עצות מועילות לבית

סוף שבוע מצויין לכל החברים!

אחרי שלמדנו איך לבשל המבורגר וצ'יפס- ולהרגיש במסעדה (רק ב60 ש"ח)

[אם עדיין לא קראתם, זה כאן https://bestplace0nway.wordpress.com/2013/05/06/%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%97%D7%94-%D7%96%D7%95%D7%92%D7%99%D7%AA-%D7%91-60-%D7%A9%D7%97/ ]

היום נלמד על עוד כמה עצות מועילות לבית, כמה פתרונות קלילים לבעיות יומיומיות.

 • פרווה של חיות. כל מי שמגדל כלב או חתול מכיר את זה, החיה ישבה על הספה והמון פרווה נשארה. הפתרונות: להרטיב את היד ולהוריד את השערות עם היד או להוציא את הפרווה עם דבק סלוטייף. טיפ: ישנם מכשירים דמוי גלגלת מסתובבת עם דבק סלוטייף, ניתן להשיג בחנויות כלי בית או באיקאה (ב9 ש"ח בלבד). פשוט מעבירים את המכשיר, הסלוטייף מסתובב בעצמו, וכשמסיימים- מורידים שכבה ומתחת מחכה דבק סלוטייף חדש. 
 • משפך. לפעמים רוצים להעביר נוזלים מכלי אחד למשנהו, אבל המשפך בדיוק נעלם/השכנה לקחה/אין בבית. הפתרון: לוקחים בקבוק מים מינרליים ריק, חותכים (עם מספריים או סכין) את החלק העליון (הפיה וקצת מהפלסטיק שתחתיה) ויוצרים משפך. יעיל ונשטף בקלות.
 • מסיר שומנים. לפעמים אין מסיר שומנים, אבל רוצים לשטוף מחבת שבדיוק טיגנו עליה משהו מאוד שומני. הפתרון: להשרות לכמה דק' עם מים חים ומעט חומר ניקוי. טיפ: פיירי הוא חומר נקיון נהדר, ניתן להשרות בו אפילו עם מים קרים! השומנים ירדו בקלות.
 • הלכלוך שמצטבר מכל החדר אחרי ששוטפים רצפה. הלכלוך הקטן והמעצבן הזה, שנשאר אחרי ששטפנו ריצפה. הפתרון: לאסוף את כל הלכלוך בפינה אחת ולאחר מכן לאסוף אותו עם חתיכת נייר טואלט ולזרוק אותו; או לטאטא את הרצפה לפני ששוטפים אותה.
 • אשפה רטובה. אתם ודאי מכירים את הבאסה בזבל רטוב שמטפטף מהשקית. ניתן למנוע את זה. הפתרון: שקיות אשפה עבות שקונים. או לחילופין- שמים שתי שקיות רגילות מהסופר בפח. כשהשקית מתמלאת, מרימים אותה ובודקים האם היא מטפטת. אם לא- לוקחים אותה כמו שהיא. אם כן- מרימים אותה עם השקית שמתחת ואז היא לא מטפטת. אחרי שזרקנו את הזבל למלא את הפח בשקית אחת או שתיים לפי הצורך.
 • משקפי שמש שמתבלות מהר. משקפי השמש מתחלקים לשלוש קטגוריות: משקפי שמש פשוטות ב20 ש"ח, משקפי שמש איכותיות של מותג לא מוכר ב100-500 ש"ח ומשקפי שמש איכותיות ואופנתיות של מותג יקר ב600-3000 ש"ח. משקפי שמש זה הכרח, במיוחד במדינה חמה שלנו שלנו. חשיפה ממושכת של העיניים לשמש עלולה לגרום לכאבי ראש, לסחרחורות ולפגיעה בעצבים בעיניים. הפתרון: לרכוש כמה זוגות של משקפי שמש מהקבוצה השניה, של האיכות בלי מותג. ראשית, מבדיקה אישית שלי ומבדיקה שערכו בחדשות ערוץ 2, עלה כי אין הבדל משמעותי בין הקבוצה השניה לשלישית. כלומר, אם אתם משלמים 2000 ש"ח- אתם משלמים בעצם על המותג, אבל כל האיכות וכל הציפויים שמפרסמים לכם- נמצאים גם במשקפי שמש ב200 ש"ח. משקפי שמש מתבלות לאחר שימוש ממושך בהן, לכן עדיף לחכות מבצעים של "2 ב200" או "1+1" או "קונים אחד, השני בשני מחיר" ולרכוש במחיר של פראדה שני זוגות של אירוקה (לדוג'). טיפ: ישנן חנויות עודפים של משקפי שמש. שם אפשר למצוא דגמים ייחודיים, לעתים משקפי וינטאז'. שווה בדיקה.
 • מוצרי חלב. מוצרי חלב יקרים מאוד והולכים ומתייקרים מיום ליום. הפתרון: לקנות במארזים, לעתים (אבל אל תקחו בצורה עיוורת) המארז יותר משתלם מבודדים. בנוסף, לקנות חלב בשקיות- הוא לא באמת פחות טוב, אבל בהכרח יותר זול. ועם מתקן לשקית חלב, זה לא פחות נוח מאשר חלב בקרטון. חוסכים בערך 6 ש"ח על כל שקית חלב. טיפ: לדעתי האישית, החלב המועשר של יטבתה, זה עם השפיץ למזיגה נוחה, הוא טעים יותר (ולפי מה שנאמר על האריזה, בריא יותר). הוא יקר יותר רק ב30 אג'.
 • שקיות מפוזרות. אם אתם אוספים שקיות מהסופר ולא זורקים אותן לפח, אתם עושים בחוכמה.  השקיות עשויות לשמש אתכם בהעברת חפצים או לכל מטרה. שימוש חוזר בשקיות גם מצמצם את כמות השקיות המיוצרות (ובכך זה יותר טוב לאיכות הסביבה). אבל מה עושים כשהשקיות מתפזרות לכל עבר? הפתרון: פשוט מאוד. לוקחים שקית גדולה, מהסוג של שקיות הזבל הענקיות, ומכניסים את כל השקיות לשם. מומלץ גם להפריד בין שקיות סופר פשוטות לשקיות נייר מחנויות בגדים. טיפ: אם בא לכם לעשות את זה בצורה מסוגננת, מצאתי באיקאה מתקן מיוחד שבו ניתן לאסוף את השקיות. המתקן מלא בחורים, כך שאפשר בקלות להוציא שקית, ואפשר לתלות אותו על הקיר. זה גם ממש זול.

עד כאן לבנתיים, אני אמשיך לרכז עוד רעיונות… ואתם מוזמנים להוסיף עוד.

שתהיה לכולנו שבת שלום! 🙂

13 תגובות בנושא “עצות מועילות לבית

הוסיפו את שלכם

 1. לגבי הלכלוך המעצבן שנשאר אחרי שטיפת החדר:
  אפשר למנוע אותו מלכתחילה, וגם להנות מרצפה מבהיקה בנקיונה (אם יש לה צפוי ווקס, הכל ישתקף בה כמעט כמו במראה) אם מנקים על פי כל כללי הפרוטוקול:
  1. מטאטאים את החדר
  2. מנקים הרהיטים והחלונות מאבק.
  3. מזיזים כל הרהיטים שרק אפשר הצידה
  מכינים שני דליים – אחד עם מי סבון ואחד עם מיים נקיים, ועוד שלוש סחבות רצפה – הרגילה שלכם – לדלי הסבון ועוד שתיים חדשות או מכובסות ונקיות לחלוטין.
  4. מפזרים מי סבון על הרצפה מן הצד הרחוק של החדר לכיוון מרכזו עד שלפחות חצי משטח רצפת החדר רטוב לגמרי (מכוסה במעט מי סבון)
  5. אוספים בעזרת מגב את המים מן החלק הכי רחוב ועד לקצה השני של החדר
  6.טובלים סחבה בדלי מי הסבון וסוחטים היטב. מנגבים באמצעותה את כל רצפת החדר.
  7. טובלים סחבה נקיה בדלי המים וסוחטים רק עד כדי שלא תטפטף. מנגבים באמצעותה את כל הרצפה מן הסבון.
  8. מלבישים על המגב את הסחבה הנקיה הנוספת מבלי לטבול במים (צריכה להיות יבשה לגמרי) ומייבשים-משפשפים היטב את הרצפה באמצעותה.

  השיטה מתאימה במיוחד למרצפות האבן הסטנדרטיות שכאן בארץ, אבל גם רצפת קרמיקה תראה נפלא אחרי טיפול כזה.

  התוצאות מדהימות ומענגות במיוחד, רק להזהר לא להסתנוור מהברק!

  אהבתי

  1. מזכיר לי שיטה שעבדה טוב בצבא..:
   לטאטא את הכל…
   לשפוך מים וסבון במרחב החדר…
   לקחת מטאטא רחובות, ולעבור איתו על כל החדר, עד להקקצפה של הכל.
   מגב וסחבה להוריד את הסבון…
   מגב וסחבה יבשה ככל הניתן לייבש!
   הPVC של הרצפה היה יוצא מבריק אחרי זה!

   ד.א.- אם יש כיור לבן (ולא מפלסטיק), שמתלכלך משאריות אוכל, תשמרו חצי לימון שסחטתם לסלט או לתה, ובכוונתכם לזרוק, ותעברו איתו על הכיור אחרי ששטפתם אותו. החומצה שיש עדיין בלימון, יכולה לעזור ולהלבין אותו טיפה… ובנוסף, זה מעניק ריח נחמד לכיור, ולא את הריח של השאריות שעמדו בו.

   אהבתי

   1. בצבא פשוט שופכים מים ואוספים הכל עם מגב. ומעבירים מגבון לח חמש דקות לפני שבאים לבדוק לך את הנקיון של החדר.

    אהבתי

    1. ינשופית…. למי יש מגבונים לחים בצבא, ועוד בכמות שתספיק ל10 מטר רבוע של חדר!? בקושי יש אחד ליום חמישי לנקות את הנעליים זריז!!!!

     אהבתי

     1. בגלל זה אני הייתי באה עם שתי חבילות מגבונים לחים בשבועיים… לנעלים, למיטה, לרצפה, לחלון, לגוף כשנמצאים בשטח ואין מקלחת… אייייייייייכס נכון צבא זה מקום שמזיעים בו? איך זה שמשתמטים אף פעם לא השתמשו בתירוץ הזה?

      אהבתי

 2. אגב, הצד הצבעוני של קליפות הדרים (ולא רק לימון) מוריד שומנים נהדר מסירים ומחבתות, כיורים, וכיריים. אפשר להשתמש גם בקליפות ישנות (אפשר לאגור) כל זמן שלא הפכו קשות ושבירות. מי שאלרגי לדטרגנטים בהחלט יכול להשתמש בהן לשטיפת כלים במקום הדרך הרגילה. למעשה, יש מדינות עולם שלישי בהן כך מקובל, במיוחד במקומות היותר נידחים.

  אהבתי

  1. ברור, בכל פירות ההדר, בקליפה יש שמן אטרי… זה מה שנותן לפירות ההדר את הריח שלהם…
   ושמן יכול להמיס שומן … מים לא יכולים להוריד שומן, אולי להמיס אם הם רותחים,אבל שומן ומים לא יתערבבו בלי תחליב, או סבון.

   אהבתי

 3. חשבתי על עוד כמה….
  1. מגירות של ירקות שמתלכלכות ונורא קשה לנקות אותן כי הן גדולות ולא נוחות? (תאמינו לי, פעם אחרונה ששטפתי אותן זה נגמר בפציעה). פשוט מוציאים הכל מהמגירה, שוטפים היטב, מרפדים בניילון נצמד בתחתית ומחזירים את הירקות למגירה. בפעם הבאה שזה מתלכלך, פשוט מוציאים את הניילון הנצמד ומדביקים חדש.
  2. מאפרה שלוחצים עליה, היא מסתובבת ומורידה את הבדל לתוך המאפרה. אבל המאפרות האלו מתקלקלות מהר. לכן, אחרי שהגלגלת התקלקלה, אפשר להמשיך ולהשתמש בה בתוך מחסה כדי שהאפר והבדלים לא יתפזרו לכל עבר .3. רוצים ליצור חדר מוסיקה אבל אין כסף להשקיע בחדר? תרפדו את כל הקירות בקרטונים של ביצים. זה יצור בידוד לקול במינימום כסף.
  4. לק שמורחים עקום- לעבור עם מקלון צמר גפן ספוג במעט אציטון, ופשוט להוריד את מה שמפריע! [בכלל, על טיפוח ציפורניים ושיער בקרוב אני אפרסם עמוד נרחב]
  5. ריח סיגריות באוטו. לעבור עם מגבון לח בכל מקום אפשרי, להוציא כל פיסת אפר שנפלה באוטו. לרסס עם תרסיס ריחני לבדים (כמו מטהר אוויר רק לבדים) ולאחר מכן לשים באוטו מטהר אוויר לאוטו בצורת תליון שתולים על המראה/קופסה ששמים באוטו.

  אהבתי

  1. מגירות של ירקות… בד"כ מגיעות למצב זוועתי אם שמים את מהלפפונים ואת העגבניות באותה מגירה.
   עדיף פשוט להפריד ולשים מלפפונים באחת, עגניות בשנייה. (הנוכחות של העגבניות באותה מגירה ביחד עם המלפפונים, גורמת להאצה של ההתקלקלות שלהם.

   אהבתי

   1. לא לכולם יש את הפריבילגיה. שישבו שם ויתמודדו עם מה שיש 🙂 … גם העגבניה, גם המלפפון, גם האפונה וגם הגזר-

    אהבתי

 4. מועיל מאוד 🙂

  שקיות של סופר, אני דדי אספן שלהן 🙂

  אפשר גם לקנות מלח לימון ולשים בכיור כשיש סתימה:מפזרים קצת על פתחהצנרת ושופכים מים רותחים. זה די עזור לסתימות קטנות.

  אהבתי

  1. מלח לימון… זה נחמד, אבל לסתימות עדיף NaOH , הן לשירותים והן לכיור… בסיס חזק שנועד לפתוח סתימות… תשים אותו ותראה שעולות בועות מהמקום של הסתימה בד"כ…
   press0wl: ברוב המקריים יש 2 מגירות, אין בעיה אחת עגבניות וגזר, והשניה פלפלים ומלפפונים… הבעיה היא רק המלפפונים שכל כך רגישים לעגניות באותה מגירה…

   אהבתי

 5. מלח לימון… זה נחמד, אבל לסתימות עדיף NaOH , הן לשירותים והן לכיור… בסיס חזק שנועד לפתוח סתימות… תשים אותו ותראה שעולות בועות מהמקום של הסתימה בד"כ…
  ברוב המקריים יש 2 מגירות, אין בעיה אחת עגבניות וגזר, והשניה פלפלים ומלפפונים… הבעיה היא רק המלפפונים שכל כך רגישים לעגניות באותה מגירה…

  אהבתי

מה דעתך? Comment

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: