אליו.

העמודים מכילים דבר ההנהלה, מדריכים לקהילה ולאתר וריכוז נושאי על/טורים אשר לא ניתן או לא נוח להעלות כפוסט.

כמובן שאפשר ואף רצוי להגיב לתכני העמודים.

התפריט הצדדי

נמצא משמאל לתוכן. באמצעותו ניתן להגיע לכל מה שקיים בקהילה (מלבד העמודים)

השתדלתי לסדר התפריט הצידי בצורה הגיונית שתקל עליכם. זה הסדר – מלמעלה למטה:

 • סמל הקהילה

כאן, כמו ברשתות החברתיות, גם לקהילה מגיע אוואטאר משלה.

סמל הקהילה שכאן זהה לסמל שלה בפייסבוק ובגוגל פלוס.

 • עידכונים למייל

טופס הרשמה למעקב אחר הנעשה בקהילה באמצעות הדוא"ל.

חוסך זמן לכל המעוניינים והמתעניינים, במיוחד אלה שעדיין לא נרשמו לוורדפרס.קום

כל אחד יכול להרשם בעצמו.

*אפשר להגיב גם ישירות מן המייל.

 • חברים פעילים

רשימת הכותבים בקהילה – אלה שמעלים נושאים חדשים, מגיבים ו… נהנים מכל מה שיש לוורדפרס.קום להציע למשתתפי בלוג קהילתי (הרבה מאד! – וראוי לציין: יותר זכויות מחובות, הרבה מאד יותר)

בעבר, כל מי שרצה לעקוב אחר הנעשה בקהילה נרשם אליה כחבר. כך גם מי  שרצה לעקוב וגם להגיב מפעם לפעם. גם כאן כולנו חברים – אבל מעבר לזכויות היוצרים המלאות שיש לכל אחד ואחת על מה שהם מעלים לכאן,  אפשר להגיע בקלות לתכנים שמעלים הכותבים החביבים עליכם:

מתחת לשם כל כותב/ת מופיעים היפר-קישורים ל-7 הפוסטים האחרונים שהעלה/העלתה

העברת העכבר מעל לאוואטאר אישי תפתח חלונית באמצעותה ניתן להגיע לפרופיל האישי.

לחיצה על האוואטאר/השם תפתח לפניכם את כל הפוסטים שהעלה/העלתה לקהילה (שזה כולל: פוסטים רגילים, סטטוסים, הערות, תמונות/וידאו, גלריות תמונות/וידאו,ציטוטים, העלאה מחדש של פוסטים מבלוגים אחרים בורדפרס.קום בתוספת אמירה אישית)

 • אז מה חדש?

לוח חדשי שבו כל יום מסומן הוא יום שבו הועלו פוסטים חדשים לקהילה.

העברת העכבר  מעל לתאריך פותחת חלונית ובה כותרות כל הפוסטים שהועלו באותו תאריך. הרשימה אינפומרטיבית בלבד.

לחיצה על תאריך מסומן פותחת לפניכם את כל הפוסטים שהועלו באותו תאריך.

ו… כן, נכון: זה מייתר לגמרי את הצורך בסיכומים חודשיים או תקופתיים כלשהם  –  כל מה שצריך כדי לדעת מה קרה פה לאחרונה – זה להעביר עכבר 🙂

 • על מה מדברים עכשיו?

כל הכבוד למגיבים! כאן תוכלו לראות במבט אחד מי היו 10 המגיבים האחרונים בקהילה  ועל מה הגיבו. כדי לקרוא – לחצו על ההיפר-קישורים 🙂

 • מתחמי המקום ומדוריו

בתחילה הקהילה היתה מחולקת לפורומים על פי  נושאים (הנושאים הכתיבו אופי התקשורת בפורום – בפורום פוליטיקה אותם אנשים התבטאו אחרת מאשר בפורום הומור, או בפורום "בשאר רוח",שהוקדש ליצירותיהם של חברי הקהילה בכל תחום, בדגש על יצירות ביכורים) – כאן החלוקה  היא לפי קטגוריות.  חלוקה לפי קטגוריות פותרת את הבעיה, שלעיתים היתה קשה, של לאיזה פורום להעלות דיון שיש לו נגיעה ישירה לכמה נושאים בו זמנית – כך תמצאו שמרבית הפוסטים שייכים ליותר מקטגוריה אחת.

לחיצה על החץ שמשמאל לחלונית פותחת חלונית  ובה רשימת כל הקטגוריות וקטגוריות המשנה, כולל כמה פוסטים יש בכל קטגוריה.

בחירה בכל אחת מהקטגוריות או קטגוריות המשנה תפתח לפניכם את כל הפוסטים הנמצאים בה.

 • תגים ותגיות

 • חיפוש

 • ארכיון

 • החלון לפייסבוק

 • לא שם אצבע!

 • ריסוס ממעריב

 • ריסוס מערוץ 7

 • ריסוס מהארץ

 • Blogroll

 • סאטירה

 • שיתופי פעולה ושותפים לדרך

 • תרבות ואמנות

 • תנועת הצופים

 • כלים

 

שלכם כתמיד,

LuckyHunch

מודעות פרסומת

תגובה אחת בנושא “מפת התמצאות”

 1. הערה: מאז עודכן עמוד זה לאחרונה, נערכו כאן שינויים, שפורים ושדרוגים מרחיקי לכת. עם זאת, מרבית השלד שהיה אז נשאר.
  מקווה לעדכן בקרוב.

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

התחלנו דרך כשהיינו ילדים קטנים – ומאז כולנו באמצע הדרך אל משהו. לפעמים מתעכבים לראות הנוף, לפעמים רוצים לנוח מעט עם הולכים אחרים – גם הם באמצע הדרך לאן-שהוא, או לברר כיוונים בצומת דרכים – ואז? אז נפגשים כאן!

%d בלוגרים אהבו את זה: